18 травня 2018 року Справа № 808/901/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: ОСОБА_1 (70031, Запорізька область, Вільнянський район, с. Соколівка, вул. Першотравнева, буд.15, ідентифікаційний код НОМЕР_1)
до: Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69089, м. Запоріжжя, вул. Істоміна, буд.6, код ЄДРПОУ 41251296)
про: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
16.03.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
- зобов'язати відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням періоду роботи на шахті ім. О.О. Скочинського з 01.08.2014 по 18.01.2015 майстром гірним підземним з повним робочим днем під землею.
Ухвалою суду від 20.03.2018 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 19.04.2018 з повідомленням (викликом) сторін.
19.04.2018 у підготовчому судовому засіданні оголошувалась перерва до 15.05.2018.
15.05.2018 від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.9 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
У зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Обґрунтування позовних вимог викладено у позовній заяві, а також у відповіді на відзив від 12.04.2018 та письмових поясненнях по справі від 24.04.2018. Зокрема зазначено, що позивач має більш ніж 25 років пільгового стажу за списком №1, відтак набув право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. Разом з тим, звернувшись до відповідача з заявою про призначення пенсії, позивачу було відмовлено у її призначенні з посиланням на те, що стаж позивача з повним робочим днем під землею складає 24 роки 7 місяців 21 день, що на день звернення не дає йому права на призначення пільгової пенсії. Відмову відповідача в призначені пенсії на пільгових умовах та у пільгових розмірах вважає протиправною, оскільки існують всі підстави для призначення такої пенсії і пільговий стаж підтверджується трудовою книжкою і уточнюючими довідками. З наведених підстав просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Заперечення проти задоволення позовних вимог викладено у відзиві на позовну заяву від 06.04.2018, а також запереченні на відповідь на відзив від 17.04.2018. Зокрема зазначено, що позивач ОСОБА_1 на день звернення до управління з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» досяг віку повних 45 років та мав загальний стаж роботи 28 років 7 місяців. Пільговий стаж роботи складає всього 24 роки 7 місяців 19 днів. Розбіжності у розрахунках пільгового стажу пояснює тим, що:
- дані про роботу позивача за період з 01.08.2014 по 18.01.2015 відсутні у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування;
- згідно відомостей з реєстру страхувальників, відокремлений підрозділ «шахта ім. О.О. Скочинського» не перереєструвався на підконтрольній Україні території;
- згідно даних персоніфікованого обліку у періоди з 01.06.2014 по 31.12.2014 та з 01.01.2015 по 18.01.2015 р. страхові внески відокремленим підрозділом «шахта ім. О.О. Скочинського» не сплачувались.
З наведених підстав просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.
Як свідчать обставини справи, 31.01.2018 ОСОБА_1 звернувся до Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з заявою та відповідними документами про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
09.02.2018 Запорізьким приміським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийнято повідомлення №851/05 про відмову в призначенні пенсії за Списком №1, оскільки на дату звернення у ОСОБА_1 відсутній пільговий стаж роботи 25 років, необхідний для призначення пенсії, передбаченої ст.14 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (а.с.13).
Позивач, не погодившись з відмовою Пенсійного фонду у призначенні пенсії на пільгових умовах, звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.
За приписами ст. 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Конституція України є нормами прямої дії.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як свідчать обставини справи, позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу період роботи з 01.08.2014 по 18.01.2015 на відокремленому підрозділі «шахта ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля.
Суд зазначає, що згідно приписів ст. 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно приписів ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат для догляду, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до п. 2 розділу XV Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
Відповідно до приписів ст.7 Закону України “Про пенсійне забезпечення” звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.
З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що ОСОБА_1 працював:
- в період з 23.05.1990 по 05.07.1990 - електрослюсарем черговим з ремонту обладнання поверхні 3-го розряду на шахті «Лідіївка»;
- в період з 24.12.1990 по 19.04.1991 - електрослюсарем підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею на шахті «Лідіївка»;
- в період з 11.06.1991 по 16.06.1991 - електрослюсарем підземним 4-го розряду з повним робочим днем під землею, ділянка з видобутку вугілля на шахті «Лідіївка»;
- в період з 21.06.1991 по 17.05.1993 перебував на службі ВСУ;
- в період з 12.01.1993 по 25.12.2000 - електрослюсарем підземним 3-го розряду з повним робочим днем під землею на «шахті ім. О.О. Скочинського»;
- в період з 07.12.2002 по 16.03.2010 - електрослюсарем підземним 5-го розряду з повним робочим днем під землею на «шахті ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля;
- в період з 17.03.2010 по 18.01.2015 - майстром гірним підземним з повним робочим днем під землею на «шахті ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля;
- в період з 11.08.2016 по теперешній час - електрослюсарем підземним 5-го розряду з повним робочим днем під землею на шахті «ім. Героїв Космосу» ДТЕК Павлоградвугілля» (а.с.14-18).
В ході судового розгляду справи відповідачем вказувалось, що період роботи позивача з 01.08.2014 по 18.01.2015 майстром гірним підземним з повним робочим днем під землею на шахті «ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля, не зараховано до пільгового стажу за Списком №1 у зв'язку із несплатою страхових внесків за періоди з 01.06.2014 по 31.12.2014 та з 01.01.2015 та по 18.01.2015; розташуванням шахти «ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля на непідконтрольній Україні території; відсутністю даних про роботу позивача за період з 01.08.2014 по 18.01.2015 в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Трудова книжка, відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України та згідно з п.1 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок №637), є основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи працівника.
Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно записів у трудовій книжці позивача серії БТ-ІІ №7293005, оригінал якої досліджений судом, 12.08.1993 ОСОБА_1 було прийнято на роботу до шахти «ім. О.О. Скочинського», 18.01.2015 позивач звільнений за власним бажанням у відповідності до ст.38 Кодексу законів про працю України (а.с.16-18).
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка визначає особливості пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних і відкритих гірничих роботах та в металургії - Працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років.
Право на пенсію на пільгових умовах мають працівники, зайняті виконанням робіт, передбачених Списком № 1, виконання яких проводиться протягом повного робочого дня. При цьому під повним робочим днем вважається виконання роботи в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу (роз'яснення Міністерства соціального захисту населення і Міністерства праці від 10.05.1994 № 01-3/406-02-2 та № 06-1649).
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202 затверджено Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років.
Пунктом 20 Порядку №637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугою років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їхніх правонаступників. У такій довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включено цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.
Згідно дослідженої судом довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 383 від 14.12.2016 зазначено і підтверджено, що позивач дійсно з 17.03.2010 по 18.01.2015 виконував повний робочий день на дільниці прогнозу газодинамічних явищ за професією, посадою майстер гірний підземний, що передбачена списком 1 розділом1 підрозділом 1.1б на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003 (а.с.22).
Згідно внесених змін до п. 20 Порядку №637, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1028, у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно ч. 1 п. 18 Додатку до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція", місто Донецьк є населеним пунктом, на території якого здійснювалася антитерористична операція у Донецькій області.
Відокремлений підрозділ «шахта ім. О.О. Скочинського» ДП ДХК Донвугілля фактично знаходиться на непідконтрольній Україні території в місті Донецьк. Підприємство не здійснило перереєстрацію на території, підконтрольній Україні. Крім того, згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу форми ОК-5, підприємство не сплачує страхові внески (а.а.34-40).
Аналіз норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» дає підстави вважати, що обов'язок зі сплати страхових внесків покладається на роботодавців.
На переконання суду, особа, яка працювала на підприємстві, не може нести відповідальність за неналежне виконання чи невиконання своїх обов'язків підприємством - роботодавцем.
Крім того, відповідно п.9-4 розділу VIII Прикінцеві та Перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового надзвичайного стану.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень КМУ» м. Донецьк, де розташована шахта «імені ОСОБА_2» є населеним пунктом на території якого здійснюється антитерористична операція та в силу п. 9-4 розділу VIII Прикінцеві та Перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» тимчасово звільняються від сплати єдиного внеску.
Відповідно до п. 20 Порядку №637 у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування період з 01.08.2014 по 18.01.2015 дані про роботу позивача відсутні.
Слід зазначити, що даний порядок підтвердження трудового стажу є обов'язковим в разі відсутності в трудовій книжці відомостей про роботу, але в трудовій книжці позивача є необхідні записи за спірний період, які завірені печаткою підприємства та підтверджені довідкою. Даний порядок не вимагає будь-яких інших підтверджень.
За нормами ст. 13, 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до пільгового стажу зараховується робота працівників, які безпосередньо зайняті повний робочий день на відповідних роботах, за умови підтвердження первинними документами роботи саме такої роботи повний робочий день, при цьому такими документами можуть бути: журнали виходів на роботу, табелі використання робочого часу, деякі накази чи розпорядження по підприємству. Кожен з цих документів дає лише часткове підтвердження зайнятості на роботах із шкідливими умовами праці, але сукупні дані цих документів можуть бути доказом повної зайнятості працівника.
Підтвердженням (доказом), що позивач, у спірний період працював на посаді майстра гірного підземного з повним робочим днем під землею на «шахті ім. О.О. Скочинського» є запис в його трудовій книжці, вказаний документ відповідає вимогам законодавства і не потребує інших способів доведення цього факту.
Наведене свідчить про наявність у позивача права на пенсію згідно з ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з урахуванням спірного періоду роботи та достатності необхідного стажу.
Аналізуючи наведені положення законодавства, яке дає право позивачу на пенсію на пільгових умовах незалежно від віку суд зазначає, що неможливість відповідачу здійснити перевірку спірного періоду, що стало підставою для відмови позивачу у призначенні такої пенсії, не спростовує наявність у позивача пільгового стажу, що дає йому право на пенсію на пільгових умовах.
При цьому позивач має належним чином оформлену трудову книжку, в якій містяться записи про відповідний трудовий стаж із відомостями, які відповідають вимогам законодавства на підтвердження права на пенсію на пільгових умовах, відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а також спірний період підтверджений довідкою, яка перебуває в матеріалах справи.
Оскільки відповідно до рішення про відмову в призначенні пенсії стаж роботи ОСОБА_1 на підземних роботах складає 24 роки 7 місяців 2 дні, а матеріалами справи підтверджено стаж роботи позивача за період з 01.08.2014 по 18.01.2015 на шахті «ім. О.О. Скочинського», що разом складає більше ніж 25 років, то цього періоду є достатньо для призначення йому пенсії незалежно від віку за нормами ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною відмову Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 09.02.2018 № 851/05 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням періоду роботи на шахті ім. О.О. Скочинського з 01.08.2014 по 18.01.2015.
Питання розподілу судових витрат судом не вирішується, з огляду на звільнення позивача від сплати судового збору на підставі ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (70031, Запорізька область, Вільнянський район, с. Соколівка, вул. Першотравнева, буд.15, ідентифікаційний код НОМЕР_1, 13.08.1972 р.н.) до Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69089, м. Запоріжжя, вул. Істоміна, буд.6, код ЄДРПОУ 41251296) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Запорізького приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 09.02.2018 № 851/05 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Зобов'язати Запорізьке приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням періоду роботи на шахті ім. О.О. Скочинського з 01.08.2014 по 18.01.2015 майстром гірним підземним з повним робочим днем під землею.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 18.05.2018.
Суддя І.В.Садовий