печерський районний суд міста києва
Справа № 757/7875/18-п
07.05.2018 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., розглянувши матеріали, що надійшли з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого на посаді державного секретаря МВС України,
за ст.188-40 КпАП України,
При вивченні, отриманих Печерським районним судом м. Києва матеріалів, про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-40 КУпАП, з приєднаними до протоколу матеріалами, встановлено, що протокол та додані до нього документи не відповідають вимогам закону.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.2 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Разом з тим, матеріали відносно ОСОБА_1 складені з порушеннями зазначених вище вимог законодавства, а саме:
- в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис ОСОБА_1 або відмітка про відмову від його підписання;
- в матеріалах справи відсутні відомості про вручення ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення;
- копії документів, що долучені до протоколу про адміністративне правопорушення не звірені;
- в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце народження, ідентифікаційний номер та адреса місця проживання ОСОБА_1;
- з протоколу не зрозуміло хто є потерпілою особою ОСОБА_2 чи ТОВ «Інформаційне агентство «Українські новини». А також не зазначено яка саме шкода завдана потерпілому;
Враховуючи викладене, вважаю, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення з додатками має бути повернений органу який його склав.
На підставі викладеного та керуючись ст. 245, 251, 255, 256, 278 КУпАП,
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Білоцерківець