з
03 травня 2018 року № 810/3685/17
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Сіренко Ю.П., за участю представника позивача - Мамаєва Д.Ю. та представника відповідача - Гармаша М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 0004671200 від 29.11.2016,
встановив:
Управління ЖКГ «Біличі» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Ірпінського відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення № 0004671200 від 29.11.2016.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до судового розгляду.
Ухвалою від 03 жовтня 2017 року відкрито провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду.
17 січня 2018 року винесено Ухвалу про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, визначеними Кодексом адміністративного судочинства в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147 VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що камеральна перевірка з питань невчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН проводилась з порушенням п. 200.10 ст. 200 ПК України, оскільки камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Вважає, що податкове повідомлення-рішення № 0004671200 від 29.11.2016 винесено з порушенням норм чинного законодавства та підлягає скасуванню.
Зазначає, що акт камеральної перевірки винесено з порушенням норм матеріального права, які стосуються строків перевірки.
Відповідач позов не визнав, надав суду письмові заперечення, в яких просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте з урахуванням вимог чинного законодавства, оскільки відповідач діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.
Зазначає, що в ході перевірки позивача було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно зі статтею 120 ПК України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надавав заперечення на відзив. Просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів, викладених у відзиві. Просив суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи Управління ЖКГ «Біличі» (код ЄДРПОУ 23579209) зареєстровано платником податку на додану вартість з 26.11.1997. Основний вид економічної діяльності позивача за КВЕД, якими фактично займається, є: забір, очищення та постачання води.
29.11.2016 Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку Управління ЖКГ «Біличі» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
За результатами вказаної перевірки Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області складено Акт № 000061/10-31-12/23579209 від 29.11.2016 (далі - Акт перевірки), яким встановлено порушення Позивачем п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України (далі - ПКУ) щодо несвоєчасної реєстрації Позивачем виписаних податкових накладних в ЄРПН, які підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість.
29.11.2016 Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на підставі Акта перевірки та відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 винесено Управлінню ЖКГ «Біличі» податкове повідомлення рішення № 0004671200 про застосування штрафу на загальну суму 31644,03 грн.
Позивач, не погодившись з податковим повідомленням-рішенням № 0004671200 від 29.11.2016 року звернувся до суду з даним позовом, в якому просив суд визнати протиправним та скасувати його.
Надаючи правову оцінку оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначені в Акті перевірки порушення Управління ЖКГ «Біличі» виразились в тому, що податкові накладні несвоєчасно зареєстровані в ЄРПН за жовтень та листопад 2015 року в загальній сумі ПДВ 123310,46 грн.
Управлінням ЖКГ «Біличі» виписано наступні податкові накладні: №142 сума ПДВ 131,73 грн.; №130 сума ПДВ 5342,87 грн.; №127 сума ПДВ 22,43 грн.; №125 сума ПДВ 123,98 грн.; №126 сума ПДВ 98,43 грн.; №124 сума ПДВ 31,15 грн.; №123 сума ПДВ 25,00 грн.; №122 сума ПДВ 5,7 грн.; №115 сума ПДВ 25.19 грн.; №114 сума ПДВ 112,95 грн.; №113 сума ПДВ 45,57 грн.; №110 сума ПДВ 14,58 грн.; №109 сума ПДВ 89,16 грн.; №106 сума ПДВ 425.80 грн.; № 103 сума ПДВ 57,90 грн.; №98 сума ПДВ 1399,25 грн.; №96 сума ПДВ 68,19 грн.; №95 сума ПДВ 44.87 грн.; №91 сума ПДВ 1520,24 грн.; №90 сума ПДВ 19,16 грн.; №86 сума ПДВ 160,19 грн.; №84 сума ПДВ 124,27 грн.; №79 сума ПДВ 48,54 грн.; №73 сума ПДВ 579,00 грн.; №67 сума ПДВ 40,41 грн.; №65 сума ПДВ 2.85 грн.; №63 сума ПДВ 342,93 грн.; №60 сума ПДВ 53.77 грн.; №56 сума ПДВ 84,49 грн.; №55 сума ПДВ 556,61 грн.; №54 сума ПДВ 403,80 грн.; №48 сума ПДВ 14,06 грн.; №47 сума ПДВ 33,83 грн.; №41 сума ПДВ 291,43 грн.; №38 сума ПДВ 219,32 грн. №36 сума ПДВ 714,05 грн.; №35 сума ПДВ 189,06 грн.; №34 сума ПДВ 31,33 грн.; №32 сума ПДВ 30,88 грн.; №27 сума ПДВ 59,67 грн.; №25 сума ПДВ 2,85 грн.; №22 сума ПДВ 28,68 грн.; №131 сума ПДВ 2352,24 грн.; №133 сума ПДВ 426,69 грн.; №134 сума ПДВ 343,35 грн.; №135 сума ПДВ 507,73 грн.; № 136 сума ПДВ 218,40 грн.; №138 сума ПДВ 207.48 грн.; №139 сума ПДВ 76,26 грн.; №140 сума ПДВ 487,64 грн.
Останнім днем реєстрації вищевказаний накладних є 15.11.2015. Проте, позивачем вказані податкові накладні зареєстровано 16.11.2015.
