Рішення від 16.05.2018 по справі 805/811/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2018 р. Справа№805/811/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Шинкарьової І..В.,

при секретарі судового засідання - Заїченко Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області про визнання довідки про заробітну плату від 22 січня 2018 року № 01-32/0064 такою, що має помилку, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся з позовом до Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області (далі відповідач), в якому просив визнати довідку про заробітну плату від 21 квітня 2010 року № 005 станом на лютий 2008 року такою, що має помилки, зобов'язати УСЗН військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області надати довідку про заробітну плату станом на лютий 2008 року для перерахунку пенсії з надбавкою та премією у відповідності до пункту 1 Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року розміром 50 та 40 відсотків відповідно.

20 березня 2018 року позивачем подана заява про зміну позовних вимог, в якій позивач просить зобов'язати УСЗН військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області вчинити певні дії та розрахувати у структурі заробітної плати станом на лютий 2018 року надбавку та премію у відповідності до Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року на підставі пункту 4 підпункту 2 абзацу 4 (в редакції від 19.08.2009 року), згідно якого за бажанням осіб, під час перерахунку пенсії, виплати (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку передбаченому абзацами першим та другим пункту 1 та пункту 2 Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року.

27 березня 2018 року позивачем подана заява про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить визнати довідку про заробітну плату від 22 січня 2018 року № 01-37/0064, такою, що має помилки. Зобов'язати УСЗН військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області надати довідку про заробітну плату непрацюючого пенсіонера на лютий 2008 року, для перерахунку пенсії з надбавкою та премією у відповідності до Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року, розміром 50 та 40 відсотків відповідно. Стягнути понесені витрати позивачем з відповідача, які пов'язані з розглядом даної справи.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що постановою Селидовського міського суду Донецької області від 27 листопада 2017 року, відповідачем видана довідка про заробітну плату за лютий 2008 року від 22 січня 2018 року № 01-37/0064, в якій на думку позивача, зазначені надбавка та премія у не відповідному розмірі. Вважає, що розмір надбавки повинен складати - 50 % із заробітної плати та 40% премії.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, підстави незгоди із позовом виклав в наданому відзиві.

Відповідачем поданий відзив 01 березня 2018 року, в якому відповідач зазначив, що премії та інші надбавки враховувались в середніх розмірах відповідно визначених законодавством виплат та за відповідною посадою, у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію на момент виникнення права на перерахунок (арк. справи 118-121).

26 березня 2018 року відповідачем поданий відзив на позовну заяву (уточнення позовних вимог), в якому відповідач зазначив, що на виконання постанови Селидовського міського суду від 27 листопада 2017 року, позивачу видана довідка від 22 січня 2018 року за № 01-37/0064, в якій зазначено фактичний розмір премії з розрахунку виплати премії, відповідно до розпорядження міського голови від 25 лютого 2008 року № 93-р «Про преміювання на надбавки за високі досягнення у праці», премія ОСОБА_2 за лютий 2008 року складала 25 відсотків надбавка за висові досягнення праці або за виконання особливо важкої роботи - 40 відсотків, премія ОСОБА_3Г за лютий 2008 року складала 20 відсотків, надбавка за високі досягнення у праці або за виконнаня особливо важкої роботи - 30 відсотків., на підставі чого, у довідці фактично зазначено (20+25)/2-22,5 відсотків , надбавка (30-49)/2= 35 відсотків. З урахуванням зазначеного, відповідач вважає, що помилок у довідці щодо розрахунку відповідних сум не має, а тому просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог у повному обсязі (арк. справи 106-108).

02 березня 2018 року через відділ діловодства та архівної роботи суду позивачем подана відповідь на відзив відповідача, в якому позивач вважає, що розрахунок надбавки та премії у довідці, повинен складати відповідно до абз. 2 підпункту 2 пункту 4 Постанови КМУ№ 865 від 31 травня 2000 року (арк. справи 35).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначене у підготовче судове засідання на 06 березня 2018 року на 10-00 год.( арк. справи 1).

06 березня 2018 року у підготовчому судовому засіданні оголошена перерва до 15 березня 2018 року на 10-30 год., для витребування додаткових доказів (арк. справи 36).

15 березня 2018 року у підготовчому судовому засіданні оголошена перерва до 27 березня 2018 року на 15-30 год., для витребування додаткових доказів (арк. справи 73).

