Справа № 815/458/18
03 квітня 2018 року
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Цховребової М.Г.
при секретарі судового засідання - Деркач А.А.
за участю:
представника позивача - Дацюка А.Ю.
представника відповідача - Шандиби І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) від 26 січня 2018 року, до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65017; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про: визнання протиправними дій відповідача з відмови, листом № 2322/О-11 від 27 грудня 2017 року, позивачу у перерахунку пенсії; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу, з 1 квітня 2012 року, із врахуванням всіх видів грошового забезпечення, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом, 17 травня 2012 року, довідкою за вих. № 10206, а саме: посадового окладу (1250,00 грн.), окладу за військове звання (130,00 грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (552,00 грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (966,00 грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (187,50 грн.), премії (1125,00 грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася унаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення.
Ухвалою суду від 7 лютого 2018 року: відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
В судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов, просив суд задовольнити його в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, відповіді на відзив (а.с.4-7, 35-37), а саме:
- з наданого відповідачем розрахунку пенсії позивача, вочевидь, що з липня 2012 року позивачу нараховується та сплачується пенсія із розрахунку грошового забезпечення в розмірі 3210,50 грн. в той час, як з 1 квітня 2012 року, згідно з наданої ГУПФУ 17 травня 2012 року Одеським обласним військовим комісаріатом довідки, належне позивачу грошове забезпечення - 4210,50 грн., тобто на 1000,00 грн. більше, слід чого позивач має право на основний розмір пенсії в сумі - 3368,40 грн. Таким чином, діями відповідача позивачу безпідставно знижено основний розмір пенсії з 3368,40 грн. (80% від 4210,50 грн.) до 2568,40 грн. (80% від 3210,50 грн.), чим щомісячно позивачу не оплачується основний розмір пенсії в сумі 800,00 грн.;
- відповідач, з посиланням на постанову № 355, безпідставно ототожнив підвищення до пенсій колишнім військовослужбовцям, які встановлені постановою № 355, та проведення перерахунків, у зв'язку з цим підвищенням, з обов'язком щодо проведення перерахунку пенсії, встановленим статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», тощо.
В судовому засіданні представник відповідача не визнала позов повністю, просила суд відмовити у його задоволенні з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву (а.с.21-22), а саме:
- рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення не приймалось, підстав для проведення перерахунку пенсії з 01.04.2012 згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату не має. Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про збільшення розміру пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.04.2012 року № 355 відбулось лише підвищення пенсії позивачу;
- відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 нараховано підвищення до пенсії позивачу з 01.07.2012 року в сумі 282,52 грн., з 01.09.2012 року - 590,73 грн. та з 01.01.2013 року - 800 грн.;
- з аналізу постанови № 355 вбачається, що довідка № 10206 була надана відповідачу з метою встановлення граничного розміру підвищення до пенсії відповідно до вищезгаданої постанови, оскільки передбачає лише нові розміри надбавок та премій, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень;
- наказ № 355, а також підвищення премії до 90 % взагалі не поширюється на позивача, оскільки дія вказаного наказу розповсюджується на осіб, які несли службу на момент його прийняття та на осіб, які були звільненні після прийняття цього наказу. Позивач був звільнений з військової служби ще у 1994 році, тощо.
Заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 17 листопада 2017 року позивач подав заяву до відповідача (а.с.11-11зв.), в якій просив здійснити йому з 1 квітня 2012 року перерахунок пенсії із врахуванням всіх, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом 17 травня 2012 року за вих. № 089311 довідкою, видів грошового забезпечення, а саме: посадового окладу (1250,00 грн.), окладу за військове звання (130,00 грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (552,00 грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (966,00 грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (187,50 грн.), премії (1125,00 грн.), зі сплатою йому суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася унаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення.
Згідно змісту даної заяви її подано з наступних підстав:
«Я, ОСОБА_1 , у листопаді 2017 року з листа Одеського обласного військового комісаріату від 09 листопада 2017 року за вих. № 7681 дізнався, що Одеським обласним військовим комісаріатом 17 травня 2012 року за вих. № 089311 було надано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення на моє ім'я.
Із змісту цієї довідки вбачається, що відповідно до постанови КМ України від 23 квітня 2012 року № 355 грошове забезпечення за нормами чинними на 01 квітня 2012 року (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять військову службу) за посадою викладача СімферопВВПБУ, яку я обіймав на день звільнення зі служби становить 4210,50 грн., в тому числі:
Посадовий оклад - 1250,00 грн.;
Оклад за військовим званням - 130,00 грн.;
Надбавка за вислугу років 40% - 552,00 грн.;
Надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 966,00 грн.;
Надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 15% - 187,50 грн.;
Премія 90% - 1125,00 грн.
