Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/680/18
Провадження по справі № 1-кс/514/206/18
22 травня 2018 року смт Тарутине
Слідчий суддя Тарутинського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши внесене в кримінальному провадженні №12013170110000629 від 26.03.2013 року заступником керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 клопотання про тимчасовий доступ до документів,
Заступник керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження №12013170110000629, відомості про яке 26.03.2013 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 Кримінального кодексу України.
В обґрунтування клопотання зазначила, що слідчім відділенням Тарутинського ВП Арцизького ГУ НП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12013170110000629, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.03.2013 про те, що під час будівництва школи на 470 учнів в с. Надрічне Тарутинського району Одеської області шляхом зловживання службовим становищем посадові особи ПП « ОСОБА_4 » завищили вартість виконаних робіт на загальну суму 796 180грн., чим заподіяли майнову шкоду державному бюджету.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.4 ст.191 КК України.
Так, згідно довідки, складеної 21.03.2013 головним державним фінансовим інспектором ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , за результатами проведеної вибіркової перевірки з питань відповідності об'ємів робіт, зазначених у актах виконаних робіт ф.№КБ-2в, фактично виконаним обсягам з будівництва школи в с. Надрічне за період з 01.08.2012 по 31.12.2012, встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 796 180,72 грн., що призвело до зайвої сплати підрядній організації ПП « ОСОБА_4 » вказаних коштів.
20.07.2011 між ІНФОРМАЦІЯ_2 (замовник) та ПП « ОСОБА_4 » (генпідрядник) був укладений договір №14 на будівництво школи на 470 учнів в с.Надрічне, з подальшим укладенням додаткових угод №№1-7.
На виконання вказаного договору згідно актів за формою №КБ-2в виконано робіт з будівництва школи на загальну суму 14 688 487,35 грн., які сплачені ІНФОРМАЦІЯ_3 в повному обсязі.
Як вбачається з арк.4 та 7 довідки 21.03.2013, акти виконаних підрядних робіт за формою №КБ-2в та довідки про вартість виконаних підрядних робіт за формою №КБ-3 за 2011 - 2012 роки по об'єкту «Будівництво школи на 470 учнів в с.Надрічне Тарутинського району Одеської області» згідно договору №14 від 20.07.2011 підписані зі сторони замовника головою ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_6 і завізовані інженером технічного нагляду ОСОБА_7 .
В ході досудового розслідування встановлено, що генпідрядником ПП « ОСОБА_4 » до будівництва школи були залучені субпідрядники, зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ПП « ОСОБА_8 », яке в свою чергу залучило субпідрядника МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
З метою встановлення обставин, що як поодинці, так і в сукупності з іншими мають істотне значення для даного кримінального провадження, є необхідність у визначенні кількості осіб, які перебували у трудових відносинах або виконували роботи на підставі правочинів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » і МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », у період з липня 2011 року по березень 2013 року (включно), а також їх персональних даних.
Достовірні відомості про вказані фактичні дані можливо встановити на підставі звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та суми нарахованого єдиного внеску, які подавались ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за вказаний період.
Так, згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1.3 Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджених Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 N 22-2, цей Порядок встановлює порядок, строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та суми нарахованого єдиного внеску до управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду) та його форму.
Пунктом 2.1 цього Порядку передбачено, що звіт до органів Пенсійного фонду подається особисто фізичною особою, страхувальником або відповідальною особою
фізичної особи або страхувальника за місцем взяття на облік в органах Пенсійного фонду.
Згідно з п.2.2 вказаного Порядку звіт подається одним із способів: в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за N 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається); на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації; на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.
Пунктом 3.1 Порядку передбачено, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3-3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які
використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Іншими доказами достовірно неможливо встановити кількість та особи працюючих на МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » протягом липня 2011 року - березня 2013 року включно.
Враховуючи те, що у формі № Д4 містяться персональні дані про працівників (прізвище, ім'я та по батькові, податковий номер), то є необхідність в отриманні відомостей, що містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Враховуючи те, що місцем знаходження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » є Приморський район м.Одеси, то відповідно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перебувало до 2013 року на обліку в Приморському районі м.Одеси, тому вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ).
Враховуючи те, що місцем знаходження МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » є Київський район м.Одеси, то відповідно МП ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » перебувало до 2013 року на обліку в Київському районі, тому вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 28.04.2018 №1003923484 08.02.2012 була проведена державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а 21.08.2013 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи у зв'язку з визнанням її банкрутом. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » обліковувалось в Приморському районі м.Одеси у зв'язку з чим вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ).
Так, відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України'від 21.12.2016 № 988 постановлено реорганізувати деякі територіальні органи ІНФОРМАЦІЯ_9 шляхом злиття окремих органів ІНФОРМАЦІЯ_9 за переліком згідно з додатком 1.
Згідно з вказаним додатком №1 «Перелік територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_9 , які реорганізуються шляхом злиття» управління ІНФОРМАЦІЯ_10 і ІНФОРМАЦІЯ_11 реорганізуються шляхом злиття в ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Враховуючи викладене, заступник керівника Білгород - Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу шляхом огляду та зняття копій (отримання копій, ксерокопіювання, отримання копій в електронній формі, фотографування, сканування, відображення в іншій спосіб) зі звітів за звітний період протягом липня 2011 року по березень 2013 року включно про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та суми нарахованого єдиного внеску, поданих товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) та малим підприємством у виді товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ідентифікаційний код НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 )., з метою встановлення обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження.
Заслухавши думку прокурора, яка наполягала на задоволені зазначеного клопотання, вивчивши матеріали до клопотання матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою у володінні, якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до п.п. 1, 2. ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв'язку з тим, що прокурор довів у своєму клопотанні, що вищезазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин по кримінальному провадженню, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 3, 9, 159, 163-165, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання заступника керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів - задовольнити.
Надати заступнику керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , прокурорам Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , заступнику начальника СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , заступнику начальника - начальнику СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчим СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , лейтенанту поліції ОСОБА_15 , лейтенанту поліції ОСОБА_16 та майору поліції ОСОБА_17 тимчасовий доступ шляхом огляду та зняття копій (отримання копій, ксерокопіювання, отримання копій в електронній формі, фотографування, сканування, відображення в іншій спосіб) зі звітів за звітний період протягом липня 2011 року по березень 2013 року включно про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та суми нарахованого єдиного внеску, поданих товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) та малим підприємством у виді товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ідентифікаційний код НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ).
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення, а саме до 21 червня 2018 року.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1