Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
17 травня 2018 р. Справа №233/1726/18
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 20.04.2018 року справу №233/1726/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії передано на розгляд Донецького окружного адміністративного суду.
Згідно Протоколу автоматичного розподілу судової справи від 14.05.2018 року справа №233/1726/18 передана на розгляд судді Буряк І.В.
ОСОБА_1 звернулась із позовом до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, відповідно до якого, просить суд:
- визнати дії відповідача протиправними щодо ненадання інформації за зверненням від 17.12.2017 року;
- визнати дії відповідача протиправними щодо невиплати ОСОБА_1 сум допомоги у повному обсязі при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1;
- зобов'язати відповідача надати ОСОБА_1 відповідь на заяву від 07.12.2017 року;
- зобов'язати відповідача сплатити на користь ОСОБА_1 суму допомоги у повному обсязі при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
За приписами ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 2 статті 132 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Частиною 2 статті 4 цього Закону (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) встановлені ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову, розмір яких залежить від характеру наданого позову. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018 року встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб - 1762 гривні.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що в ній об'єднано чотири вимоги немайнового характеру, а саме: вимога про визнання дій відповідача протиправними щодо ненадання інформації за зверненням від 17.12.2017 року та зобов'язання відповідача надати ОСОБА_1 відповідь на заяву від 07.12.2017 року, а також вимога про визнання дії відповідача протиправною щодо невиплати ОСОБА_1 сум допомоги у повному обсязі при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання відповідача сплатити на користь ОСОБА_1 суму допомоги у повному обсязі при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Разом із тим, суд зазначає, що вимоги про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії в даному випадку є похідними, отже суд враховує останні, як дві вимоги немайнового характеру. Таким чином, позивачем повинно бути сплачено суму судового збору у загальному розмірі 1409,60 грн.
Однак, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем не було надано суду доказів щодо сплати судового збору.
А також не було зазначено щодо наявності клопотань про відстрочення, розстрочення чи звільнення від судового збору з належним обґрунтуванням таких дій.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачем не надано власного підтвердження, про відсутність іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 (семи) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом усунення недоліків визначених ухвалою суду.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Буряк І. В.