про відкриття спрощеного провадження
11 травня 2018 року 826/5112/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Балаклицький А.І., розглянувши у м. Києві позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (08302, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Київської області (08302, Київська область, м. Бориспіль, вул. Головатого, буд. 4, код ЄДРПОУ 03190797), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Київської області щодо відмови у встановленні статусу інваліда війни;
- зобов'язати Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Київської області встановити ОСОБА_1 статус інваліда війна та видати відповідне посвідчення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2018 позовну заяву та додані до неї матеріали №826/5112/18 передано на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
07.05.2018 матеріали адміністративної справи №826/5112/18 надійшли на адресу суду та за результатами автоматизованого розподілу були передані судді Балаклицькому А.І.
Як вбачається зі змісту ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2018, провадження у даній справі не відкрито.
Суддею встановлено, що спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до п. 4 ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Згідно з ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи предмет позову та положення статей 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Позивачем у позовній заяві в якості третьої особи зазначений Департамент з питань цивільного захисту та наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації.
Частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Суд зазначає, що позовна заява не містить обґрунтувань щодо того, яким чином рішення у справі може вплинути на права та обов'язки Департаменту з питань цивільного захисту та наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації.
Виходячи з предмету та підстав позову, характеру спірних правовідносин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення до участі у справі у якості третьої особи Департаменту з питань цивільного захисту та наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації.
Керуючись статтями 12, 49, 171, 243, 248, 257, 259-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
2. Справа буде розглядатися одноособово суддею Балаклицьким А.І. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
3. Витребувати докази по справі від відповідача:
- копію заяви позивача та всіх доданих до неї документів;
- копії роз'яснень Міністерства праці та соціальної політики та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, якими відповідач керувався під час відмови у наданні позивачу статусу інваліда війни.
4. Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
5. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
6. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Балаклицький А. І.