Ухвала від 18.05.2018 по справі 263/3088/18

Україна

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд

УХВАЛА

18 травня 2018 р. Справа №263/3088/18

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 87537) до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (вул. Європейська, буд.13 м. Костянтинівка, Донецька область,85102), за участю третьої особи: Урзуфської сільської ради Мангушського району Донецької області (вул. Центральна, буд.64, с. Урзуф, Першотравневий район, Донецька область,87455) про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2 16.03.2018 року звернулася до Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області з позовною завою до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, третя особа: Урзуфська сільська рада Мангушського району Донецької області про:

- визнання дій відповідача в частині відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею 0,1200 га із земель сільськогосподарського призначення державної власності, що перебувають у запасі на територій Урзуфської сільського ради Мангушського району Донецької області за межами населених пунктів для ведення садівництва незаконними;

- зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею 0,1200 га із земель сільськогосподарського призначення державної власності, що перебувають у запасі на територій Урзуфської сільського ради Мангушського району Донецької області за межами населених пунктів для ведення садівництва.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 20.03.2018 року адміністративну справу передано на розгляд до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду.

18.04.2018 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 263/3088/18 передано судді Христофорову А.Б.

Ухвалою суду від 23.04.2018 року надано позивачу строк для усунення недоліків шляхом надання уточненої позовної заяви та копії для відповідача та третьої особи, зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи - відповідача та третьої особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача та третьої особи; підтвердження про відсутність іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

15.05.2018 року позивачем надано документи на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

В іншому, позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, підстав для його повернення, відмови у відкритті провадження або залишення без руху не вбачається.

Частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно ч.6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Враховуючи, що визначення провадження, в порядку якого буде розглянута справа, є правом, а не обов'язком суду, окрім справ які розглядаються виключно за правилами загального провадження, враховуючи той факт, що адміністративна справа за даним позовом є справою незначної складності, суд приходить до висновку, про розгляд позовної заяви за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 171, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, за участю третьої особи: Урзуфської сільської ради Мангушського району Донецької області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, якими він обґрунтовується, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Попередити відповідача, що неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України).

Роз'яснити учасникам справи, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.dn.court.gov.ua/sud0570.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише з питання порушення правил підсудності шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали суду.

Суддя Христофоров А.Б.