Рішення від 14.05.2018 по справі 331/1872/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

14 травня 2018 року (16:45)Справа № 331/1872/18 ЗП/808/104/18 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калашник Ю.В. при секретарі Стратулат С.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69057, м.Запоріжжя, вул.Гагаріна, 2-б, код ЄДРПОУ 41248629) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до суду з адміністративним позов до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (надалі - відповідач, Центральне ОУПФУ м.Запоріжжя), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р.; 2) зобов'язати Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р., починаючи з 01.06.2012 і при осучасненні пенсії та виплатити недоплачені пенсійні виплати за весь період недоплати.

Позивач у позові (а.с.25-28) зазначив, що він ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку у Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя. У жовтні 2017р. ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. Однак, Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя у своїй відповіді листом від 06.11.2017 №388/Р-9 зазначило, що провести перерахунок його пенсії з врахуванням заробітної плати не має підстав. Причиною відмови врахування довідки про заробітну плату ТОВ «Дозор» від 22.03.2006 за період з 01.12.1993 по 30.11.1998 Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя зазначило наступну: «Спеціалістами управління була проведена певна робота щодо розшуку архівів ТОВ «Дозор» та з'ясовано, що вказане підприємство територіально знаходилось у Комунарському районі м.Запоріжжя. За інформацією УПФУ у Комунарському районі м.Запоріжжя зазначене підприємство звіти не надає, за юридичним адресом не знаходиться, тому провести перевірку правильності внесення сум заробітку у довідку не має змоги». На звернення позивача до ГУ ПФУ у Запорізькій області щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. листом від 15.12.2017 за №1475/Р-9 дано відповідь: «зазначена довідка надійшла до Головного управління з Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя 04.12.2017. В процесі підготовки до перевірки було з'ясовано, що ТОВ «Дозор» 14.12.2006 за рішенням господарського суду знято з обліку у Єдиному державному реєстрі підприємств, організацій, установ (ліквідовано). Враховуючи викладене, провести перевірку довідки виданої ТОВ «Дозор» у 2006 році на сьогодні не можливо. Рекомендуємо звернутися за отриманням нової довідки до установи, якій передано на зберігання документи підприємства». На звернення позивача до Правління ПФУ у м. Київ по цьому питанню Листом від 09.02.2018 за №698/Р-11 зазначено: «За інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області підтвердити суми заробітку, зазначені в довідці, даними первинних документів, немає можливості, оскільки підприємство ліквідовано, за юридичним адресом не знаходиться та документи на зберігання в архів не передавало. Підстави для обчислення розміру Вашої пенсії з урахуванням вище зазначеної довідки відсутні». На сьогоднішній день, навіть після осучаснення, пенсія ОСОБА_1 становить 1452 грн., що не відповідає його трудовому внеску, який базується на стажі і заробітній платі.

Ухвалою судді від 10.04.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у судовому засіданні на 26.04.2018. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Відповідачем, який заперечує проти позовних вимог, подано до суду відзив на адміністративний позов, де зазначено, що згідно ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-VI від 09.07.2003 для обчислення пенсій враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) забудь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу по 30.06.2000 враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Відповідно до «Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, у довідці про заробітну плату (дохід) по 30.06.2000 зазначається назва первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинними документами. Довідка про заробітну плату (дохід) видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівним установами. 31.05.2012 позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку з урахуванням довідки про заробіток, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. Під час підготовки проведення перевірки щодо правильності та достовірності довідки про заробітну плату, виданої ТОВ «Дозор» встановлено, що вказане підприємство 14.12.2016 знято з обліку у Єдиному державному реєстрі підприємств, організацій, установ (ліквідовано) за рішенням господарського суду, за юридичною адресою не знаходиться та документи на зберігання до архівної установи не передавало. У зв'язку з викладеним підстави для обчислення розміру пенсії позивачу з урахуванням вищезазначеної довідки відсутні.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 03.08.2010 перебуває на обліку в Пенсійному фонді України та отримує пенсію за віком (а.с.35).

Відповідачем, який заперечує проти позову, не надано до суду Розпорядження про призначення/перерахунок ОСОБА_1 пенсії; вихідних даних призначеної та виплаченої позивачу пенсії.

Відповідач листом (№388/Р-9 від 06.11.2017) відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за віком (а.с.7, 30).

