Справа № 183/6124/17
№ 2-а/183/67/18
08 травня 2018 рокуНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючої судді Сороки О.В.
секретаря Дем'яненко Р.К.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
29.11.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі відповідач), в якому, з урахуванням уточнень, просить:
- визнати дії ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, з урахуванням отриманих позивачем під час проходження служби у підрозділах МВС України невиліковних захворювань, які пов'язані з проходженням служби у підрозділах МВС та призвели до 50% втрати працездатності, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» протиправними;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області провести йому перерахунок та виплату пенсії з урахуванням отриманих ним під час проходження служби у підрозділах МВС України невиліковних захворювань, які пов'язані з проходженням служби у підрозділах МВС та призвели до втрати ним працездатності у розмірі 50%, у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268», починаючи з 01 січня 2016 року, без обмеження граничного розміру;
- стягнути з Державного бюджету на його користь понесені ним судові витрати по сплаті судового збору та витрат, пов'язаних з підготовкою та подачею до суду адміністративного позову та уточненого адміністративного позову;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області негайно здійснити виплату перерахованої ОСОБА_1 пенсії за один місяць.
Свій позов ОСОБА_1 обґрунтовує тим, з 25 вересня 1978 року по 16 грудня 1999 року проходив службу в органах внутрішніх справ Дніпропетровської області. Був звільнений на пенсію з посади заступника начальника слідчого відділення Новомосковського МВ ГУМВС України, у званні підполковника міліції. Рішенням Дніпропетровської медико-соціальної експертизи № 1 був визнаний інвалідом третьої групи, його захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Випискою із акту огляду на ВТЕК від 13.04.2000 року комісія лікарів прийшла до висновку про те, що за період проходження служби в органах внутрішніх справ ним було втрачено 50% працездатності.
11 лютого 2000 року позивачеві була нарахована пенсія по лінії Міністерства внутрішніх справ України за 21 рік вислуги, у відповідності Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», він перебуває на обліку в ГУ УПФ України в Дніпропетровській області.
20 жовтня 2017 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з заявою про здійснення чергового перерахунку призначеної пенсії, однак листом від 03 листопада 2017 року № Н5104-17 йому було повідомлено, що в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Дніпропетровській області, премія зазначена у середньому розмірі, фактично виплачена в грудні 2015 року, замість січня 2016 року, довідку повернуто до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Дніпропетровській області, а позивачеві повідомлено про можливість здійснення перерахунку після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Відмову відповідача у здійсненні перерахунку позивач вважає неправомірно, тому звернувся до суду з позовом.
Ухвалою судді від 30 листопада 2017 року по справі, у відповідності до ст. 183-2 КАС України, в редакції на 03.08.2017 року, відкрите скорочене провадження.
У відповідності до п.10 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону України № 2147- VIII від 03.10.2017 року, справи у судах першої інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Кодексом, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цим Кодексом, в зв'язку з чим судом здійснюється розгляд справи за правилами п.2 ч.1 ст. 263 КАС України.
Відповідачем до суду 04.01.2018 року направлено відзив на позов, поданий 29.11.2017 року, у яких ГУ ПФУ в Дніпропетровській області просив відмовити позивачеві у задоволенні позову, посилаючись на те, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-XІІ), у відповідності до ч.4 ст. 63 якого передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» від 13.02.2008 № 45. Відповідно до п.1. Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Згідно з п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Відповідно до п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються держаним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. На виконання вимог Порядку № 45 вищезазначеними органами вчинено наступні дії. Листом № 4019/02/22-2017 від 22.03.2017 Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ з 01.01.2016. Також, Міністерством внутрішніх справ України повідомлено, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільнених зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та в м. Києві. 29.03.2017 головним управлінням було отримано лист Пенсійного фонду України № 9496/02-23 від 28.03.2017 щодо підготування та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право не перерахунок пенсії. Водночас, зазначеним листом було повідомлено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій необхідно забезпечити лише після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. За супровідним листом № 8395/03/04 від 03.04.2017 головним управлінням до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Дніпропетровській області були надані відповідні списки осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України для перерахунку пенсії з 01.01.2016 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015, як це передбачено Порядком № 45. Крім того, отримана головним управлінням довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ім'я позивача була повернута до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Дніпропетровській області для виправлення помилок, про що було проінформовано позивача. Такими чином, відповідач наголошує на тому, що нормами чинного законодавства не передбачено проведення перерахунку за відсутності процедури, яка передбачена пунктами 2 та 3 Порядку № 45.
З урахуванням неявки учасників справи в судове засідання, відсутності заперечень проти проведення розгляду справи за правилами спрощеного провадження, враховуючи предмет позову та положення ст.263 КАС України, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, суд вважає за можливе ухвалити рішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється пенсіонером МВС України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області року та отримує пенсію за вислугу років.
26.04.2017 року ліквідаційною комісією ГУМВС України в Дніпропетровській області видано довідку №83/23185 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, про що свідчить відповідь ГУ УПФ в Дніпропетровській області, а також відповідь ГУ МВС України в Дніпропетровській області.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ із заявою про здійснення перерахунку та виплати пенсії у зв'язку зі зміною грошового забезпечення на підставі зазначеної вище довідки.
