Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710
15 травня 2018 р. № 820/2697/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Бідонька А.В.
при секретарі судового засідання - Мурадли А.І.,
за участю:
представника позивача - Сойміна В.І.
представника ІНФОРМАЦІЯ_1 - Пилипенко М.М.
представник ГУПФ України в Харківській області - Супа Є.Ю.
представника ХНУ Повітряних Сил імені Івана Кожедуба - Красько С.І.
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківського обласного військового комісаріату, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківського обласного військового комісаріату, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27 грудня 2017 року за № 850 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки , грошової премії за підсумками 2015 року, індексації грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- зобов'язати Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 24980799) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду , грошову допомогу на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року, індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року та подати зазначену довідку до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (код ЄДРПОУ 08166355) після отримання від Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 24980799) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових питань за 2015, 2016 роки , грошову премію за підсумками 2015 року , індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 14099344), включити у середній розмір додаткових видів грошового забезпечення розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року , індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби;
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 14099344) після отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_3 ) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода , грошова допомога на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошова премія за підсумками 2015 року, індексація грошового забезпечення за грудень 2015 року, здійснити виплату ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) недоплаченої частини основного розміру пенсії з 21 грудня 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що дії (бездіяльність) Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27 грудня 2017 року за № 850 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки , грошової премії за підсумками 2015 року, індексації грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є протиправними.
У судовому засіданні представник позивача підтримав обставини, викладені в позовній заяві та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача - Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, в судове засідання прибув, проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , в судове засідання прибув, проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача - Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в судове засідання прибув, проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що позивач з 01.08.1998 р. по 20.12.2017 р. проходив військову службу в Збройних силах України яка є державною службою особливого характеру згідно ч. 1 ст. 2 закону України №2232-ХІІ про військовий обов'язок і військову службу у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба де отримував грошове забезпечення.
30.11.2017 року наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України від 30.11.2017 року № 568 позивача звільнено з військової служби у запас за пунктом "а" (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", з урахуванням вимог підпункту "ї" пункту 1 частини восьмої цієї самої статті, (додаток №1). Із списків університету виключений з 20.12.2017 року наказом начальника університету від 20.12.2017 року № 286.
Пенсія позивачу призначена з 21.12.2017 року за вислугу років відповідно до ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.
При обчисленні пенсії позивачу ГУ ПФУ в Харківській області врахувало грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 70%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці.
Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба надано довідку від 27.12.2017 року № 837 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, до якої не було включено: щомісячні додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії - щомісячна додаткова грошова винагорода; одноразові додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії - грошова допомога на оздоровлення за 2016 - 2017 роки, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань за 2015 - 2016 роки, грошова премія за підсумками 2015 року, індексація грошового забезпечення за грудень 2015 року, винагорода за тривалість безперервної військової служби за 25 років, які позивач отримував за останні 24 місяці перед звільненням з лав ЗС України під час служби в університеті.
Позивач звертався до відповідачів із заявами щодо включення, виплати винагород та одноразових видів грошового забезпечення, однак листами відповідачі повідомили, що підстави для включення, виплати винагород та одноразових видів грошового забезпечення відсутні.
Не погодившись з бездіяльністю відповідачів, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ.
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою та другою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 (далі - Постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч.1 ст.10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року №260 (далі - Інструкція №260).
Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції №260).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 Постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції №260).
Крім того, вказаною Інструкцією передбачено умови та порядок виплати військовослужбовцям премій за підсумками року та підсумками півріччя.
Правила виплати премії з нагоди дня Збройних Сил України, регламентуються пп. "в" ст.27 Закону України "Про Дисциплінарний статут ЗС України".
Отже, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Із матеріалів справи судом встановлено, що Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у довідці № 147 від 28.02.2018 року про додаткові види грошового забезпечення та одноразові види грошового забезпечення, які позивач отримував за останні 24 місяці перед звільненням, та з яких були сплачені та нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та у грошовий атестат серії ЗУ № 3724814 від 13.09.2017 року включено щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року, індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року.
Таким чином, вказані види грошового забезпечення, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які відповідно до ч.2 ст. 9 Закону №2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Вказаний висновок повністю узгоджується з правовими позиціями Верховного Суду України, викладених у постановах від 10.03.2015 року у справі №21-70а15 та Верховного Суду від 06.02.2018 року у справі №761/28228/15-а, від 28.02.2018 року у справі №522/9660/16-а.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 pоку №2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, врахування видів грошового забезпечення залежить від того чи сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо такі внески сплачувалися, то пенсіонер має право на включення у розрахунок пенсії грошового забезпечення, з якого такі внески утримані.
Судом встановлено та підтверджено належними доказами, наявними в матеріалах справи, що щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошова премія за підсумками 2015 року, індексація грошового забезпечення за грудень 2015 року, нараховані та виплачені позивачу, є додатковими видами грошового забезпечення та з них позивачем сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а отже вони входять до складу грошового забезпечення позивача та мають бути враховані при визначенні позивачу розміру пенсії.
Враховуючи вищенаведене суд вбачає наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача в частині визнання протиправними дій (бездіяльність) Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27 грудня 2017 року за № 850 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошової премії за підсумками 2015 року, індексації грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та зобов'язання Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року, індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату.
Щодо позовних вимог позивача в частині зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) після отримання від Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 24980799) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових питань за 2015, 2016 роки , грошову премію за підсумками 2015 року , індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 14099344), включити у середній розмір додаткових видів грошового забезпечення розрахунку грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016, 2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року , індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби та зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 14099344) після отримання від ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_3 ) довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, які ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода , грошова допомога на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошова премія за підсумками 2015 року, індексація грошового забезпечення за грудень 2015 року, здійснити виплату ОСОБА_1 (реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_1 ) недоплаченої частини основного розміру пенсії з 21 грудня 2017 року, суд зазначає, що представником позивача під час розгляду даної справи не було надано доказів відмови відповідачів у здійсненні вказаних дій після включення Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у довідку відповідних видів забезпечення, у зв'язку із чим суд вважає, що вказані позовні вимоги є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.
Згідно ч.1 ст. 7 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківського обласного військового комісаріату, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 27 грудня 2017 року за № 850 щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошової премії за підсумками 2015 року, індексації грошового забезпечення за грудень 2015 року які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Зобов'язати Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення за 2016,2017 роки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2015, 2016 роки, грошову премію за підсумками 2015 року, індексацію грошового забезпечення за грудень 2015 року та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату.
У задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) сплачену суму судового збору в розмірі 1409,60 грн. (одна тисяча чотириста дев'ять гривень 60 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (код ЄДРПОУ 24980799, адреса: вул. Сумська, 77/79, м. Харків, 61023).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений 22 травня 2018 року.
Суддя Бідонько А.В.