Також, 30.10.2015 Управлінням ЖКН «Біличі» виписано наступні податкові накладні: №10 сума ПДВ 714,28 грн.; №137 сума ПДВ 4121,64 грн.; №100 сума ПДВ 19,30 грн.; №33 сума ПДВ 25,64 грн.; №105 сума ПДВ 28,95 грн.; №98 сума ПДВ 1360,65 грн.; №88 сума ПДВ 1520,24 грн.; №83 сума ПДВ 160,19 грн.; №81 сума ПДВ 132,81 грн.; №76 сума ПДВ 48,54 грн.; №71 сума ПДВ 579,00 грн.; №65 сума ПДВ 33,06 грн.; № 63 сума ПДВ 2,85 грн.; №61 сума ПДВ 14,58 грн.; №114 сума ПДВ 14.58 грн.; №58 сума ПДВ 48,42 грн.; №117 сума ПДВ 48,42 грн.; №53 сума ПДВ 556,61 грн.; №52 сума ПДВ 454,28 грн.; №126 сума ПДВ 5.70 грн.; №45 сума ПДВ 28,13 грн.; №39 сума ПДВ 154,40 грн.; №36 сума ПДВ 210,78 грн.; №34 сума ПДВ 714,05 грн.; №31 сума ПДВ 30.88 грн.; №26 сума ПДВ 59,82 грн.; №22 сума ПДВ 28,68 грн.; №110 сума ПДВ 269,11 грн.; №113 сума ПДВ 86,32 грн.; №108 сума ПДВ 1,67 грн.; №145 сума ПДВ 704,99 грн.; №138 сума ПДВ 2321,67 грн.; №119 сума ПДВ 27,03 грн.; №118 сума ПДВ 112,95 грн.; № 128 сума ПДВ 16,91 грн.; №127 сума ПДВ 25,00 грн.; №130 сума ПДВ 108,08 грн.; №95 сума ПДВ 44,87 грн.; №143 сума ПДВ 215,56 грн.; №46 сума ПДВ 14,07 грн.; № 140 сума ПДВ 421,14 грн.; №39 сума ПДВ 154,40 грн.
Останнім днем реєстрації вищевказаних податкових накладних є 14.11.2015.
Проте, позивачем вказані податкові накладні зареєстровано лише 13.01.2016, крім ПН №10 сума ПДВ 714,28 грн., яка зареєстрована 16.11.2015.
Крім цього, 28.10.2015 Управлінням ЖКГ «Біличі» виписано податкову накладну №9 сума ПДВ 87500,00 грн. Останнім днем реєстрації вказаної ПН є 12.11.2015.
Проте, Позивачем вказана податкова накладна зареєстрована 18.12.2015.
Також, 20.11.2015 Управлінням ЖКГ «Біличі» виписано наступні податкові накладні: №5 сума ПДВ 35,32 грн.; №4 сума ПДВ 367,19 грн.; №3 сума ПДВ 82,86 грн.; №106 сума ПДВ 19,30 грн.
Останнім днем реєстрації вищевказаних податкових накладних є 05.12.2015.
Проте, Позивачем вказані податкові накладні зареєстровано лише 13.01.2016.
Також, 13.11.2015 Управлінням ЖКГ «Біличі» виписано податкову накладну №2 сума ПДВ 763,27 грн. Останнім днем реєстрації вказаної ПН є 28.11.2015
Проте, Позивачем вказані податкові накладні зареєстровано лише 13.01.2016.
Позивач не заперечує факт несвоєчасності реєстрації накладних однак, стверджує, що камеральна перевірка проведена невчасно, а тому Акт перевірки є незаконним, а нарахування штрафних санкцій неправомірним.
Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України (в редакції чинній на момент існування спірних правовідносин) камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних систем електронного адміністрування реалізації пального.
Відповідно ст. 76 ПК України (в редакції чинній на момент існування спірних правовідносин) встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до п. 76.3 ст. 76 ПК України (в редакції чинній на момент існування спірних правовідносин) камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
За таких обставин суд погоджується з висновками податкового органу, що камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних Управління ЖКГ «Біличі» проведено правомірно та в межах строку встановленого ПК України, оскільки 30 денний строк поширюється виключно на камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання). Однак цей строк не розповсюджується на перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних.
Відповідно до п.120.1 статті 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 3О календарних днів;
30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Матеріали справи свідчать про те, що встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно зі статтею 120 ПК України:
1. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 18949,21 грн.
- застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 1894,97 грн.
2. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 15593,31 грн.
- застосовано штраф в розмірі 20% у сумі 3118,67 грн.
3. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 88767,97 грн.
- застосовано штраф у розмірі 30% у сумі 26630,39 грн.
Таким чином, загальна сума штрафу становить 31644,03 грн.
Зазначений факт підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів сплати зазначеної суми відповідачем суду надано не було.
Належних і достатніх доказів, які б спростовували доводи відповідача, позивач суду не надав.
Таким чином суд вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0004671200 від 29.11.2016 винесено правомірно, а тому підстави для його скасування відсутні.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову відмовити
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 08 травня 2018 р.