25 квітня 2018 року Справа № 808/644/18 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянув клопотання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, пр. Соборний 158-Б)
третя особа, Головне управління МВС України в Запорізькій області в особі Ліквідаційної комісії (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області (далі - відповідач), третя особа, Головне управління МВС України в Запорізькій області в особі Ліквідаційної комісії (далі - третя особа) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
25 квітня 2018 року від представника ГУ пенсійного фонду України в Запорізькій області до суду надійшла заява, в якій просить суд закрити провадження в адміністративній справі, відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України у зв'язку з здійсненням перерахунку пенсії та виплатою пенсії позивачу.
Позивач 25 квітня 2018 року, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Від представника позивача до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з зайнятістю в іншому судовому процесі. На обґрунтування представником надано супровідний лист про направлення копії ухвали Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 30 березня 2018 року та ухвала суду від 29 березня 2018 року про відкриття провадження у справі.
Представник третьої особи 25 квітня 2018 року, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
За таких обставин та керуючись частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
На підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Стосовно клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 2 частин 3 статті 205 КАС України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав, зокрема: першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Провадження по адміністративній справі № 808/644/18 відкрито 26 лютого 2018 року в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом осіб) та призначено перше судове засідання на 20 березня 2018 року.
20 березня 2018 року проведено перше судове засідання та відповідно до частини 2 статті 223 КАС України оголошено перерву до 25 квітня 2018 року. Дата призначення наступного судового засідання узгоджувалась з учасниками справи.
Статтею 258 КАС України, перед бачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із відкриття провадження у справі.
Тобто строк розгляду справи № 808/644/18 спливає 27 квітня 2018 року.
Суд дослідивши надані представником позивача докази підтвердження причин неявки в судове засідання дійшов до висновку, що вони не підтверджують поважність неприбуття в судове засідання позивача, а суд може відкласти розгляд справи в межах встановлено Кодексом строку розгляду справи.
Відповідно до частин 2 та 3 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Судом встановлено, що предметом позову є визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 1 січня 2016 року та зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії починаючи з 01 січня 2016 року.
З наданих до відзиву на позовну заяву представником відповідача письмових доказів судом встановлено, що відповідач здійснив перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». В результаті перерахунку розмір пенсії збільшився з 1743,53грн. до 3835,48 грн. За період з 01 січня 2016 року по 31 березня 2018 року донараховано 58574,60 грн.
Сума пенсії за період з 01 січня 2018 року по 31 березня 2018 року в розмірі 6275,85 виплачено позивачу. А сума пенсії за 2016 - 2017 роки виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деякими іншими категоріями осіб», що відповідає вимогам статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже на момент розгляду даної справи в суді, оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Слід зазначити, що частиною 2 статті 238 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Також судом встановлено, що при зверненні до Запорізького окружного адміністративного суду з даним позовом, позивачем було сплачено судовий збір в сумі 1409,60 грн., що підтверджується квитанцією №453303 від 12 лютого 2018 року в сумі, яка підлягає поверненню позивачу у відповідності до частини 2 статті 238 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Враховуючи вищевикладене та те, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України, суд дійшов висновку, що понесені позивачем судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України, а не відповідача.
Керуючись статтями 205, 238, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі задовольнити.
Провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління пенсійного фонду України у Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, пр. Соборний 158-Б), третя особа, Головне управління МВС України в Запорізькій області в особі Ліквідаційної комісії (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - закрити.
Повернути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) судовий збір в сумі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 копійок, сплачений відповідно до квитанції №453303 від 12 лютого 2018 року, оригінал якої знаходиться у матеріалах справи № 808/644/18
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення ухвали у повному обсязі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала виготовлена у повному обсязі та підписана 25.04.2018.
Суддя Д.В. Татаринов