Рішення від 11.05.2018 по справі 802/1063/18-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 травня 2018 р. Справа № 802/1063/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1 (21018, АДРЕСА_1) до: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що йому призначена пенсія державного службовця. При призначенні пенсії позивачу не було враховано грошову компенсацію за невикористану відпустку за період з 01.05.2016 по 31.01.2017. Дані обставини стали підставою для звернення до Вінницького міського суду Вінницької області. Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 15.05.2017 по справі №127/9030/17 зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці включити в суму заробітної плати для обчислення ОСОБА_1 пенсії як державного службовця, розраховану за період з 01.05.2016 по 31.01.2017 грошову компенсацію за невикористану відпустку у сумі 9359,55 грн.

Однак, відповідачем не вірно здійснено розрахунок розміру пенсії державного службовця застосувавши період 12 місяців замість 9 місяців. Позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці із заявою про здійснення перерахунку розміру пенсії із застосуванням розрахункового періоду 9 місяців замість 12. Відповідачем не здійснено перерахунок розміру пенсії, в зв'язку із чим ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом та згідно із заявою про уточнення позовних вимог просить суд:

- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці щодо неврахування в повному обсязі при перерахунку пенсії державного службовця станом на 01.01.2018 ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, матеріальної (грошової) допомоги до відпустки, грошової компенсації за невикористану відпустку;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці провести з 01.02.2017 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням сум матеріальної (грошової) допомоги до відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, грошової компенсації за невикористану відпустку, що вказані в довідці Головного управління статистики у Вінницькій області від 01.02.2017 року №25, шляхом ділення їх загальної суми, а саме 51511,55 грн. на наявні місяці роботи в розрахунковому періоді (з 01.05.2016 по 31.01.2017) тобто на 9 місяців, виходячи з розміру 60% суми заробітної плати.

Від сторони відповідача на адресу суду надійшов відзив щодо заявлених позовних вимог згідно якого слідує, що останній заперечує щодо задоволення позовних вимог посилаючись на наступне.

Відповідно до пункту 2 розділу XI "Прикінцевих та перехідних положень" Закону №889 Закон України від 16.12.1993р. №3723 « Про державну службу» втратив чинність (далі закон - №3723), крім статті 37, яка застосовується до осіб, зазначених п. 10 та 12 цього розділу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 затверджено «Порядок призначення пенсії деяким категоріям осіб» (далі - Порядок), що застосовується починаючи з 1 травня 2016 року.

З 01.02.2017 року, згідно поданої позивачем заяви від 01.02.2017 року та додатково наданих документів, його переведено з пенсії за віком на інший вид пенсії відповідно до Закону України « Про державну службу».

Згідно до ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 04 січня 2018 року справа №127/9030/17 зобов'язано управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці включити у суму заробітної плати ОСОБА_1, за період з 01.05.2016 року по 31.01.2017 рік станом на 01.02.2017р. з якої обчислювалась пенсія як державного службовця з розміру 17795,33грн., розраховану управлінням Пенсійного фонду України у місті Вінниці у відповідності з його Розпорядженням №804633 від 28.02.2017 року, грошову компенсацію за невикористану відпустку у розмірі 9359,55грн., з застосуванням розрахунку пенсії, який використовувався на дату подачі ОСОБА_1 заяви на перерахунок пенсії - 01.02.2017 року.

Пенсію обчислено відповідно до постанови КМУ від 14.09.2016 року №622 та статті 37 Закону України « Про державну службу» (в редакції чинній на момент призначення пенсії) в розмірі 60 відсотків від посадового окладу з врахуванням доплати за ранг, вислугу років, надбавок, премій та інших виплат.

Згідно довідки №14 від 19.01.2017 року, виданої Головним управлінням статистики у Вінницькій області, посадовий оклад станом на 19.01.2018 рік становить 7100,00грн., надбавка за ранг - 700,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 3550,00грн., що в сумі складає 11350,00грн.

