Рішення від 17.04.2018 по справі 805/151/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2018 р. Справа№805/151/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., за участі секретаря судового засідання Гришиної А.А., представника позивача Маліновської А.А. представника відповідача Єпіхіної Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» до Офісу великих платників податку Державної фіскальної служби про визнання неправомірним наказу про проведення перевірки та протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

04 січня 2018 року позивач, Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Офісу великих платників податку Державної фіскальної служби, про визнання неправомірним наказу про проведення перевірки та протиправними дій. Позовні вимоги вмотивовані тим, що місцезнаходження позивача це територія, на якій проводиться антитерористична операція (далі - АТО), за приписами чинного законодавства під час проведення АТО органам ДФС забороняється проведення перевірок суб'єктів господарювання, що проводять діяльність на цій території. З посиланням на статті 19, 67 Конституції України, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», позивач просив:

- скасувати наказ відповідача №1805 від 17.08.2017 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу»,

- визнати протиправними дії відповідача щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання податкового та іншого законодавства України в частині сплати військового збору за період червень 2015 - грудень 2016 років.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що статтею 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» у період та на території проведення антитерористичної операції, яку розпочато Указом Президента України від 14.04.2014 № 405/2014, введено мораторій на проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції. Окрім цього, пунктами 5, 6, 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» також встановлено мораторій щодо проведення перевірок органами ДФС України: суб'єктів господарювання, що проводять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження; суб'єктів господарювання, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції. Такі заходи можуть здійснюватися у разі їх ліквідації (реорганізації) або за письмовою заявою таких суб'єктів господарювання. Саме таким суб'єктом господарювання, на якого поширено мораторій у 2017 році, є Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу». Позивач покликався на те, що відповідач не мав правових підстав для проведення перевірки позивача у 2017 році, а тому наказ про проведення перевірки та дії відповідача є неправомірними.

1 лютого 2018 року судом отриманий відзив на позову заяву, в якій відповідач не визнав позов та просив відмовити у його задоволенні з наступних підстав. З 16.09.2016 позивач перебуває на обліку як платник податків в Дніпропетровському управлінні Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби за податковою адресою: Донецька область, м. Добропілля, вул. Київська, 1. Оскільки позивач перебуває на території контрольованою урядом України, це зобов'язує останнього дотримуватися законодавства України. Відповідачем було встановлено, що позивач з ІІ кварталу 2015 року по IV квартал 2016 року здійснив нарахування та виплату доходів на користь фізичних осіб, але військовий збір з них не був нарахований та перерахований до бюджету; відповідно до інтегрованих карток платників у період з червня 2015 року по грудень 2016 року військовий збір сплачувався не у повному обсязі, проте податок на доходи з фізичних осіб перераховувався у повному обсязі.

У зв'язку із невиконанням позивачем зобов'язань податкового агенту, на підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78, статті 79, пункту 82.2 статті 82 Податкового кодексу України та доповідної записки начальника відділу податкового супроводження підприємств гірничої галузі та інших підприємств Дніпропетровського управління ОВПП ДФС, наказом ОВПП ДФС №1805 від 17.08.2017 було призначено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача за період з 01.06.2015 по 31.12.2016. Копія вказаного наказу була направлена позивачу рекомендованим листом.

Щодо встановленого мораторію представник відповідача зазначив, що законами, на які посилається позивач, не були передбачені відповідні зміни до Податкового кодексу Українидля застосування вказаних положень, тому фактично вони не діють. Наявність у платника податків сертифікатів ТПП України не надає підстав такому платнику не виконувати чи виконувати не у повному обсязі зобов'язання податкового агенту за правилами, що є відмінними від правил, визначених Податковим кодексом України. Крім того, абзацом дванадцятим підпункту 38.11 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України зазначено, що платник податків/податковий агент не може застосовувати положення підпункту 38.11 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо податкових (звітних) періодів після реєстрації підприємства на іншій території України.

Провадження у справі було відкрито 15 січня 2018 року та її розгляд був призначений за правилами спрощеного позовного провадження.

3 березня 2018 року за клопотанням представника відповідача розгляд справи по суті був замінений на підготовче засідання, яке було призначено на 14 березня 2018 року.

14 березня 2018 року у підготовчому судовому засіданні було оголошено перерву до 3 квітня 2018 року.

3 квітня 2018 року у судовому засіданні було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 17 квітня 2018 року.

У судовому засіданні, яке відбулося 17 квітня 2018 року, представники сторін надали пояснення аналогічні викладенимв заявах по суті справи.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, суд встановив наступне.

Місцезнаходження Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» - 85000 Донецька область, м. Добропілля, вулиця Київська, 1.

5 вересня 2014 року Торгово-промисловою палатою України був виданий сертифікат №2886/05-4 про настання обставин непереборної сили з 14 квітня 2014 року Публічному акціонерному товариству «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу».

9 грудня 2016 року Дніпропетровське управління ОВПП ДФС листом за №223/10/28-10-46-06 звернулося до позивача з вимогою надати обґрунтовані пояснення та документальне підтвердження стосовно не сплати протягом 2014-2016 років військового збору. Вказаний лист був отриманий позивачем 15 грудня 2016 року .

13 березня 2017 року Дніпропетровське управління ОВПП ДФС листом за №14288/10/28-10-46-06-09 звернулося до позивача з вимогою надати обґрунтовані пояснення та документальне підтвердження стосовно не сплати протягом 2014-2016 років військового збору та не відображення в податковому розрахунку за формою №1ДФ відомостей щодо оподаткування військовим збором. Вказаний лист був отриманий позивачем 17 березня 2017 року.

25 квітня 2017 року Дніпропетровське управління ОВПП ДФС листом за №22993/10/28-10-46-06-09 звернулося до позивача з вимогою надати інформацію (пояснення та їх документальне підтвердження) з приводу не сплати протягом 2014-2016 років військового збору та не відображення в податковому розрахунку за формою №1ДФ відомостей щодо оподаткування військовим збором. Доказів вручення вказаного листа позивачу не надано.

17 серпня 2017 року Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби був виданий наказ №1805 про проведення документальної невиїзної перевірки Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» на підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78, статті 79, Податкового кодексу України та доповідної записки начальника відділу податкового супроводження підприємств гірничої галузі та інших підприємств Дніпропетровського управління ОВПП ДФС Працько О.В.

При прийнятті рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 3 Закон України від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі - Закон №1669-VII) визначені тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, передбачено, що органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №1669-VII період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Згідно зі статтею 10 Закону №1669-VII єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Статтею 11 Закону №1669-VII визначено, що:

- цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону (частина перша);

- дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення (частина друга);

- закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону (частина третя).

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України від 05.04.2007 № 877-V, в редакції Закону України №1728-VIII від 03.11.2016, «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон №877-V).

Відповідно до статті 1 Закону № 877-V (тут і надалі положення Закону наведені у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) у цьому Законі нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні:

державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища;

заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом;

спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

Статтею 2 Закону № 877-V визначено сферу дії цього Закону, а саме:

- дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина перша);

- дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю на кордоні, державного експортного контролю, контролю за дотриманням бюджетного законодавства, банківського нагляду, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, державного нагляду (контролю) в галузі телебачення і радіомовлення (частина друга);

- заходи контролю здійснюються органами Державної фіскальної служби (крім митного контролю на кордоні), державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки (крім здійснення державного нагляду за провадженням діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких не підлягає ліцензуванню), державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім діяльності з переказу коштів, фінансових послуг з ринку цінних паперів, похідних цінних паперів (деривативів) та ринку банківських послуг), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації (частина четверта);

- зазначені у частині четвертій цієї статті органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зобов'язані забезпечити дотримання вимог статті 1, статті 3, частин першої, четвертої, шостої - восьмої, абзацу другого частини десятої, частин тринадцятої та чотирнадцятої статті 4, частин першої - четвертої статті 5, частини третьої статті 6, частин першої - четвертої та шостої статті 7, статей 9, 10, 19, 20, 21, частини третьої статті 22 цього Закону (частина п'ята).

Слід зазначити, що статтю 2 Закону №877-V доповнено частинами четвертою та п'ятою Законом України від 03.11.2016 № 1726-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»(далі Закон № 1726-VІІІ), який набрав чинності з 01.01.2017.

Пунктами 5, 6, 7 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1726-VІІІ установлено, що на період проведення антитерористичної операції забороняється проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення.

Установити, що заборона на проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання (в тому числі проведення перевірок органами Державної фіскальної служби України) поширюється також на суб'єктів господарювання, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.

Заходи державного нагляду (контролю) щодо діяльності суб'єктів господарювання, зазначених у пунктах 5 та 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, можуть здійснюватися у разі їх ліквідації (реорганізації) або за письмовою заявою таких суб'єктів господарювання.

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються та актуалізуються Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» та від 02 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» територію Донецької області, у тому числі й місто Кіровське, віднесено до території проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» місто Хрестівка включено до «Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».

12 травня 2016 рокупостановою Верховної Ради Україні № 1351-VIII«Про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», в редакції постанови Верховної Ради

№ 1466-VIII від 14.07.2016, місто Кіровське у Донецькій області було перейменовано на місто Хрестівка.

Таким чином, починаючи з 01.01.2017, на період проведення антитерористичної операції, Законом №1669-VII та Законом №1726-VІІІ введено мораторій на проведення органами Державної фіскальної служби України планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що провадять діяльність в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або, які здійснили державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними господарської діяльності на території та в період проведення антитерористичної операції.

Судом встановлено, що місцезнаходженням Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» до 01.06.2015 було місто Кіровське (Хрестівка), тобто територія, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, основним видом діяльності позивача є 05.10 добування кам'яного вугілля.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта цілісний майновий комплекс позивача, знаходяться на територія, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Згідно витягу з кримінального провадження № 12017100000000152 від 21.03.2017 позивач звернувся до правоохоронних органів із заявою про те, що з 13.03.2017 невстановлені особи здійснюють протидію законній господарській діяльності Приватного акціонерного товариства «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу», шляхом заборони відчуження майна, відчуження грошових коштів, встановлення обтяжено на майно, що належить позивачу, захоплення майнового комплексу за адресою: Донецька область, м. Кіровське, чим заподіяно майнової шкоди у великому розмірі.

17 березня 2017 рокуПриватне акціонерне товариство «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» повідомило Дніпропетровське управління ОВПП ДФС про відсутність доступу до документації, комп'ютерних баз та систем товариства, внаслідок втрати контролю над здійсненням своєї господарської діяльності з підстав захоплення невідомими особами майна товариства, починаючи з 13.03.2017.

З урахуванням наведеного, судом приходить до висновку, що позивач є тим суб'єктом господарювання, на якого протягом 2017 року поширюється дія Законів №1669-VII та №1726-VІІІ, а тому органам ДФС заборонено проводити планові та позапланові перевірки, оскільки позивач провадив свою господарську діяльність в населеному пункті, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, здійснив державну реєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення антитерористичної операції на територію, підконтрольну Україні, і втратив первинну документацію щодо здійснення господарських операції на території та в період проведення антитерористичної операції.

Судом враховано, що перевірка, призначена спірним наказом, охоплює виключно період діяльності позивача на території та в період проведення антитерористичної операції.

Таким чином, наказ №1805 від 17.08.2017 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» суперечить Законам №1669-VII та №1726-VІІІ.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на статтю 2 Податкового кодексу України, якою визначено, що зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу, а також, що Законом №1669-VII та Законом №1726-VІІІ зміни до Податкового кодексу України не внесені, відповідно мораторій не розповсюджується на перевірки, які здійснюють органи ДФС, оскільки цими законами встановлений мораторій на проведення перевірок у сфері господарської діяльності, і податковий орган, як орган, що за приписами Закону №877-V здійснює заходи державного нагляду (контролю) у цій сфері, має здійснювати свою контролюючу функцію із врахуванням зазначених Законів.

Твердження представника відповідача, що абзацом дванадцятим підпункту 38.11 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України зазначено, що платник податків/податковий агент не може застосовувати положення підпункту 38.11 пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу Українищодо податкових (звітних) періодів після реєстрації підприємства на іншій території України, суд також до уваги не приймає, оскільки, по-перше, Закон № 1726-VІІІ не містить таких обмежень.

По-друге, пунктом 56.21 статті 56 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Оскільки норми Законів №1669-VII та №1726-VІІІ є більш сприятливими для позивача, суд вважає, що саме цими Законами відповідач мав керуватися при вирішенні питання щодо призначення перевірки позивача.

Зважаючи на вищенаведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.

З урахуванням вимог статей 5 та 9 Кодексу адміністративного судочинства України,суд вважає, що належним засобом захисту прав позивача буде визнання протиправним та скасування наказу від 17.08.2017 №1805. Внаслідок чогодії відповідача щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання податкового та іншого законодавства України в частині сплати військового збору за період червень 2015 - грудень 2016 років слід визнати протиправними.

Судові витрати по сплаті судового збору, здійснені позивачем, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 47, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» (місцезнаходження: 85000 Донецька область, м. Добропілля, вул. Київська, 1, код ЄДРПОУ 05508186) до Офісу великих платників податку Державної фіскальної служби (місцезнаходження: 04119 м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г, код ЄДРПОУ - 39440996) про визнання неправомірним наказу про проведення перевірки та протиправними дій - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати наказ Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 17.08.2017 №1805 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу».

Визнати протиправними дії Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства України в частині сплати військового збору за період червень 2015 року - грудень 2016 року.

Стягнути на користь Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» (місцезнаходження: 85000 Донецька область, м. Добропілля, вул. Київська, 1, код ЄДРПОУ 05508186) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3200 (три тисячі двісті) гривень 00 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної (місцезнаходження: 04119 м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г, код ЄДРПОУ - 39440996).

Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступна та резолютивна частини проголошені в судовому засіданні.

Повний текст рішення складений 27 квітня 2018 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Донецького окружного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя Циганенко А.І.