Ухвала від 11.05.2018 по справі 127/23213/17

Справа № 127/23213/17

УХВАЛА

11 травня 2018 р.

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В.,

розглянувши матеріали заяви Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Сінгаєвської Ольги Миколаївни про встановлення способу і порядку виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 15.11.2017 р. у справі №127/23213/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Сінгаєвська О.М. звернулася до суду з заявою про встановлення способу і порядку виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 15.11.2017 р. у справі №127/23213/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 27.04.2018 р. дану заяву залишено без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст. ст. 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.

За приписами п. 3, 6 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 КАС України).

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені статтею 167 КАС України.

Згідно з ч. 1 ст. 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Як вбачається з матеріалів заяви про встановлення способу і порядку виконання постанови суду, заявником до копій заяви не додано копій документів, доданих до заяви для стягувача ОСОБА_2 та боржника - Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07. 2011 р. № 3674-VI Про судовий збір (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст. 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.п. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній на день звернення заявника з заявою про встановлення способу і порядку виконання постанови до суду) за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 р. становить 1762,00 грн.

Тобто, за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення має бути сплачений судовий збір у розмірі 528,60 грн.

Заявником судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про встановлення способу і порядку виконання постанови суду не сплачений. Жодних доказів, які б надавали пільги щодо сплати судового збору за заяву про встановлення способу і порядку виконання постанови суду, не надано. Крім того, Законом № 3674-VI передбачено вичерпний перелік осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору.

Зазначений недолік заяви може бути усунений шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 528,60 грн.

На виконання вимог ухвали суду від 27.04.2018 р. про залишення заяви без руху 10.05.2018 р. до суду надійшла заява, в якій заявник просить звільнити його від сплати судового збору при подачі заяви про встановлення способу і порядку виконання постанови, мотивуючи її тим, що в Законі України «Про судовий збір» не зазначено, ким справляється судовий збір за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення: сторонами виконавчого провадження чи державним виконавцем.

Розглянувши заяву заявника від 10.05.2018 р., вважаю, що заявник не виконав вимоги ухвали суду від 27.04.2018 р., а саме: не надав копій документів, доданих до заяви для стягувача ОСОБА_2, боржника - Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та не сплатив судовий збір у розмірі 528,60 грн. за подання заяви про встановлення способу і порядку виконання постанови.

Крім того, п.п. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній на день звернення заявника з заявою про встановлення способу і порядку виконання постанови до суду) чітко встановлено, що за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про судовий збір» також передбачено вичерпний перелік осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору. До осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору державний виконавець не відноситься.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 ЦПК України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

За таких обставин, дану заяву слід повернути заявнику та роз'яснити, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169, ст. 294 КАС України суддя,

УХВАЛИВ:

Заяву Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Сінгаєвської Ольги Миколаївни про встановлення способу і порядку виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 15.11.2017 р. у справі №127/23213/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про зобов'язання вчинити певні дії повернути заявнику, разом із доданими до неї додатками.

Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ю.В. Медяна