Середньомісячний розмір надбавок, премій, індексації за період роботи з 01.05.2016 року по 31.01.2017 року/зазначених в довідці №25 від 01.02.2017 року, виданої Головним управлінням статистики у Вінницькій області) становить - 2932,66грн. (надбавка за роботу з таємними документами - 9х045,41грн. + надбавка за інтенсивність - 11612,01грн.+ премія -5710,33грн.+ індексація - 26,18грн., що дорівнює26393,93/9, що становить 2932,66грн.).

Інші виплати становлять 4 292,63грн. Зокрема, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, виплачена в 2016 році в розмірі 13928,00грн., грошова допомога до відпустки в розмірі 12070,00грн., матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, виплачена в 2017 році, в розмірі 16154,00грн., грошова компенсація за 21 календарний день щорічної основної відпустки за період з 19.08.2015року по 18.08.2016 рік в розмірі 9359,55грн., що становить загальну суму 51511,55, яка ділиться на 12 місяців.

В зв'язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, змінювався розмір надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною, тому розмір пенсії позивача станом на 01.05.2017 року становить 11473,17 грн., станом на 01.10.2017 рік - 11508,17грн.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIII, з 01.10.2017 пенсії, призначені після набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (крім осіб з інвалідністю І та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») відповідно до цієї статті у період роботи на посадах державної служби, визначеної Законом України від 10.12.2015 №889- VIII «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З огляду на наведені норми, пенсія ОСОБА_1 як працюючій на посадах державної служби, визначеної Законом України від 10.12.2015 №889- VIII «Про державну службу» особі виплачується у розмірі, що визначений Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - 7690,65 грн.

Дослідивши матеріали справи, надані сторонами докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України, якому призначена пенсія державного службовця.

Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 15.05.2017 року у справі №127/9030/17 визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо не включення в заробіток для обчислення пенсії державного службовця ОСОБА_1 виплаченої грошової компенсації за невикористану відпустку. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці включити в суму заробітної плати для обчислення ОСОБА_1 пенсії державного службовця розраховану за період з 01.05.2016 року по 31.01.2017 грошову компенсацію за невикористану відпустку. Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду постанову від 15.05.2017 у справі №127/9030/17 залишено без змін.

02.02.2018 року позивач звернувся із заявою до начальника управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці про надання розрахунку складових заробітної плати з якої обчислюється йому пенсія станом на 01.01.2018 на виконання рішення суду у справі №127/9030/17, та, у відповідності з вимогами Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб №622, застосувати розрахунковий період 9 місяців замість 12.

15.02.2018 Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці листом за №46/1-1 повідомлено позивача про те, що на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких актів України щодо підвищення пенсій" були внесені зміни до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсії", зокрема до ч. 5 ст. 37 Закону України "Про державну службу". Згідно даних змін з 1 жовтня 2017 пенсії призначені після набрання чинності Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" відповідно до цієї статті у період роботи на посадах державної служби визначених Законом України "Про державну службу", а також на посадах та на умовах передбачених законами України "Про прокуратуру" "Про судоустрій та статус суддів" виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Станом на день виконання рішення у справі №127/9030/17 розмір пенсії ОСОБА_1, визначений згідно Закону №1058, та складає 7690,65 грн.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Згідно з ч.1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

14 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», якою затвердив Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі Порядок).

Пунктом 4 Порядку встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Згідно вказаного Порядку, у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців.

Відповідно до п.2 Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2016 року №500, державним службовцям матеріальна допомога може надаватися один раз на рік у розмірі середньомісячної заробітної плати на підставі особистої заяви.

