Ухвала від 07.05.2018 по справі 579/267/18

Справа № 579/267/18

2-а/579/23/18

ОКРЕМАУХВАЛА

07 травня 2018 року Кролевецький районний суд Сумської області

в складі головуючого судді - Моргуна О.В.

з участю секретаря - Печенової Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кролевець в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до сержанта Кролевецького ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до сержанта Кролевецького ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_2, в якому просив визнати протиправними дії сержанта Кролевецького ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_2 та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серія БР №084311 від 04.02.2018 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, провадження у справі закрити.

Згідно постанови сержанта Кролевецького ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_2 від 04.02.2018 року серія БР №084311 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КупАП. За змістом вказаної постанови ОСОБА_1 4 лютого 2018 року о 16 годині в м.Кролевець на площі Миру, керуючи автомобілем НОМЕР_1, порушив вимоги наказового знаку 4.1 «Рух прямо» та повернув праворуч.

Судом встановлено, що подія, про яку йде мова у постанові від 04.02.2018 року серія БР №084311, відбулась на пл.Миру біля прилеглої території Кролевецького районного Будинку культури.

За повідомленням виконавчого комітету Кролевецької міської ради Сумської області територія біля районного Будинку культури закрита для сквозного проїзду та регулюється знаками 3.21 та 4.1 з боку проспекту Миру та знаком 3.1 зі сторони бульвару Шевченка. На підтвердження зазначеного органом місцевого самоврядування надано Схему дислокації дорожніх знаків та організації безпеки руху на міських вулицях та дорогах в м.Кролевець.

Згідно ПДР знак 3.1 означає “Рух заборонено” - забороняється рух усіх транспортних засобів; знак 3.21 означає “В'їзд заборонено” - забороняється в'їзд усіх транспортних засобів; знак означає 4.1 “Рух прямо”, дія знака, установленого на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот праворуч у двори та інші прилеглі до дороги території.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Підпунктом а) п.1 ч.1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Статтею 16 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги» встановлено, що основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Відповідно до ст. 7 Закону України “Про дорожній рух” до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу.

Однак, під час розгляду справи судом було встановлено, що зазначені на «Схемі дислокації дорожніх знаків та організації безпеки руху на міських вулицях та дорогах в м.Кролевець» дорожні знаки, а саме: 4.1 «Рух прямо», 3.21 «В'їзд заборонено» та 3.1 «Рух заборонено», які регулюють територію біля Кролевецького районного Будинку культури, фактично відсутні на місцях.

Таким чином, посадовими особами Кролевецької міської ради Сумської області в порушення вищевказаних норм законодавства не вжито заходів щодо забезпечення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів на прилеглій до Кролевецького районного Будинку культури території, оскільки фактично вона не обладнана дорожніми знаками: 4.1 «Рух прямо», 3.21 «В'їзд заборонено» та 3.1 «Рух заборонено».

Виявлені недоліки становлять небезпеку для дорожнього руху вулично шляхової мережі, прилеглої до Кролевецького районного Будинку культури, дозволяють водіям зловживати правилами дорожнього руху, не сприяють виконанню завдань працівниками поліції по нагляду за дорожнім рухом та завдань за змістом ст. 1 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст.249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Відповідно до ч.5 ст.249 КАС України, з метою забезпечення виконання вказівок, що містять в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для його виконання.

Враховуючи наведені обставини, суд доходить висновку про наявність підстав для постановлення окремої ухвали у справі №579/267/18 2/579/23/18 та направлення її до Кролевецької міської ради для вжиття заходів щодо усунень виявлених порушень діючого законодавства.

Керуючись ст.ст. 243, 248-250 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

про викладене в окремій ухвалі довести до відома Кролевецьку міську раду Сумської області для вжиття невідкладних заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим судом порушенням.

Про вжиті заходи повідомити Кролевецький районний суд Сумської області не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Окрема ухвалу суду може бути оскаржено особами, яких вона стосується, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Кролевецький районний суд Сумської області.

Суддя: ОСОБА_3