Справа № 146/547/18
"11" травня 2018 р. смт. Томашпіль
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув матеріали, що надійшли від Томашпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого в ТОВ АК «Зелена Долина»,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
Гр. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що 03 квітня 2018 року о 14-10 год по вул. І.Богуна в смт. Томашпіль Томашпільського району Вінницької області, керував автомобілем «GEELE CK», державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився,чим порушив вимоги п. 2.9 а ПДР.
Гр. ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На розгляді справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що автомобілем у стані алкогольного сп'яніння не керував. Написати пояснення, що він вживав пиво, після чого керував автомобілем, йому запропонували працівники поліції та сказали, що за це йому нічого не буде. Зазначив, що їхати в лікарню для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння працівники поліції йому не пропонували, як і не пропонували продути алкотестер «Драгер». Також зазначив, що під час складання протоколу були відсутні свідки, які б підтвердили вчинення ним адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
Відповідно до положень п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов'язків ініціювати збір доказів для доказування вини особи суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи та є неприпустимим.
Відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП настає, зокрема, лише за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, доведеного допустимими й достовірними доказами.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку задміністративним правопорушеннямінакше як на підставах і в порядку, встановленихзаконом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Порядок та процедура оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України передбачено Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом №1376 від 06.11.2015 МВС України.
Відповідно до п. 15 розділу 2 вищевказаної Інструкції до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Дана вимога також передбачена частиною 1 ст. 256 КУпАП, відповідно до якої у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються прізвища та адреси свідків, якщо вони є.
Як вбачається з матеріалів справи до протоколу про адміністративне правопорушення додано пояснення свідків, однак їх прізивща та адреси в протоколі не зазначені.
Крім того, відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), водій повинен на вимогу працівника піліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
В матеріалах справи відсутні відомості, щодо проходження ОСОБА_1 медичного освідування.
Відповідно ч.1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Так, у матеріалах справи відсутні відомості щодо відсторонення водія від керування транспортним засобом.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та враховуючи, що працівниками поліції був порушений порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення, а ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, інші докази, які б підтверджували вину ОСОБА_1 в матеріалах справи відсутні, в зв'язку з чим достовірно підтвердити факт керування автомобілем ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння непредставилося за можливе, тому вважаю, що провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, підлягає закриттю на підставі ст. 247 п.1 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки дана адміністративна справа підлягає закриттю, відповідно судовий збір з правопорушника не стягується.
Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 221, 247, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.
Суддя: О.В. Пилипчук