м. Вінниця
18 травня 2018 р. Справа № 802/916/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б. розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (місцезнаходження: 21037, АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Вінницької області (місцезнаходження: 21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 комісія УМВС України у Вінницькій області (місце знаходження: 21050, м. Вінниця, вул. Театральна, 10) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 (місцезнаходження: 21037, АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Вінницької області (місцезнаходження: 21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та з 27 вересня 2011 року отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з військовим званням підполковник міліції. Окрім того, у зв'язку з наявністю інвалідності та статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи з 22 травня 2012 року по 01 березня 2018 року ОСОБА_1 отримував пенсію як ліквідатор катастрофи Чорнобильської АЕС. З 01 березня 2018 року позивач отримує пенсію за вислугу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". У лютому 2018 року позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Вінницької області із заявою про перерахунок призначеної пенсії у зв'язку із суттєвим збільшенням грошового утримання працівників поліції. Однак, у листі № 558/Р-12 від 23 лютого 2018 року відповідач зазначив, що у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування провести перерахунок пенсії є неможливим.
Відтак, позивач вважає відмову відповідача необґрунтованою та протиправною, у зв'язку з чим звернувся до суду та просить:
- визнати бездіяльність ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2018 року відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" - протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та на підставі довідки ОСОБА_3 комісії УМВС України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та за документами, що є в пенсійній справі № НОМЕР_1 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з включенням до сум грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років; премії 80%, що входять до розрахунку пенсії ОСОБА_1, з 01 березня 2018 року без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 11 квітня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені) в порядку статті 263 КАС України.
02 травня 2018 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов. У якому зокрема зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з 01 березня 2018 року. Відповідно до п.2 Порядку № 45, головне управління листом від 31 березня 2017 року № 958/06-36/02 надіслало списки ліквідаційній комісії УМВС у Вінницькій області для здійснення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням грошового забезпечення, яке установлено для поліцейських Національної поліції з 01 січня 2016 року. Отже, Міністерство внутрішніх справ України у лютому 2017 року повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій. Після чого, на виконання вимоги п. 2 Порядку № 45, головним управлінням у встановлені законодавством строки складено та направлено списки до ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області. ОСОБА_1 був проведений перерахунок на підставі довідки, яка надійшла від ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення до головного управління. Окрім того, відповідно до ст. 10 Закону № 2262 на органи Пенсійного фонду України покладені функції з призначення та виплати пенсій, а функції визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції. Визначення підстав та порядку встановлення розмірів грошового забезпечення належить до виключної компетенції силових міністерств та відомств. Функція контролю за своєчасним і правильним оформленням документів для призначення або перерахунку пенсій та надсилання їх до органів, що призначають чи перераховують пенсії належить до компетенції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області. Отже, головне управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Таким чином, виходячи з вищезазначених норм законодавства, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення. Розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках, а тому для перерахунку та виплати пенсії позивача з урахуванням складових грошового забезпечення, що не ввійшли в довідку № 14976 немає законних підстав. Зміст довідки № 14976 виданої ліквідаційною комісією управління міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій ОСОБА_1 узгоджується з пунктом 5 Порядку 45 та містить складові грошового забезпечення, які враховуються при перерахунку пенсії. Таким чином, вимоги позивача щодо зобов'язання головного управління здійснити перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які не включені до довідки 14976 та не виплачуються на момент здійснення перерахунку - не ґрунтуються на нормах матеріального права.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 07 травня 2018 року задоволено клопотання представника відповідача та призначено справу в судовому засіданні з повідомленням викликом сторін на 17 травня 2018 року.
07 травня 2018 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 комісію УМВС України у Вінницькій області.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 08 травня 2018 року задоволено клопотання позивача та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_3 комісію УМВС України у Вінницькій області.
17 травня 2018 року на адресу суду від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі в письмовому провадженні. Окрім того, позивач у зазначеній заяві зазначає, що ним помилково зазначено здійснити перерахунок з 13 лютого 2018 року замість правильного з 01 березня 2018 року. Відтак, позивач просить задовольнити позовні вимоги повністю з урахуванням поданих уточнень.
З урахуванням ст. 47 КАС України, судом прийнято уточнення до позову.
Представник відповідача у судове засідання також не з'явилась, однак надала заяву про розгляд справи без її участі в порядку письмового провадження. Проти задоволення позовних вимог заперечує.