Судом досліджено Лист Центрального ОУПФУ м.Запоріжжя (№388/Р-9 від 06.11.2017), в якому, зокрема, зазначено: «… За матеріалами пенсійної справи встановлено, що Ви 31.05.2012 звернулись до управління із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробіток, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993 по листопад 1998 року. Спеціалістами управління була проведена певна робота щодо розшуку архівів ТОВ «Дозор» та з'ясовано, що вказане підприємство територіально знаходилось в Комунарському районі. За інформацією УПФУ в Комунарському районі зазначене підприємство звіти не надає, за юридичною адресою не знаходиться, тому провести перевірку правильності внесення сум заробітку в довідку не має змоги. За таких обставин проводити розрахунок пенсії без документального підтвердження достовірності сум заробітної плати, внесених в довідку, яка видана Вам зазначеним підприємством не має законних підстав. Проте нашим управлінням 27.10.2017 повторно передано довідку про заробіток, яка видана ТОВ «Дозор», до структурного підрозділу, який проводить роботу щодо перевірки документів поданих для призначення(перерахунку) пенсії. За результатами акту перевірки Вам буде проведено перерахунок або відмовлено. У разі незгоди з викладеним, Ви маєте право звернутись з відповідною заявою до органів вищого рівня або оскаржити наше рішення в судовому порядку. …» (а.с.7, 30).

ГУ ПФУ у Запорізькій області щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. Листом від 15.12.2017 за №1475/Р-9 відмовило позивачу (а.с.31).

У відповіді Правління ПФУ (від 09.02.2018 за №698/Р-11) на звернення ОСОБА_1 зазначено: «… За інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області підтвердити суми заробітку, зазначені в довідці, даними первинних документів, немає можливості, оскільки підприємство ліквідовано, за юридичним адресом не знаходиться та документи на зберігання в архів не передавало. Підстави для обчислення розміру Вашої пенсії з урахуванням вище зазначеної довідки відсутні.» (а.с.32).

Тобто, саме 09.02.2018 позивач остаточно усвідомив про порушення його прав та інтересів.

Судом досліджено Довідку про заробітну плату від 22.03.2006, видану ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. за підписом директора Мазур С.М. (а.с.29).

Відповідно відомостей про роботу, зазначених у Трудовій книжці позивач впродовж з 01.04.1986 по 06.12.1998 перебував у трудових відносинах з Орендним підприємством громадського харчування «Меркурій» (а.с.11-13, 39).

Згідно відповіді Державного реєстратора Виконавчого комітету Запорізької міської ради С.В. Шолудько (вих.№03-10/178 від 27.05.2010): «… Рішенням виконавчого комітету Комунарської районної ради народних депутатів №153/5-р від 13.11.1992, Орендне підприємство громадського харчування «Меркурій» перереєстровано в Акціонерне підприємство громадського харчування «Меркурій» (закрите акціонерне товариство), за адресою: 69027, м.Запоріжжя, вул.Ленінградська, буд.5. Додатково повідомляю, що ТОВ «Дозор» є правонаступником ЗАТ «ПГХ Меркурій» по відношенню до переданого по розподільчому балансу майна. На сьогоднішній день жодних змін не проводилося, документи щодо ліквідації надані не в повному обсязі, тому немає змоги виключити Акціонерне підприємство з Єдиного Державного Реєстру. Крім того повідомляю, що керівником Мазуром С.М. надана копія довідки Комунарського РВ УМВС України в Запорізькій області про знищення круглої печатки та кутового штампу від 18.02.1999, а також копія заяви до начальника відділу реєстрації та єдиного реєстру про інформацію, що ТОВ «Дозор» підтверджує про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню на працівників підприємства, які перейшли до складу ТОВ «Дозор» під час реорганізації в грудні 1998 року ЗАТ «ПГХ Меркурій». …» (а.с.38).

За інформацією Державного архіву Запорізької області (вих.№Р-59 від 25.05.2010) документи з особового складу тресту громадського харчування Комунарського району м.Запоріжжя за 1986-1998р.р. на зберігання до архіву не надходили (а.с.37).

Ідентифікаційний номер НОМЕР_1 позивачу присвоєно 16.11.1996 про що занесено Державною податковою адміністрацією України до Державного реєстру фізичних осіб (а.с.15).