Листом відповідача від 03.11.2017 р. № Н5104-17 позивача повідомлено про отримання довідки про розмір грошового забезпечення позивача, яка є підставою для перерахунку пенсії, але перерахунок та виплата пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету.
Доказів проведення перерахунку пенсії позивача відповідачем суду не надано.
Дії відповідача щодо не проведення перерахунку призначеної пенсії суд вважає за необхідне визнати неправомірними з наступних підстав.
Частинами 1, 2 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Таким чином, закон визначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Згідно з абзацом другим пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із Законом України від 23.12.2015 р. N900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року №900-УIIІ статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада р. N 988.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України.
Згідно з п. 1 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до п. 2 Порядку на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд повідомляє в п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають в десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішенням керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 цього Порядку визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно із додатком 2 та в місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідачем не оспорюється та підтверджено у листі від 03.11.2017 року, що Міністерством внутрішніх справ України направлено Пенсійному фонду України повідомлення про підстави для перерахунку пенсій особам, які одержують пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а в подальшому органами Пенсійного фонду України подано до відповідного територіального органу списки осіб, які мають право на перерахунок пенсій, та одержано від ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в тому числі по пенсійній справі позивача.
Оскільки відповідач здійснює нарахування пенсії вказаної категорії осіб на підставі наданих відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а до ГУ ПФУ надійшло повідомлення про настання права позивача на проведення перерахунку пенсії та отримана відповідна довідка про розмір грошового забезпечення, у відповідача виникли підстави для перерахунку пенсії позивача, з урахуванням раніше встановлених надбавок та доплат, право на отримання яких позивачем набуте під час призначення йому пенсії, в тому числі з урахуванням отриманих позивачем під час проходження служби невиліковних захворювань, які призвели до втрати працездатності у розмірі 50%. Неврахування таких надбавок є звуженням прав позивача, гарантованих державою, що відповідає положенням ст. 22 Конституції України.
Посилання відповідача на те, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з державного бюджету, не може бути прийняте судом, оскільки відсутність коштів на виплату пенсій не є підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії, якщо особа отримала право на такий перерахунок.
Таким чином, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, а також надання відповідачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, суд приходить до висновку про неправомірність дій відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії позивача, починаючи з 01 січня 2016 року.
При цьому, розглядаючи підставу для відмови в перерахунку пенсії, вказану відповідачем в листі від 03.11.2017 року - повернення довідки до Ліквідаційної комісії для виправлення помилок, суд виходить з того, що нормами п.9 Порядку № 45 встановлено право Пенсійного фонду України та його головних управлінь перевіряти правильність складення довідок, водночас, нормами означеного Порядку не встановлено такої підстави для не проведення перерахунку пенсії фізичній особі, як виявлення помилок в довідці та направлення довідки особі, відповідальній за її складення для виправлення помилок, як і не встановлено такої підстави у ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Між тим, вирішуючи позов в частині здійснення перерахунку пенсії без обмеження її граничного розміру, слід звернути увагу на те, що частиною 7 ст. 43 Закону України № 2262-ХІІ встановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановленої законодавством, крім доплат та надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Зазначені норма закону не визнана неконституційною, є чинною, що являється підставою для часткового задоволенню позову ОСОБА_1 в частині вимог щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмежень граничного розміру.
Крім того, пунктом «а» частини 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Відповідно до п. 1.1 Положення про діяльність військово-лікарської комісії системі МВС України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 85 від 06.02.2001 (надалі Порядок № 85) медичний огляд проводиться з метою визначення: придатності кандидатів за станом здоров'я, фізичним розвитком, а для окремих видів службової діяльності за індивідуальними психофізіологічними особливостями до служби в органах внутрішніх справ на посадах рядового й начальницького складу, з урахуванням вимог пункту 1.43 цього Порядку.
Згідно з п. 1.117 Порядку № 85 свідоцтво про хворобу складається: у мирний час на осіб рядового й начальницького складу, визнаних не придатними до військової служби зі зняттям з військового обліку, не придатними для військової служби в мирний час, з обмежено придатними у воєнний час, обмежено придатними до військової служби, на курсантів та слухачів навчальних закладів МВС, визнаних не придатними до подальшого навчання за станом здоров'я.
Суду надано довідку МСЕК щодо встановлення групи інвалідності.
Судом встановлено, що оскільки вислуга позивача складає 21 рік 2 місяці 24 дні, в зв'язку з чим позивач вважає, що до основного розміру пенсії у 55% необхідно додати 3% за 1 рік вислуги понад 20 років.
Між тим, суду не надано доказів звернення позивача з вимогою про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням цих обставин, як і не надано доказів відмови у здійсненні такого перерахунку пенсії, а тому позов в цій частині пред'явлений передчасно.
Також питання щодо судових витрат слід вирішити у відповідності до вимог ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 77, 139, 120, 158, 241-246, 250, 262-263 КАС України, суд -
адміністративний позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрований АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) задовольнити.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» - протиправними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
В іншій частині позовних вимогу ОСОБА_1, - відмовити. На підставі п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України, рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Сорока.