справа №813/2030/18
про залишення позовної заяви без руху
18 травня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний О.І. одержав позовну заяву Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області про визнання протиправними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Встановив:
До Львівського окружного адміністративного суду 15.05.2018 року надійшла позовна заява Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області у якій міститься вимоги:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області від 28.04.2017 року №13-2958/16-17-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою».
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 28.04.2017 року №13-2957/16-17-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою».
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 11.04.2017 року №13-2476/16-17-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою».
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 11.04.2017 року №13-2486/16-17-СГ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою».
Суддя відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Позов згідно з ч.1 ст. 122 КАС України може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, відповідно до ч.2 ст. 122 КАС встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач просить скасувати накази винесені 11.04.2017 року та 28.04.2017 року Головним Управлінням Держгеокадастру у Львівській області «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою», проте до суду звернувся лише 15.05.2018 року.
Позов поданий після закінчення строків, установлених законом, проте позивач не подав заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності пропуску такого.
Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду визначені ст. 123 КАС України, відповідно до ч.1 якої, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивачу необхідно надати певний строк для усунення вказаних недоліків, оскільки позов поданий після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, такий слід залишити без руху та надати позивачеві строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).
Керуючись ст. 122, 123, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
постановив:
1. Позовну заяву Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області про визнання протиправними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області - залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк протягом 10 днів з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд відповідно до ч.2 ст. 123 КАС України повертає позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Коморний О.І.