Умови та порядок обчислення, виплати та перерахунку пенсій пенсіонерів Міністерства оборони України встановлено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Частиною 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплати, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Частиною 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовці, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Таким чином, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», мені повинно бути зроблено перерахунок пенсії, з 01 квітня 2012 року, із врахуванням всіх, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом 17 травня 2012 року за вих. № 089311 довідкою, видів грошового забезпечення, зі сплатою мені суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася унаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення…».
Листом від 27.12.2017 року № 2322/0-11 (а.с.12) відповідач повідомив позивача, що пенсія обчислена, перерахована та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства, а також надав копію здійсненого перерахунку пенсії з 01.07.2012 року.
Згідно змісту даного листа вищенаведену відповідь надано з наступних підстав:
«Кабінетом Міністрів України 23.04.2012 було прийнято постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Постанова), відповідно до якої з 1 липня 2012 року до пенсій, призначених до зазначеної дати (крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), нараховувалось підвищення у розмірі 11 відсотків, яке з 1 вересня 2012 року збільшено до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.
При цьому розміри пенсій, обчислених з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій та підвищень, передбачених Постановою, не могли перевищувати розміри пенсій, обчислених виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
В такому порядку на підставі наданої Одеським обласним військовим комісаріатом довідки від 17.05.2012 № 10206 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2012, сума якого становила 4210,50 гри, яка долучена до звернення, головним управлінням Вам було нараховано підвищення до пенсії з 01.07.2012 в сумі 282,52 грн., з 01.09.2012 - 590,73 грн. та з 01.01.2013 - 800,00 грн. (максимальний розмір підвищення).
Звертаємо увагу, що згідно з цією постановою до пенсії нараховувалось підвищення, а не здійснювався перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення.
Крім того, з 01.04.2012 рішення про зміну розміру грошового забезпечення осіб, які проходили військову службу, Урядом не приймалось, а перерахунок пенсій з цієї дати не здійснювався…».
Не погоджуючись з діями відповідача з відмови позивачу у перерахунку пенсії листом № 2322/О-11 від 27 грудня 2017 року, позивач оскаржив їх у судовому порядку.
На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду також надано копії довідки Одеського обласного комісаріату № 089311 від 17.05.2012 року та листа Одеського обласного комісаріату від 09.11.2017 року № 7681, разом з яким позивачем отримано вказану довідку. (а.с.10, 10зв.)
Згідно змісту довідки від 17.05.2012 року № 089311, вона видана гр. ОСОБА_1 в тому, що відповідно до постанови КМ України від 23.04.2012 № 355 грошове забезпечення за нормами чинними на 1 квітня 2012 року (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять військову службу) за посадою викладача СімферопВВПБУ, яку він обіймав на день звільнення зі служби становить:
Назва та % Сума
Посадовий оклад 1250,00
Оклад за військовим званням підполковник/капітан 2р. 130,00
Надбавка за вислугу років 40% 552,00
Надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% 966,00
Надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці 15% 187,50
Премія 90% 1125,00
ВСЬОГО: 4210,50
підполковник/капітан 2р. до 1.01.08 з 1.04.12
% Сума % Сума
Посад оклад 185 1250
Оклад за в/звання 130 130
% НВР 40 126,00 40 552,00
100% надб./за викон завдань 100 441,00 50 966,00
Наб. таємн. 15 27,75 15 187,50
Надб. за викорис.ін.мови
Допл. за наук ступінь (вч.звання)
Доплата за вчене звання
Надб. за спорт./ почесн.зван
Надб. за квал.
Надб. за о/склад
Надб. за охор.таємн. у пресі
Надб. за
ОСОБА_2 за високогір'я
Надб. за шифр.роботу
«Пенсійна» надб. / Надб за обсп. ЗАЗ
Надб. за ос.х-р та інтенс. / за кваліф. катег.
Інші надб.
