Справа № 676/2917/18
Номер провадження 3/676/1148/18
21 травня 2018 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2'янець-Подільського, АДРЕСА_1, непрацюючого,
за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП, щодо ОСОБА_1
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що їх необхідно повернути Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення з наступних підстав.
Так, відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано і цими особами.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Разом із тим, в порушення зазначених вимог Закону у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП № 241447 від 19 квітня 2018 року, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і являється одним із джерел доказів, складений інспектором СРПП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_2, у вину ОСОБА_1 ставиться те, що він 19 квітня 2018 року близько 20 год. 05 хв., знаходячись в дворі будинку № 77, що по вул. Лесі Українки, м. Кам'янець-Подільського, знаходився в п'яному вигляді та на закону вимогу начальника СРПП №3 ОСОБА_3 припинити адміністративне правопорушення не відреагував, при цьому висловлювався в грубій формі та шарпав за формений одяг поліцейського, погрожуючи йому фізичною розправою, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП.
Викладене у протоколі про адміністративне правопорушення формулювання суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в вину ОСОБА_1, зазначено не конкретно. Зокрема, не було розкрито в повному обсязі об'єктивну сторону вчиненого ОСОБА_1 діяння, а саме не конкретизовано, яке адміністративне правопорушення відмовився припинити ОСОБА_1 на законну вимогу начальника СРПП №3 ОСОБА_3.
Оскільки усунути ці недоліки у судовому засіданні суд позбавлений можливості, так як складення протоколу про адміністративне правопорушення є компетенцією чітко визначеного органу і суд не може вийти за межі пред'явленого особі обвинувачення, матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення, для належного їх оформлення та доопрацювання.
Керуючись ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП, щодо ОСОБА_1 ОСОБА_4'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду ОСОБА_5О