Ухвала від 11.05.2018 по справі 182/24/17

Справа № 182/24/17

Провадження № 2-а/0182/56/2018

УХВАЛА

Іменем України

11.05.2018 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі

головуючого судді - Рунчевої О.В.

секретаря - Нагаєвої Н.О.

за участю позивача - ОСОБА_1

представника відповідачів - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Голови Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Голови Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок.

Відповідно до ч. 1 ст. 291 КАС України, суд який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 291 КАС України провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.

З ініціативи суду ставиться питання щодо зупинення провадження у цій справі з підстав передбачених ч. 1 ст. 291 КАС України.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні проти зупинення провадження у даній адміністративній справі не заперечував.

Представник відповідачів - ОСОБА_2 у судовому засіданні вирішення цього питання поклала на розсуд суду.

Представник третьої особи - ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, причини її неявки суду не відомі.

Вислухавши позивача ОСОБА_1, представника відповідачів ОСОБА_2 та вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає за можливе зупинити провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Судом встановлено, що 12 березня 2018 року Верховним Судом винесено рішення у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) предметом спору якої є визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, передбаченою Додатком № 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», починаючи з 01 січня 2016 року, а також не направлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії та зобовязання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення.

Вказане рішення Верховного Суду опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 14.03.2018 року.

Ознаками вказаної типової справи, є:

1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області (вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21050);

3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21000);

3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Станом на 11.05.2018 року рішення Верховного Суду від 12.03.2018 року у справі №Пз/9901/1/18 у зразковій адміністративній справі, не набрало законної сили, оскільки на це рішення була подана апеляційна скарга.

Дослідивши матеріали справи та прийняте 12 березня 2018 року Верховним Судом рішення у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а), суд приходить до висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.

Згідно із частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухвалення рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи наведене, те, що рішення Верховного Суду від 12.03.2018 року у зразковій справі № Пз/9901/1/18 не набрало законної сили, обов'язковість врахування правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для зупинення провадження у цій справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18.

Керуючись ст.ст. 291, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження в адміністративній справі № 182/24/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Голови Ліквідаційної комісії Головного Управління МВС України в Дніпропетровській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок, до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18.

Ухвалу може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя: ОСОБА_4