НБС / надб. держекспертам 90 818,78
Премія 33,3 575,60 60 1125,00
Сер. додат. ГЗ за 24 міс 0,00
Всього ГЗ (розрах.) 2304,13 4210,50
За списками ОВК / ПФ 2304,13 0,00 різниця 1906,37
На доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, відповідачем суду також надано копію перерахунку пенсії (пенсійна справа «ЮО 089311 Міноборони) (а.с.12зв.), згідно якого пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 1 вересня 2015 року, а саме:
Із сум грошового забезпечення:
- посадовий оклад 1250,00
- оклад за військове звання 130,00
- процентна надбавка за вислугу років 40% 552,00
- робота з таємними виробами, носіями, док 15% 15% 187,50
- надбавка за особливо важливі завдання 50% 966,00 - премія 10% 125,00
ВСЬОГО 3210,50
Основний розмір пенсії: 80% пенсійного забезпечення
(вислуга років 30) у розмірі: 2568,40
Вид підвищення або надбавки до пенсії:
Бойові дії в інших країнах учасник бойових дій (ст. 6) 268,50
учасник бойових дій 40,00
Особливі заслуги (21%) ст. 1 п.п. 6-8 Закону (з 01 по 31) 225,54
Підвищення за пост. КМУ 2012 року № 355
(35% від 2568,40 = 898,94, макс. розмір = 800,00 (з 01 по 31) 800,00 Доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації 13,47
Доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012) 121,86
ВСЬОГО ПРИЗНАЧЕНО: 4037,77
у т.ч. податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) 15% 57,57
у т.ч. військовий збір на доходи фізичних осіб (ВЗ) 1,5% 5,76.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - ЗУ № 2262-XII), Постановою Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23 квітня 2012 р. № 355 (далі - Постанова № 355), Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - Порядок № 45).
Згідно ч. 3 ст. 63 ЗУ № 2262-XII (у редакції на момент набрання чинності Постанови № 355) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку , встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Згідно ч. 4 ст. 63 ЗУ № 2262-XII (у редакції на дату звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до абз. 1 п. 1 Постанови № 355 встановлено, установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
Відповідно до п. 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
На підставі вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та встановлених в судовому засіданні обставин, а саме:
- згідно змісту заяви позивача від 17.11.2017 року до відповідача, позивач просив здійснити йому з 1 квітня 2012 року перерахунок пенсії із врахуванням всіх видів грошового забезпечення, визначених довідкою від 17.05.2012 року, виданою Одеським обласним військовим комісаріатом за вих. № 089311;
- довідку від 17.05.2012 року № 089311 видано гр. ОСОБА_1 відповідно до постанови КМ України від 23.04.2012 № 355;
- Постановою № 355 з 1 липня 2012 року установлено підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до ЗУ № 2262-XII,
суд дійшов висновків, що:
- зазначеною Постановою № 355Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. При цьому довідка Одеського обласного військового комісаріату від 17.05.2012 року № 089311, видана позивачу відповідно до постанови КМ України від 23.04.2012 № 355 не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.
Виходячи з наведеного, правових та фактичних підстав для перерахунку раніше призначеної відповідно до ЗУ № 2262-XII пенсії позивача в даному випадку, - немає.
Наведена правова позиція суду узгоджується з позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 17 березня 2015 року у справі № 21-641а14, яку також враховано в ухвалі Верховного Суду України від 19 вересня 2017 року у справі № 550/1182/16-а, відповідно
- правова позиція позивача зі спірних питань - є помилковою. Інших доводів та/або доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем суду не наведено та не надано.
При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).
Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.), відповідно
- на виконання вимог ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України відповідачем доведені обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, та доказана правомірність оскаржених позивачем дій, вчинення їх на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, та відповідно до інших вимог ч. 2 ст. 2 КАС України, відповідно
- підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з відмови, листом № 2322/О-11 від 27 грудня 2017 року, ОСОБА_1 у перерахунку пенсії та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , з 1 квітня 2012 року, із врахуванням всіх видів грошового забезпечення, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом 17 травня 2012 року довідкою за вих. № 10206, а саме: посадового окладу (1250,00 грн.), окладу за військове звання (130,00 грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (552,00 грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (966,00 грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (187,50 грн.), премії (1125,00 грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася унаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення, - немає.
Керуючись ст.ст. 9, 194, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 295 та Перехідними положеннями КАС України, суд -
вирішив:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ), до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (повне найменування: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65017; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з відмови, листом № 2322/О-11 від 27 грудня 2017 року, ОСОБА_1 у перерахунку пенсії та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , з 1 квітня 2012 року, із врахуванням всіх видів грошового забезпечення, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом 17 травня 2012 року довідкою за вих. № 10206, а саме: посадового окладу (1250,00 грн.), окладу за військове звання (130,00 грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (552,00 грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (966,00 грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (187,50 грн.), премії (1125,00 грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася унаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення, - відмовити повністю.
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В повному обсязі рішення складено 10 квітня 2018 року.
Суддя М.Г. Цховребова
.