Ухвала від 11.05.2018 по справі 813/1931/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/1931/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 травня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, управління житлового господарства Львівської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

07.05.2018 в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду надійшла поштою позовна заява ОСОБА_1 до відповідачів: Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, управління житлового господарства Львівської міської ради з вимогами визнати неправомірною бездіяльність відповідачів та зобов'язати відповідачів зняти з балансу будинок по вул. Городоцькій 265 у м. Львові.

Позов здано на пошту для надіслання до суду 03.05.2018.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пунктів 2, 4, 5, 11 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

-повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з частиною третьою статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина восьма статті 160 КАС України).

Згідно з частиною п'ятою статті 94 КАС України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

В позовній заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків позивачки (ідентифікаційний код) за його наявності або номер і серія паспорта, відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти учасників справи, ідентифікаційний код відповідачів, якщо такі відомі позивачці.

В позовній заяві відсутнє письмове підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

До позовної заяви не додано документ про сплату судового збору або документи, які б підтверджували підстави звільнення позивачки від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, в редакції від 03.10.2017 року № 2147-VIІІ (надалі - Закон № 3674-VI).

Згідно з частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246- VIІІ прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1762 гривні.

Підпунктом 1.2 пунктом 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Заявлені позовні вимоги щодо визнання неправомірною бездіяльності відповідачів та зобов'язання відповідачів зняти будинок з балансу є немайновими та однорідними. Відтак, позивачці за подання позовної заяви слід сплатити 704,80 грн. судового збору.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». На цьому сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Суддя повідомляє, що реквізитами для сплати судового збору є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: «судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).

В позовній заяві позивачка зазначає, що 15.03.2018 вона звернулась із заявою до управління житлового господарства Львівської міської ради, в якій просила зняти з балансу її будинок, що знаходиться по вул. Городоцькій 265 у м. Львові. 19.04.2018 на свою заяву отримала лист від Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради. В цьому листі Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради відмовила позивачці у знятті будинку з балансу. Згідно з прохальною частиною позовної заяви позивачка просить суд визнати неправомірною бездіяльність відповідачів: Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, управління житлового господарства Львівської міської ради. Разом з тим з прохальної частини не зрозуміло хто саме з відповідачів допустив неправомірну бездіяльність та в чому саме вона виразилась; хто, на думку позивачки, повинен вчинити дії по зняттю з балансу будинку № 265 по вулиці Городоцькій у м. Львові.

Відтак, позивачці слід уточнити зміст позовних вимог.

Крім того, копії всіх доданих до позовної заяви документів не засвідчені підписом позивачки (із зазначенням дати посвідчення копії на відповідність оригіналу, як того вимагає частина 5 статті 94 КАС України).

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, управління житлового господарства Львівської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Позивачці слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб:

скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) або здати в канцелярію суду заяву про усунення недоліків позовної заяви (вказати номер справи та прізвище судді), до якої долучити:

1) належно оформлену позовну заяву відповідно до кількості учасників справи, в якій слід в тому числі:

- вказати ідентифікаційний код позивачки за його наявності або серію і номер паспорта, номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти учасників справи, а також ідентифікаційні коди інших учасників справи (якщо такі відомі позивачці);

- письмово уточнити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- письмово підтвердити те, що позивачкою не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

2) оригінал документа про сплату судового збору в сумі 704,80 грн. (платіжні реквізити вказано в цій ухвалі) або належну копію документа, що підтверджує звільнення позивача від сплати судового збору.

Суддя додатково роз'яснює, що позивачка чи її представник вправі прибути до суду у робочий час (з 08:30 до 17:00 з понеділка по п'ятницю) та завірити долучені до позову копії документів на відповідність оригіналу в приміщенні суду.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Москаль Р.М.