Ухвала від 14.05.2018 по справі 815/923/18

Справа № 815/923/18

УХВАЛА

14 травня 2018 року м.Одеса

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засідання з повідомленням сторін по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1, в якому позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, що полягає у відмові в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з 1 січня 2016 року, як особі з інвалідністю II групи внаслідок війни, в розмірі 80 відсотків сум грошового забезпечення (заробітку) згідно Довідки № 18707 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 січня 2016 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію з 1 січня 2016 року, як особі з інвалідністю II групи внаслідок війни, в розмірі 80 відсотків сум грошового забезпечення (заробітку) згідно Довідки № 18707 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 січня 2016 року.

23 квітня 2018 року від представника відповідача до суду надійшов відзив на адмніністративний позов по справі №815/923/18 (вх.№11120/18).

27 квітня 2018 року від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. В обґрунтування вказаного клопотання представник зазначив, що після ознайомлення з відзивом виникла необхідність в розгляді справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у зв'язку з необхідністю надання додаткових усних пояснень на підтвердження позиції позивача та спростування доводів відповідача.

Розглянувши матеріали справи з урахуванням клопотання представника позивача, суд дійшов наступного.

Згідно ч. 1 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. 5 ст. 12 КАС України, умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.257 КАС України у за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до положень п. 20 ч.1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Відповідно до частини 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до п.1 ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Згідно з п.2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Розглянувши наявні в матеріалах справи докази та з урахуванням того, що дана справа розглядається у за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно положень ст. 263 КАС України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні в силу приписів п.1 ч.6 ст. 262 КАС України.

Керуючись ст.ст. 241-243, 248, 250, п.1 ч.6 ст. 262 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складене 14.05.2018 року у зв'язку з знаходженням судді Аракелян М.М. у відпустці з 02.05.2018 року по 11.05.2018 року включно.

Суддя М.М. Аракелян