Представник третьої особи у судове засідання також не з'явилась, однак надала заяву про розгляд справи без її участі в порядку письмового провадження. Проти задоволення позовних вимог заперечує та просить врахувати відзив на адміністративний позов. Зокрема у відзиві зазначено, що згідно пунктом 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
У п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на наведене вище, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також достатність письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку про розгляд та вирішення справу у письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову виходячи з наступного.
ОСОБА_1 з 27 вересня 2011 року отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з військовим званням підполковник міліції.
У зв'язку з наявністю інвалідності та статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи з 22 травня 2012 року по 01 березня 2018 року ОСОБА_1 отримував пенсію як ліквідатор катастрофи Чорнобильської АЕС.
З 01 березня 2018 року ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
12 лютого 2018 року позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Вінницької області із заявою про перерахунок призначеної пенсії у зв'язку із суттєвим збільшенням грошового утримання працівників поліції.
Листом № 558/Р-12 від 23 лютого 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило, що управлінням Пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області листом № 876/9-33/03 від 16 червня 2017 року до Пенсійного фонду України було надіслано інформацію щодо середніх розмірів грошового забезпечення, визначеного на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, наданих ліквідаційною комісією ГУ МВС у Вінницькій області для проведення перерахунку пенсій згідно постанови КМУ № 988 від 11 листопада 2015 року. Окрім того, зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, так як головним розпорядником коштів, які надходять з Державного бюджету України для виплати пенсій військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян визначено Міністерство соціальної політики України.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", відповідно до якого перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу ОВС України, які мають право на пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова КМУ №988), установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктами 4 - 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 988, вирішено надати право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати: посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10; надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; підвищення за службу в поліції особливого призначення (особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян) у розмірі до 100 відсотків посадового окладу; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби. Преміювання Голови Національної поліції та заступників Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 3) надавати поліцейським матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу. Виплачувати: 1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11; 2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством; 3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; 4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу. Надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі; 5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем;6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу. За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням;7) надбавку за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10 відсотків посадового окладу. Надбавка за почесне звання "заслужений" виплачується, коли виконання поліцейськими службових обов'язків згідно з посадами збігається за профілем з почесним званням; 8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі - Порядок № 45) передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно пунктом 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Як випливає із матеріалів справи Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області отримало довідку № 14976 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка видана ОСОБА_1 про те, що відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 та від 11 листопада 2015 року № 988 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського становить посадовий оклад - 2500,00 грн.; підвищення посадового окладу - 0,0 грн.; оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби 45 % - 2115,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 0 - 00 грн.; надбавка за почесне звання "заслужений" чи народний - 0,00 грн.; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук - 0,00 грн.; доплата за вчене звання - 0,0 грн.; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі - 0,00 грн.; премія 2,05% - 139,71; всього - 6954,71 грн.
Разом з тим, із зазначеною довідкою позивач не погоджується, оскільки при виході на пенсію у 2012 році розмір його пенсії складав 80%, а у довідці, яка видана ОСОБА_3 комісією розмір премії складає 2,05%.
Оцінюючи позовні вимоги в частині перерахування пенсії із включенням до складових пенсійного забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) та премії (80%), то суд вказує на наступне.
Як зазначалось вище, призначені за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України
Зокрема, Порядком № 45 встановлено, що на підставі відповідного рішення, МВС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. В подальшому, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Отже, як видно, перерахунок пенсій здійснюється виключно на підставі довідки про грошове забезпечення.
Як встановлено судом, у довідці № 14976, виданої позивачу, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) та премія (80%) - відсутні. Відтак, відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням надбавок і премії, які у довідці не передбачені.
Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що Головне управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як випливає із матеріалів справи, відповідачем здійснено виплату пенсії ОСОБА_1 за березень-квітень 2018 року на підставі довідки № 14976 про розмір грошового забезпечення, яка видана ОСОБА_3 комісією УМВС України у Вінницькій області, що підтверджується розрахунком, відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, що є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову.
Підстави для відшкодування судових витрат у справі відповідно до положень ст. 139 КАС України відсутні.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 (місцезнаходження: 21037, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2);
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (місцезнаходження: 21000, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 13322403).
Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати: 18.05.2018
Суддя Мультян Марина Бондівна