Ухвала від 18.05.2018 по справі 806/1915/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

18 травня 2018 року м. Житомир справа № № 806/1915/18

категорія 10.3.2

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Єфіменко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (11142, Житомирська область, Овруцький район, с. Гуничі, вул. Леніна, 42) до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації (11401, Житомирська область, смт. Народичі, вул. Свято-Миколаївська, 136) про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити нарахування та виплату індексації вартості житлового будинку, -

встановив:

17.04.2018 до Житомирського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити нарахування та виплату індексації вартості житлового будинку.

Підставами для звернення з позовом слугували, на думку позивача, протиправні дії відповідача щодо невиплати індексації вартості втраченого житлового будинку разом із основною сумою компенсації відповідно до наказів Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.02.2008 № 100 станом на 01.01.2008 та від 31.03.2009 № 133 станом на 01.01.2009.

Ухвалою від 21.04.2018 вказану позовну заяву залишено без руху та надано термін для усунення недоліків на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).

02.05.2018 від позивача надійшла заява з копіями завірених документів, якими позивач усунула недоліки позовної заяви.

Згідно з статтями 19, 20, 26 КАС України визначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, Житомирським окружним адміністративним судом.

Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 КАС України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.

Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд відмічає, що позовна заява містить клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами спрощеного провадження.

Зважаючи на умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначені ст.ст. 12, 257 КАС України, а також ураховуючи категорію та складність справи, обраний позивачем спосіб захисту і значення справи для сторін, суд вважає, що дана справа незначної складності підлягає розгляду у формі спрощеного позовного провадження за правилами, встановленими ст. 263 КАС України.

Таким чином, клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи за правилами спрощеного провадження, викладене у позовній заяві, є обґрунтованим.

Відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України, у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Керуючись статтями 12, 19, 20, 26, 160, 161, 171, 243, 248, 257-263 КАС України, суд, -

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (11142, Житомирська область, Овруцький район, с. Гуничі, вул. Леніна, 42) до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації (11401, Житомирська область, смт. Народичі, вул. Свято-Миколаївська, 136) про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити нарахування та виплату індексації вартості житлового будинку.

Клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження - задовольнити.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), в приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду, який розташований за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідач у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі може подати до суду заяву із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву впродовж п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідач у строк встановлений для подання відзиву, а позивач не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву мають право подати до суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Копію ухвали та інформацію про права та обов'язки невідкладно направити сторонам. Відповідачу також направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності.

Суддя О.В. Єфіменко