Ухвала від 11.05.2018 по справі 333/824/17

УХВАЛА

11 травня 2018 року

Київ

справа №333/824/17(2-а/333/83/17)

провадження №К/9901/47894/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Коваленко Н.В.,

суддів: Берназюка Я.О., Гриціва М.І.,

перевіривши касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 7 березня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району, Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району про скасування рішення, зобов'язання посадових осіб вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Касаційна скарга надійшла 16 квітня 2018 року до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав чинності 15 грудня 2017 року на підставі Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Ухвалою від 18 квітня 2018 року Верховний Суд залишив без руху касаційну скаргу з підстав невідповідності її вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не додано документа про сплату судового збору.

Надав строк десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліку касаційної скарги шляхом надання документа про сплату судового збору або зазначення підстав звільнення від його сплати.

На виконання вимоги ухвали 7 травня 2018 року від Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району надійшло платіжне доручення про сплату судового збору. Таким чином, недолік касаційної скарги усунуто, підстави для її повернення відсутні.

Однак, перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити.

З касаційної скарги вбачається, що скаржник оскаржує постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 7 березня 2018 року за наслідками перегляду постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 16 листопада 2017 року. Предметом розгляду у даній справі є оскарження дій суб'єкта владних повноважень щодо перерахунку та виплати заборгованості по соціальних виплатах як одинокій матері.

Частиною третьою статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справи, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг віднесені до категорії справ незначної складності.

За правилами пункту 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення у справах незначної складності не підлягають касаційному оскарженню, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи, що оскаржувані судові рішення прийняті у справі незначної складності, передбачені пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України виняткові обставини відсутні, у відкритті касаційного провадження у цій справі слід відмовити.

Керуючись статтями 328, пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 7 березня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Районної адміністрації Запорізької міської ради по Комунарському району, Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району про скасування рішення, зобов'язання посадових осіб вчинити дії.

2. Надіслати Управлінню праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.В. Коваленко

Суддя Я.О. Берназюк

Суддя М.І. Гриців