28 березня 2018 року у підготовчому судовому засіданні оголошена перерва до 12 квітня 2018 року на 14-00 год. (арк. справи 108).

12 квітня 2018 року підготовче судове засідання відкладено до 10 травня 2018 року на 11-00 год. (арк. справи 113).

10 травня 2018 року підготовче судове засідання відкладено до 14 травня 2018 року на 11-00 год. (арк. справи 113).

14 травня 2018 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду закрито підготовче провадження та призначено до судового розгляду по суті (арк.. справи 123).

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши подані сторонами документи та матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером за віком, відповідно до пенсійного посвідчення виданого 05 вересня 2006 року, ОСОБА_2 ААА № 400848 (арк. справи 6-7). Працював на посаді заступника начальника управління в Авдіївській міській раді Донецької області в управлінні праці та соціального захисту населення, з якої призначено пенсію. (а.с. 11)

Відповідно до статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.

Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіїївка, код ЄДРПОУ 40865754 створено на підставі розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області № 48 від 29 вересня 2016 року відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

27 листопада 2017 року Селидівським міськім судом Донецької (справа 242/1222/17) області було частково задоволено позов позивача до відповідача та визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі позивачу довідки про заробітну плату за лютий 2008 року та зобов'язано відповідача видати довідку про нарахування заробітку заступника керівника УПСЗН в м. Авдіївка за лютий 2008 року. ( арк. справи 118-119).

На виконання Постанови суду від 27 листопада 2017 року, 22 січня 2018 року відповідачем було видано довідку про складові заробітної плати непрацюючому державному службовцю станом на лютий 2008 року, в якому зазначено: оклад - 1359,00 грн., надбавка за ранг -90,00 грн., надбавка за вислугу років (30% від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця) - 434,70 грн., надбавка за високі досягнення у праці (35% від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років) - 659,30 грн., премія (22,5 % від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці) - 572,18 грн., усього - 3115,18 грн. (арк. справи 117).

Позивач не погоджується з встановленими розмірами премії 22,5% та надбавки за високі досягнення у праці 35%, щодо розміру інших складових заробітної плати зазначеної в довідці спір відсутній.

Відповідач пояснив, що розмір премії та надбавки було розраховано у середньому розмірі відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. В довідці відповідача зазначено, станом на лютий 2008 року у штатному розкладі управлінні праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради були затверджені 2 штатні одиниці заступників начальників, які були фактично зайняті.

Вирішуючи спір в даній справі суд виходить з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

До 1 травня 2016 року питання пенсійного забезпечення державних службовців було врегульовано нормами Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі Закон №3723)

Відповідно до ст. 37-1 Закону №3723 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Право на перерахунок пенсії у позивача виникло в лютому 2008 року, що визнається сторонами.

Частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII, в редакції на час звільнення позивача, (далі Закон № 3723-XII) передбачено, що оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов'язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю.

Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України

Скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для

зменшення посадових окладів, надбавок до них та фінансування

інших, передбачених цим Законом, гарантій, пільг і компенсацій.

Порядок розрахунку пенсії за цим Законом визначався постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яка втратила чинність 23 вересня 2016 року.

Відповідно до пункту 4 Постанови КМУ від 31 травня 2000 року № 865, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" , визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Відповідно до пункту 5 Постанови, перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

З аналізу віще зазначених правових норм вбачається, що премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Згідно з пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками - почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива ,електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Відповідно до статті 21 закону України «Про державну службу в органах місцевого самоврядування», умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом міністрів України.

Постановою КМУ № 268 від 09 березня 2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі Постанова 268), у пункті 1 визначені умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.

Пунктом 2 Постанови № 268, керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, надано право, у межах затвердженого фонду оплати праці, установлювати, між іншим, надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та вислугу років; керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про підрозділи передбачено виконання такої роботи), а також прокурорам та слідчим органів прокуратури, керівним працівникам і слідчим органів внутрішніх справ, посади яких віднесені до відповідних категорій посад державних службовців і які займаються розслідуванням кримінальних справ, - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та вислугу років.

здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 р. - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників

визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

Згідно з штатним розписом від 22 лютого 2008 року Авдіївського управління труда і соціального захисту населення на 01 лютого 2008 року, в штаті є посада заступника начальника управління та посада заступника начальника управління - начальника відділу грошових витрат та компенсацій. Саме ці дві посади відповідач визначив як відповідні та зробив середній розрахунок розміру премії та надбавки. (а.с. 100).

