Постанова від 18.05.2018 по справі 174/382/18

Справа № 174/382/18

п/с 3/174/86/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2018 року м. Вільногірськ

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у м. Вільногірськ Дніпропетровської області, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 перебуває в шлюбі, має на утриманні неповнолітню дитину, головний бухгалтер ТОВ «Скляний Альянс»,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії № 17/28-10-46-09-22 від 10 травня 2018 року, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме: - пп. «а» п. 198.1. пп. 198.3 ст. 198, п. 200.1, п.200.4 ст. 200, п. 201.1, 201.10 ст. 201 з урахуванням норм п.44.1 ст. 44 ПК України неправомірно визначено податковий кредит у податковій звітності з ПДВ за листопад 2015 року - травень 2017 року у сумі 2 999 280 грн., що призвело до: завищення суми бюджетного відшкодування за квітень 2016 року у сумі 89 881 грн., завищення суми від'ємного значення у загальному розмірі 2 909 399 грн., у тому числі за травень 2016 року у сумі 142 464 грн., за червень 2016 року у сумі 221 622 грн., за липень 2016 року у сумі 150 184 грн., за серпень 2016 року у сумі 227 561 грн., за вересень 2016 року у сумі 349 821 грн., за жовтень 2016 року у сумі 671 487 грн., за листопад 2016 року у сумі 208 791 грн. за грудень 2016 року - 351 811 грн., за січень 2017 року у сумі 45 059 грн., за лютий 2017 року у сумі 51 003 грн., за березень 2017 року у сумі 206 683 грн., за квітень 2017 року у сумі 221 359 грн., за травень 2017 року у сумі 61 554 грн.;- пп.134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент порушення) з врахуванням пп.14.1.13 п.14.1 ст.14. п.44.1 ст.44 цього Кодексу та абзацу другого, п'ятого ст.1, частини другої статті 3, статті 4, частини першої, другої, третьої, п'ятої ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-ХІУ (зі змінами та доповненнями), п.1.2, пп.2.1, 2.2, 2.4. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого азом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 р. за № 168/704, абзац другий розділу І Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 № 291, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 21.12.99 за № 893/4186, п.3.10 «Методичних рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності», затверджених наказом Мінфіну від 28.03.2013р. № 433 внаслідок неправомірного заниження ТОВ «Склянний альянс» доходу і відповідно фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, занижено податок на прибуток на загальну суму 2 971 791 грн. в т.ч.: за 2015 рік - 185 470 грн., за І квартал 2016 року - 317 556 грн., за II квартал 2016 року - 497 200 грн., за 111 квартал 2016 року - 578 663 грн., за ІV квартал 2016 року - 691 433 грн, за 1 квартал 2017 року - 423 099 грн. за 11 квартал 2017 року - 278 370 грн., чим вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.163-1 КУПАП.

Оцінивши в сукупності досліджені докази, суд прийшов до висновку, що справа підлягає поверненню на доопрацювання, з наступних підстав.

Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, витребування необхідних додаткових матеріалів.

Так, відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян.

Відповідно до ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, повинен містити: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Відповідно Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 року № 566 особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.

Про ознайомлення із протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.

В свою чергу, як вбачається з протоколу в ньому відсутні будь-які відомості про ознайомлення ОСОБА_1 з протоколом, чи про відмову ставити свій підпис в протоколі, та з приводу роз'яснення особі її прав та обов'язків, що є грубим порушенням права на захист.

Також в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження отримання ОСОБА_1, на момент складення, протоколу; запрошення для складання, ознайомлення, підписання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 163-1 КУпАП суб'єктами правопорушення, передбаченого цією статтею, можуть бути керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.

В свою чергу в матеріалах адміністративної справи, відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно є посадовою особою ТОВ «Скляний Альянс», а саме головним бухгалтером, що не дає суду змогу визначити чи дійсно вона є суб'єктом даного правопорушення.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне повернути матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, для належного оформлення.

Керуючись ч.1 ст.163-1, ст. ст. 252, 254-256, 278, 283, КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя : Т.М. Данилюк