Рішення від 10.05.2018 по справі 810/629/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2018 року № 810/629/18

Київський окружний адміністративний суд у складі - головуючого судді - Терлецька О.О., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області, в якому просить суд зобов'язати Управління соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області поновити виплату ОСОБА_1, щомісячної адресної допомоги у розмірі 820 грн., для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з вересня 2017 року.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач своїми діями, які полягають у невиплаті та неперерахуванні щомісячної адресної допомоги, грубо порушив охоронювані Конституцією та Законами України права позивача, тим самим позбавивши єдиного джерела для покриття витрат для проживання, в тому числі можливості оплачувати житлово-комунальні послуги.

Заперечуючи проти позову, відповідач вказав, що відмовив позивачеві у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг з 01.09.2017 року на законних підставах, а тому вважає, що відсутні підстави для задоволення адміністративного позову.

Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.05.2018 вирішено подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

07 серпня 2017 року позивач подав до відповідача заяву про призначення щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг.

29 серпня 2017 року з управління соціального захисту населення Вишгородської райдержадміністрації надійшла до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області справа позивача та атестат, згідно якого слідує, що допомога позивачеві виплачена по 31.08.2017 включно.

Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 05 вересня 2017 року №1671 соціальний інспектор Федорова О.І. під час перевірки фактичного місця проживанняперебування позивача склала акт, згідно якого позивача не було на місці, на телефонні дзвінки позивач не відповідав, було залишено повідомлення.

Позивач до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області не з'явився, зазначену в заяві інформацію про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи не підтвердив.

18 вересня 2017 року Комісія з питань здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради рішенням від 18.09.2017 №34 відмовила позивачеві у надані щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі, оскільки не підтверджено місце фактичного проживання в Ірпінському регіоні.

Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області листом від 20.11.2017 №12128 повідомило позивача про вказану вище відмову.

Вважаючи дії, які полягають у невиплаті та неперерахуванні щомісячної адресної допомоги, неправомірними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами спору, суд вважає за необхідне звернути увагу на наступні обставини та приписи законодавства.

Відповідно до п.7 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 (далі - Порядок 365) для призначення (відновлення соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до п.8 Порядку 365 за результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Відповідно до п.9-1 Порядку 365 у разі відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї та надає внутрішньо переміщеній особі письмове повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з дати складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї (крім осіб, зазначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку) та отримання електронної справи отримувача соціальної виплати вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - комісії), подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати.

Питання щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам можуть також розглядатися комісіями, утвореними районними. - районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України. 1996 p., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2000 p., № 5, ст. 178), за умови включення до складу таких комісій представників органів, що здійснюють соціальні виплати.

Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом п'яти робочих днів з дня отримання такого подання.

За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї або інших документів, визначених в абзаці другому пункту 7 цього Порядку, комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати.

Відповідно до п.13 Порядку 365 комісія, крім підстав відмови у призначенні (відновленні) соціальної виплати, передбачених законодавством, може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати.

Судом встановлено, що відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 05 вересня 2017 року №1671 соціальний інспектор Федорова О.І. під час перевірки фактичного місця проживанняперебування позивача склала акт, згідно якого позивача не було на місці, на телефонні дзвінки позивач не відповідав, було залишено повідомлення.

Позивач до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області не з'явився, зазначену в заяві інформацію про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи не підтвердив.

18 вересня 2017 року Комісія з питань здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради рішенням від 18.09.2017 №34 відмовила позивачеві у надані щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі, оскільки не підтверджено місце фактичного проживання в Ірпінському регіоні.

За таких обставин суд вважає, що Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області відмовила позивачеві у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг з 01.09.2017 року на законних підставах, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову, - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Терлецька О.О.