Справа № 2-2160/11
Провадження № 2/761/3208/2018
07 лютого 2018 року Шевченківський райсуд міста Києва в складі:
головуючого-судді Малинникова О.Ф.
при секретарях - Салаті В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу № 2-2160/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Надра» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
У жовтні 2015 року до суду надійшла позовна заява представника відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 про перегляд заочного рішення від 15.06.2011 року у справі № 2-2160/11 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Надра» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Заочним рішенням Шевченківського районного суд м. Києва від 15 червня 2011 року задоволено позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Надра" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва 15 липня 2016 року скасовано заочне рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 15.06.2011 року, справу призначено до розгляду у загальному порядку на 10 жовтня 2016 року о 09 год. 00 хв.
Разом з тим, 15 грудня 2017 року набули чинності зміни, внесені до Цивільного процесуального кодексу України Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017, № 2147-VIII, яким ЦПК України викладено в новій редакції.
Згідно п. 9 Розділу XIII ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦПК України (в редакції від 03.10.2017), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно положень п. 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України (в редакції від 03.10.2017), цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
У судовому засіданні за ініціативою суду поставлено на обговорення питання щодо продовження розгляду справи на стадії підготовчого засідання з огляду на те що розгляд по суті даної справи ще не розпочався, сторонами вчиняються заходи щодо отримання та надання доказів Крім цього, на думку суду продовження розгляду справи на стадії підготовчого засідання буде сприяти сторонам щодо забезпечення їх процесуальних прав та виконання обов'язків а також вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У судовому засіданні представник відповідача, не заперечував щодо продовження розгляду справи на стадії підготовчого засідання з огляду на положення ст. ст. 274 ЦПК України.
Публічне акціонерне товариство Комерційний банк «Надра» в судове засідання свого представника не направили про причини неявки суд не повідомили.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Відповідно до ст. 196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого засідання в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження проводиться підготовче засідання.
Виходячи зі змісту позовних вимог, характеру спірних правовідносин суд вважає, що дана цивільна справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 7 ст. 7, ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, п. 8 ч. 11, 15.5 розділу ХІІІ перехідних положень ЦПК України, суддя,
Цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Надра» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчого засідання призначити на 04 квітня 2018 року об 11 годині 30 хвилин в залі №409 Шевченківського районного суду м. Києва(м. Київ, вул. Дегтярівська, 31а).
Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення цієї ухвали.
Зобов'язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третім особам.
Зобов'язати позивача Публічне акціонерного товариства Комерційний банк «Надра» надати в підготовчого засідання призначити на 04 квітня 2018 року о 11годині 40 хвилин. Належним чином завірені копії кредитної справи за Кредитним договором № 90/П/27/2007-840 від 21.05.2007 р., укладеним між ВАТ «КБ «Надра» та ОСОБА_1, довідку про рух коштів по рахунку ОСОБА_1, пов'язану з Кредитним договором № 90/П/27/2007-840 від 21.07.2007 р. належним чином завірену для вирішення питання судом проведення бухгалтерської судової експертизи.
Зобов'язати позивача Публічне акціонерного товариства Комерційний банк «Надра» виконати вимоги ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 10 жовтня 2016 року.
Учасники справи мають право надати відповідь на пояснення третіх осіб, свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив - до закінчення підготовчого провадження.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України вмережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://sh.ki.court.gov.ua.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише що допорушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя : Малинников О.Ф.