Справа № 520/5336/18
Провадження № 3/520/3446/18
17.05.2018 м. Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Бескровний Я.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення ОСОБА_1, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Торгсервіс 2015» (код ЄДРПОУ 39817105), до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
До суду надійшла адміністративна справа відносно ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справу слід повернути Головному управління ДФС в Одеській області для усунення недоліків, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Пунктом 4 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02 липня 2016 року №566, також чітко передбачено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Однак, в порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення №278 серії АА №111966 не зазначено дату та час вчинення правопорушення, що унеможливлює встановлення того факту, чи в зазначений законом термін ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності, вказаний у графі «3» період перевірки не є датою вчинення адміністративного правопорушення, а також, у графі «4» не вказано чи притягувалася особа до адміністративної відповідальності раніше і за що, оскільки ці відомості впливають на кваліфікацію адміністративного правопорушення.
Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 у випадках коли неправильно складений протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, справу слід повернути органу, який направив її в суд для належного оформлення.
Таким чином, сукупність вказаних порушень унеможливлює розгляд адміністративної справи судом, а тому, керуючись ст.256 КУпАП, -
Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1, директора товариства з обмеженою відповідальністю «Торгсервіс 2015» (код ЄДРПОУ 39817105), до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бескровний Я. В.