Виходячи з аналізу вказаних норм, матеріальна допомога враховується в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Тому, суперечать вимогам вищенаведених норм чинного законодавства дії відповідача щодо використання для обчислення пенсії позивача сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення шляхом ділення загальної суми цих виплат на 12 місяців, оскільки відповідно до довідки від 01.02.2017 №25, що видана Головним управлінням статистики у Вінницькій області, суми, які є складовими заробітної плати позивача, виплачені позивачу у період з 01.05.2016 по 31.01.2017 року, що складає 9 міс, тому при визначені розміру пенсії позивача ці виплати повинні бути застосовані виходячи з розрахунку: загальна сума виплат за наявні місяці роботи, тобто 9 місяців, що відповідає положенням п. 4 Порядку.

Статтею 2 цього Закону №889-VIII визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

В силу вимог частини другої статті 50 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

З огляду на зазначене, компенсація за невикористану відпустку є складовою заробітної плати і відноситься до системи оплати праці державного службовця.

За приписами частини першої статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу) на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Також стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. До такого доходу (заробітної плати) враховуються, зокрема, суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отриманих застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З аналізу вказаних норм слідує, що усі отримувані застрахованою особою виплати, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються до заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічну позицію висловив також і Верховний Суд України в постановах від 28.05.2013р. (№ 21-97а13), від 16.09.2014р. (№ 21-314а14), в яких визначено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, право на соціальні виплати є майновим правом, передбаченим статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (рішення у справі «Хонякіна проти Грузії» (Khoniakina v. Georgia), №17767/08, пункт 72 від 19 червня 2012 року). Бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу (рішення у справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine), №68385/10 та 71378/10) від 26 вересня 2014 року).

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні о справі «Сухонов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine) від 26 вересня 2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першою протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа які воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно матеріалів справи відповідачем подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в зв'язку із пропущенням позивачем строку звернення.

Визначаючись щодо вказано клопотання суд виходить з таких мотивів.

Відповідно до частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Кодекс адміністративного судочинства є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав.

Так, обґрунтовуючи подане клопотання представник відповідача вказує на те, що позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 01.02.2017, а тому з вказаного періоду він знав про розмір пенсії, що була йому нарахована, але звернувся до суду лише 05.04.2018, що є пропущенням строку звернення до суду.

Суд не погоджується з даним твердженням представника відповідача з огляду на те, що відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 звернувся із заявою до відповідача щодо перерахунку пенсії, за наслідком розгляду якої 15.02.2018р. повідомлено про порядок обчислення його пенсії.

Отже, саме після отримання зазначеної відповіді позивач дізнався про порушення своїх прав та звернувся до адміністративного суду 05.04.2018, що підтверджується проставленим штампом суду.

На противагу доказам позивача відповідачем не надано жодних доказів, які б спростовували доводи позивача щодо його порушеного права на перерахування пенсії, а також коли заявнику стало відомо про настання обставин, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Відтак, суд доходить висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду з даним позовом, відповідно, відсутні підстави для залишення позову без розгляду. За наведеного вище, подане клопотання не підлягає задоволенню.

Разом з тим, стороною відповідача подано до суду клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, яке не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Особливості розгляду окремих категорій справ незначної складності визначенні статтею 263 КАС України, відповідно до частини першої якої, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) спори щодо скарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Враховуючи положення процитованої норми, при відкритті провадження у справі судом вирішено питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до статті 263 КАС.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, враховуючи, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі судові витрати понесені позивачем у даній справі в сумі 704, 80 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці щодо неврахування в повному обсязі при перерахунку пенсії державного службовця станом на 01.01.2018 ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, матеріальної (грошової) допомоги до відпустки, грошової компенсації за невикористану відпустку.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці провести з 01.02.2017 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням сум матеріальної (грошової) допомоги до відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань, грошової компенсації за невикористану відпустку, що вказані в довідці Головного управління статистики у Вінницькій області від 01.02.2017 року №25, шляхом ділення їх загальної суми, а саме 51511,55 грн. на наявні місяці роботи в розрахунковому періоді (з 01.05.2016 по 31.01.2017), що становить 9 місяців, виходячи з розміру 60% суми заробітної плати.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (21018, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сплачений судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 37979905).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено: (15.05.2018)

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна