Рішення від 16.05.2018 по справі 811/1308/18

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2018 року м.Кропивницький Справа № 811/1308/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого-судді Ю.П. Пасічника,

при секретарі - Побочій О.В.,

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом (вул.Ватутіна, 29, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25000, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (вул.Тараса Карпи, 68, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 02498694) про визнання протиправним та скасування наказу

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом і просить визнати протиправним та скасувати ОСОБА_3 Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького №52 від 19 квітня 2018 року "Про анулювання паспорта прив'язки тимчасової споруди".

Вказаний спір виник з публічно-правових відносин та відповідно до правил предметної юрисдикції визначених статтями 19, 20 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає розгляду Кіровоградським окружним адміністративним судом.

Ухвалою суду від 02.05.2018р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвала отримана відповідачем 07.05.2018р. (а.с.33), але станом на 16.05.2018р. вимоги ухвали відповідачем не виконано.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зважаючи на те, що відповідачем не подано відзив на позов та не повідомлено про причини його неподання, суд кваліфікує вказану бездіяльність відповідача як визнання позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 04.04.2017 року було укладено договір суборенди земельної ділянки площею 0,002 га. (кад № 3510100000:39:338:0022) з місцем розташування по пров. Фортечному у м.Кропивницький. Земельна ділянка відведена під розташування торгівельного павільйону.

З метою отримання дозвільної документації на встановлення торгівельного павільйону в січні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (відповідача у справі). В лютому 2018 року відповідач надав дозвіл на встановлення торгівельного павільйону відповідно до ескізу наданого позивачем. 22 лютого 2018 року відповідачем видано паспорт прив'язки тимчасової споруди зі строком дії до 04 грудня 2022 року (а.с.20-26).

В квітні 2018 року позивач розпочав роботи по встановленню торгівельного павільйону, але під час проведення підготовчих робіт отримав від відповідача ОСОБА_3 №52 від 19 квітня 2018 року «Про анулювання паспорта прив'язки тимчасової споруди» (а.с.9).

Вказаним наказом анульовано раніше наданий паспорт прив'язки у зв'язку з недотриманням вимог паспорта прив'язки при встановленні тимчасової споруди. Разом з тим, представником позивача зазначено, що роботи пов'язані із встановленням самої конструкції тимчасової споруди навіть не розпочинались.

Позивач вважає ОСОБА_3 №52 від 19 квітня 2018 року «Про анулювання паспорта прив'язки тимчасової споруди» протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями частини другої статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Положеннями частини четвертої статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) чітко визначено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, тобто Мінрегіоном.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, в тому числі і отримання паспорта прив'язки тимчасових споруд та умови анулювання дії паспорту прив'язки тимчасових споруд, визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року, який є спеціальним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини.

В силу пункту 2.6 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року, для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури з заявою щодо оформлення паспорта прив'язки тимчасових споруд, до якої додає самостійно отримані: схему розміщення тимчасових споруд; ескізи фасадів тимчасових споруд у кольорі М 1:50 (для стаціонарних тимчасових споруд), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку, паспорт прив'язки тимчасових споруд оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, усі передбачені Порядком документи наявні у позивача у повному обсязі і були підставою для оформлення та видачі паспорту прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності по пров. Фортечному (біля муніципального ринку «Шахтарський»), реєстраційний № 560 від 22.02.2018 року (а.с.10-11,10-14,1520-26,27).

Після одержання відповідної дозвільної документації, позивачем були проведені відповідні підготовчі будівельні роботи по встановленню торгівельного павільйона за адресою, вказаною в дозвільній документації. На час розгляду справи будівельні роботи по встановленню павільйона не розпочинались.

При цьому, в матеріалах справи відсутні, а відповідачем по справі не наведено будь-яких доказів порушення позивачем вимог Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та інших законодавчих актів, за наявності яких можливо б було анулювання паспорту прив'язки тимчасової споруди відповідно до пункту 2.27 Порядку, згідно якого дія паспорта прив'язки тимчасової споруди анулюється лише за умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; не встановлення тимчасової споруди протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки; або надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки тимчасової споруди.

З оскаржуваного наказу не вбачається в чому полягає недотримання ФОП ОСОБА_2 паспорту прив'язки, а також чим чи ким це встановлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 90, 242 - 246, 250, 251, 255 Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_2 (вул.Ватутіна, 29, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25000, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (вул.Тараса Карпи, 68, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 02498694 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати ОСОБА_3 Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького №52 від 19 квітня 2018 року "Про анулювання паспорта прив'язки тимчасової споруди".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (вул.Тараса Карпи, 68, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 02498694) на користь Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_2 (вул.Ватутіна, 29, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25000, РНОКПП НОМЕР_1) здійснені ним судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 17.05.2018 року.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_4