Ухвала від 07.05.2018 по справі 208/2559/18

справа № 208/2559/18

№ провадження 1-кс/208/799/18

УХВАЛА

Іменем України

07 травня 2018 р. м. Кам'янське

Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про проведення пожежо-технічної експертизи в рамках кримінального провадження № 12018040160000550 від 30.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України,-

встановив:

Слідчий звернувся до слідчого судді Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області з клопотанням про проведення пожежо-технічної експертизи.

Клопотання вмотивоване тим, що 30.03.2018 до Камянського ВП надійшло повідомлення про те, що 30.03.2018 року, близько 07.50 год. невідома особа, умисно, підпалила квартиру АДРЕСА_1 , спричинивши майнову шкоду потерпілій ОСОБА_4 .

За даним фактом 30.03.2018 внесені відомості до ЄРДР за №12018040160000550 за ч.2 ст.194 КК України.

Під час проведення досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні виникла необхідність у застосуванні спеціальних знань та проведення пожежо-технічної експертизи.

У судове засідання слідчий не з'явився, надав слідчому судді заяву про розгляд клопотання за його відсутності у зв'язку з зайнятістю у слідчих діях, на заявленому клопотанні наполягає у повному обсязі. Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, неприбуття особи, яка подала клопотання, не перешкоджає його розгляду за умови повідомлення особи, що подала клопотання, про місце та час розгляду та крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно ч.1 ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Згідно ст.242 КПК України, слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання про проведення експертизи розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Слідчий суддя доходить до висновку, що для встановлення істини у кримінальному провадженнінеобхідні спеціальні знання, тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.242-244 КПК України, слідчий суддя -

ухвалив:

Клопотання слідчого СВ Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 - задовольнити.

Доручити експертам Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України провести пожежо-технічну експертизу, поставивши на вирішення експертам наступні питання:

а) Де знаходиться осередок виникнення пожежі 30.03.2018 за адресою:

АДРЕСА_2 ) яка причина виникнення пожежі яка сталася за адресою: АДРЕСА_2 ?

Для дослідження експерту копію протоколу огляду місця події від 30.03.2018, CD-диск з фотографіями з місця події «Ridata», копію акту про пожежу від 30.03.2018, копію Звіту про причину виникнення пожежі, копія протоколу допиту потерпілої ОСОБА_4 , копія протоколу допиту свідка ОСОБА_5 .

Зобов'язати старшого слідчого СВ Камянського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 або за її письмовим дорученням іншим працівникам поліції при необхідності надати експертам матеріали кримінального провадження за запитом експертів.

Згідно зі ст. 5 ЗУ «Про Судову експертизу» пошкодження чи знищення речового доказу у тій чи іншій мірі, котре необхідно для проведення дослідження, згідно методики дозволити.

Копію ухвали слідчого судді надати старшому слідчому СВ Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_3 , для організації її направлення експертам Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України.

Після проведення дослідження висновок експерта та речові докази видати старшому слідчому СВ Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 або за її письмовим дорученням іншим працівникам поліції Кам'янського ВП.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
73958403
Наступний документ
73958405
Інформація про рішення:
№ рішення: 73958404
№ справи: 208/2559/18
Дата рішення: 07.05.2018
Дата публікації: 27.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Заводський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.03.2021)
Дата надходження: 23.03.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
28.09.2020 15:25 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська