10.05.2018 рокуСправа №: 131/623/18
Суддя Іллінецького районного суду Шелюховський М.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Іллінецького відділення Гайсинського відділу ГУНП у Вінницькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
07 травня 2018 року до Іллінецького районного суду Вінницької області надійшла адміністративна справа за ч. 1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1, яка в порядку автоматизованого розподілу призначена до розгляду судді Шелюховському М.В.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 042052 від 20.04.2018 року ОСОБА_1 в м. Іллінці по вул. Польова будучи власником автомобіля Форд державний номерний знак НОМЕР_1 перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння передав керування автомобілем водію ОСОБА_2, який знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що вони за своїм змістом не відповідає вимогам ст.256 КУпАП із наступних мотивів.
Згідно ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в матеріалах справи відсутні пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності. Крім того, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано копію протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, (особа, якій передано керування транспортним засобом), що виключає можливість повного та всебічного розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Як визначено у ст.19 Конституції України, посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки обов'язок з'ясування і зазначення таких обов'язкових відомостей та подання належних доказів законодавцем покладено на органи, які в силу ст.255 КУпАП уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, а не на органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення за їх компетентною підвідомчістю, вважаю за необхідне повернути вказану справу про адміністративне правопорушення до Іллінецького ВП Гайсинського відділу ГУНП у Вінницькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до Іллінецького ВП Гайсинського відділу ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова не підлягає апеляційному оскарженню чи опротестуванню, оскільки таке не передбачено КУпАП.
Суддя: