Справа № 569/7643/18
08 травня 2018 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду В.М.Кухарець з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли з управління Патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює адвокатом, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КпАП України, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №099371 від 14 квітня 2018 року, складеного о 20 год. 40 хв. на 340 км. автодороги М-06 сполученням Київ - Чоп поліцейським роти №4 батальйону УПП в Рівненській області ДПП рядовим поліції ОСОБА_2, 14 квітня 2018 року близько 20 год. ОСОБА_1, керуючи на 340 км. автомобільної дороги М-06 сполученням Київ - Чоп автомобілем марки HYUNDAI SANTA FE, державний реєстраційний номер НОМЕР_2, перебував з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, однак на вимогу поліцейського відмовився у присутності свідків ОСОБА_3 й ОСОБА_4 пройти в установленому порядку огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager №0297, а також відмовився пройти медичний огляд в закладі охорони здоров'я з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, чим порушив вимогу пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306.
В суді ОСОБА_1 пояснив, що свою вину в порушенні Правил дорожнього руху не визнає, в обґрунтування своїх заперечень зазначивши, що у вказані в протоколі про адміністративне правопорушення час та місці транспортним засобом в стані чи з ознаками алкогольного сп'яніння не керував, натомість дійсно був зупинений працівниками патрульної поліції за користування під час руху засобом мобільного зв'язку, при цьому відмовився пройти на місці зупинки транспортного засобу огляд на стан алкогольного сп'яніння з використанням поліцейським спеціальних технічних засобів, наполягаючи пройти такий огляд в закладі охорони здоров'я, однак виписавши відповідне направлення, працівники поліції не забезпечили йому проведення огляду в закладі охорони здоров'я, у зв'язку з чим такий огляд в той же день пройшов за власною ініціативою, що документально підтвердив відповідним висновком. У зв'язку із зазначеним, просить закрити щодо нього провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КпАП України за відсутності події і складу цього правопорушення.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення слід закрити з таких підстав.
Відповідно до ч.ч.2 - 6 ст.266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
В порушення зазначених вимог адміністративного законодавства, а також в порушення вимог пунктів 6 - 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, пунктів 7 - 9 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 р. за №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 р. за №1413/27858, не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав, - 14.04.2018 р. о 20 год. 30 хв. згідно даних направлення, поліцейський не забезпечив доставку водія ОСОБА_1 до найближчого закладу охорони здоров'я для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, після чого, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду, натомість такий протокол був складений поліцейським на місці зупинки транспортного засобу, а не в закладі охорони здоров'я.
Як вбачається з наданого ОСОБА_5 висновку від 14.04.2018 р. щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, виданого йому комунальним закладом ”Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення” Рівненської обласної ради, станом на дату: 14.04.2018 р. й час: 21 год. 45 хв. здійснення лікарем огляду, водій ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, тверезий, ознак сп'яніння у нього не виявлено.
Разом з тим, з огляду на відсутність в додатках до протоколу про адміністративне правопорушення такого процесуального джерела доказів як показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції відеозапису, чи показань засобів відеозапису, судом не здобуто фактичних даних про те, що на місці зупинки транспортного засобу водій ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням поліцейським спеціальних технічних засобів.
Виходячи з наведеного, встановлені фактичні дані слід тлумачити на користь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки відповідно до частини другої статті 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.251, 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284, ч.ч.1 - 3 ст.294 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Після набрання цією постановою законної сили повернути ОСОБА_1 вилучене у нього посвідчення водія серія РРВ №262287 від 14.07.2006 р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Протягом десяти днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: