Справа № 342/93/18
Провадження № 3/342/65/2018
21 травня 2018 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Ничик Г.І., з участю прокурора Городенківського відділу Тисменицької місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, депутата Городенківської міської ради, який тимчасово не працює,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_2, будучи депутатом Городенківської міської ради Івано-Франківської області та відповідно до вимог п.п. б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, був зобов'язаний згідно вимог ч.1 ст.45 згаданого Закону у строк до 01 травня 2017 р. (відповідно до вимог Закону України від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб») подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік 2016 р. за формою, що визначається Національним агентством. У порушення даних вимог ОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2016 рік 22.12.2017 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 27-28 квітня 2017 р. з метою подання електронної декларації за 2016 р. ним було здійснено декілька спроб зайти на сайт НАЗК, однак такі спроби були невдалими. 28.04.2017 р. близько 5 год. ранку йому вдалося зайти на сайт НАЗК та заповнити електронну декларацію за 2016 р. Вважаючи, що його декларація «успішно подана», він більше не заходив на сайт НАЗК та не перевіряв наявність декларації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На початку грудня 2017 р. йому зателефонував оперуповноважений УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ НП України старший лейтенант поліції ОСОБА_3 та повідомив, що його декларація відсутня у списку електронних декларації. Після того 22.12.2017 р. з свого домашнього комп'ютера він повторно заповнив електронну декларацію за 2016 р. 20 лютого 2018 р. він направив Голові Національного агентства з питань запобігання корупції заяву про надання інформації про підтвердження, що в період 27-28 квітня 2017 р. сайт НАЗК був перенавантажений, через що його електронна декларація за 2016 рік могла бути неприйнятою до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Станом на 21.05.2018 р. відповідь з НАЗК ним не одержана. Просить закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_2 є ознаки корупційного діяння, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а тому його слід визнати винним у вчинення даного правопорушення. Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП просить закрити провадження в справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, строку накладення адміністративного стягнення.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно Рішення І пленарного засідання 1 сесії VII демократичного скликання Городенківської міської ради Івано-Франківської області №1 від 12.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Городенківської міської ради VII-го демократичного скликання та міського голови» та ОСОБА_3 з постанови № 13 Городенківської міської виборчої комісії Городенківського району Івано-Франківської області «Про реєстрацію депутатів Городенківської міської ради VII демократичного скликання» ОСОБА_2, зареєстрований депутатом Городенківської міської ради VII демократичного скликання (а.с.22, 23).
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (НАЗК).
Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно). Відповідно до пункту 6 розділу II Закону України № 1975-VIII від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які подають таку декларацію вперше.
Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік в термін до 01.05.2017 р.
Вина ОСОБА_2 у вчиненому доводиться даними, що містяться в протоколі № 25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 24.01.2018 р. (а.с.2-7), скриншотом декларації ОСОБА_2 з єдиного державного реєстру декларацій (а.с.9-17), його поясненням.
Отже, в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172- 6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_2 вчинив 22.12.2017 р., виявлене дане правопорушення 24.01.2018 р., цього ж дня складено протокол № 25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. Справа отримана Городенківським районним судом 30.01.2018 р., до розгляду була призначена на 20.02.2018 р., 20.03.2018 р., 30.03.2018 р., 05.04.2018 р., 11.04.2018 р., 20.04.2018 р., 24.04.2018 р., 10.05.2018 р., 21.05.2018 р. Розгляд справи неодноразово відкладався за клопотанням ОСОБА_2 Крім того, 30.03.2018 р. та 05.04.2018 р. суддею винесено постанови про застосування до ОСОБА_2 приводів у судові засідання, однак виконати приводи не представлялося можливим, оскільки ОСОБА_2 був відсутній по місцю свого проживання, що стверджується рапортами ДОП Городенківського ВП ГУ НП лейтенанта поліції ОСОБА_4 від 05.04.2018 р. та 11.04.2018 р.
Згідно п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ч.3 ст.38 КУпАП, тому провадження в справі слід закрити.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягненню не підлягає.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 38, 221, 247, 283-285, 294 КУпАП, -
ОСОБА_2 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.3 ст.38 КУпАП, провадження в справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд.
Суддя: Ничик Г. І.