Розмір премії та надбавки за високу досягнення відповідач розрахував виходячи з середнього розміру, відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою, а саме посаду заступника управління та посади заступника начальника управління - начальника відділу грошових витрат та компенсацій. Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 25 лютого 2008 року, щодо преміювання та надбавки за високі досягнення у праці, встановлено заступнику начальнику управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 за лютий 2008 року надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 40 відсотків посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років; а також встановлено преміювання у розмірі 25 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці. Заступнику начальника управління та соціального захисту населення - начальнику відділу грошових виплат та компенсацій ОСОБА_3 за лютий 2008 року надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 30 відсотків посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років; а також встановлено преміювання у розмірі 20 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці (арк. справи 103). Надані також особливі рахунки, щодо нарахування заробітної плати вказаних службовців за лютий 2008 року. (а.с.104-105)

Суд не погоджується з доводом відповідача, що в штатному розписі передбачені дві відповідні посади заступника начальника управління, оскільки в штатному розписі передбачені посади заступника начальника управління та посада заступника начальника управління - начальника відділу, що не є тотожнім. Тобто розраховуючи розмір премії та надбавки, в даному випадку, відповідач повинен був взяти саме ту посаду з якої позивач виходив на пенсію, а саме посаду заступника начальника управління. В даному випадку вона у штатному розписі одна, тому виводити середній розмір не потрібно було. Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем не вірно було розраховано розмір премії та надбавки за високі досягнення позивачу.

Суд не приймає довід позивача, що надбавка за високі досягнення у праці та премія йому повинні бути встановлені в розмірі 50 та 40 відсотків відповідно, як було йому встановлено на час виходу на пенсію, оскільки, як вже зазначалось премії та надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок, тому зазначена виплата повинна бути зараховані у розмірі якій був встановлений на час звернення особі, яка працює на відповідній посаді.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, а саме погоджується з тим, що відповідачем з порушенням вимог законодавства було встановлено розміри премії та надбавки за високі досягнення у праці, але не погоджується з розміром який вимагає позивач, а саме 40 та 50 відсотків відповідно.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного владними суб'єктами, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.

Позивач, у позовних вимогах, просить визнати спірну довідку, такою, що має помилку, але як з'ясовано у судовому засіданні, данні які були внесені в довідку є позицією відповідача, на якій він наполягав у судовому засіданні, тому суд повинен з'ясувати, чи діяв відповідач на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне, з метою повного захисту прав і інтересів позивача, вийти за межі позовних вимог та визнати дії відповідача щодо розрахунку розміру премії та надбавки за високі досягнення у праці в середніх розмірах посади які не є відповідними протиправними, та зобов'язати видати довідку про нарахування заробітної плати за посадою заступника начальника за лютий 2008 року, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Згідно із частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в розмірі 704,80 грн. (арк.спр.3), з урахуванням часткового задоволення позовних вимог, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню 352,40 грн.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 139, 193, 242-246, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області про визнання довідки про заробітну плату від 22 січня 2018 року № 01-32/0064 такою, що має помилку, зобов'язання Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області надати довідку про заробітну плату непрацюючого пенсіонера на лютий 2008 року, для перерахунку пенсії з надбавкою та премією у відповідності до Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року, розміром 50 та 40 відсотків відповідно, - задовольнити частково.

Визнати дії Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області щодо надання довідки про заробітну плату від 22 січня 2018 року № 01-32/0064 для обчислення пенсії із розрахунку розміру премії та надбавки за високі досягнення у праці в середніх розмірах посад серед яких одна не відповідна, протиправними.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької видати довідку про заробітну плату для обчислення пенсії непрацюючого пенсіонера на лютий 2008 року, для перерахунку пенсії з надбавкою за високі досягнення у праці та премією у відповідності до Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року, та з урахування правової оцінки наданої судом у рішенні.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управлівння соціального захисту населення військово - цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області (вул. Молоджіжна, буд. 5, м. Авдіївка, Донецька область, код ЄДРПОУ 408675754) на користь ОСОБА_1 (9-й кварталАДРЕСА_1 м. Авдііївка, Донецька область, 86065 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору у сумі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення виготовлений 18 травня 2018 року.

Суддя Шинкарьова І.В.