Вирішуючи по суті переданий на розгляд публічно-правовий спір суд виходить з наступного.

У ст.2 Закону України №1788-XII від 05.11.1991 «Про пенсійне забезпечення» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) зазначено, що за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

З 01.01.2004 набрав чинності Закон України №1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у п.16 Розділу XV Прикінцеві положення якого визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Як, зокрема, зазначено у ч.1 ст.40 Закону України №1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. […] За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців. Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. […].

Згідно ч.2 ст.40 Закону України №1058-IV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. […] У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в Україні, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу). У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за попередні місяці для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується щомісячна середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітної плати (доходу) після отримання даних про щомісячну середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за місяць (місяці), що передує зверненню за призначенням пенсії. При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) за періоди сплати страхових внесків за застрахованих осіб, зазначених у пунктах 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону та за періоди, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, враховується мінімальний розмір заробітної плати.

За приписами ч.1 ст.65 Закону України №1788-XII від 05.11.1991 «Про пенсійне забезпечення» середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Як, зокрема, зазначено у абз.1-3 пп.3 п.2.1 Розділу ІІ «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 №13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: 3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1).

Саме така Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії і надана позивачем до Центральне ОУПФУ м.Запоріжжя (а.с.6).

У зазначеній Довідці зазначено, що вона видана на підставі особових рахунків за 1993-1998 роки.

Відповідачем не доведено неможливість перевірки особових рахунків позивача, з'ясування у ДФС України даних податкового обліку ОСОБА_1 з дати присвоєння 16.11.1996 Державною податковою адміністрацією України ідентифікаційного номеру НОМЕР_1 (а.с.15).

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України №794 від 04.06.1998 «Про затвердження Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування» установити, що починаючи з 1 липня 2002 р. обчислення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" здійснюється із заробітку особи за період роботи після 1 липня 2000р. за даними системи персоніфікованого обліку.

Як було передбачено п.16.11 та п.16.12 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових зборів до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів», затвердженої 06.09.1996 постановою правління Пенсійного фонду України №11-1 (яка 07.02.2011 втратила чинність, але діяла на час виникнення спірних правовідносин): «16.11. Платники страхових зборів щоквартально подають до органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації платника зборів один примірник звіту в такі строки: до 8 квітня, до 8 липня, до 8 жовтня, до 15 січня. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника. 16.12. Особи, винні у неподанні чи несвоєчасному поданні до органу Пенсійного фонду встановленої звітності, а також у поданні недостовірної звітності, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства.».

Відповідачем не доведено відсутність відповідної звітності Орендного підприємства громадського харчування «Меркурій» перереєстрованого в Акціонерне підприємство громадського харчування «Меркурій» за відповідні періоди роботи позивача.

Крім того, як зазначено у п.3.3. Розділу ІІІ «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 №13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846: «3.3. Орган, що призначає пенсію, надає: … допомогу особам, зазначеним у пунктах 1.1 і 1.2 розділу І цього Порядку, щодо одержання відсутніх документів для призначення пенсії; у разі необхідності - допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка дає право на її призначення.».

Відповідачем документально не доведено виконання ним приписів п.3.3. Розділу ІІІ «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"» при розгляді заяви позивача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки суб'єктом владних повноважень у справі була Центральне ОУПФУ м.Запоріжжя, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати, документально підтверджені у сумі 704 грн. 00 коп. (пропорційно до задоволених позовних вимог).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69057, м.Запоріжжя, вул.Гагаріна, 2-б, код ЄДРПОУ 41248629) щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на підставі довідки про заробітну плату від 22.03.2006, виданої ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р. протиправною.

Зобов'язати Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69057, м.Запоріжжя, вул.Гагаріна, 2-б, код ЄДРПОУ 41248629) провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на підставі довідки про заробітну плату від 22.03.2006, яка видана ТОВ «Дозор» за період роботи з грудня 1993р. по листопад 1998р.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Присудити на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Центральне об'єднане управлінні Пенсійного фонду України м.Запоріжжя (69057, м.Запоріжжя, вул.Гагаріна, 2-б, код ЄДРПОУ 41248629) судові витрати в сумі 704,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 14.05.2018.

Суддя Ю.В. Калашник