ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 51/193 23.11.09
За позовом Заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів
до Київської міської ради
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
ОСОБА_1 (третя особа 1)
Печерська районна у м. Києві держана адміністрація (третя особа 2)
Головне управління земельних ресурсів по м. Києву (третя особа 3)
Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (третя особа 6)
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:
Національна академія наук України (третя особа 4)
Головне управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (третя особа 5)
про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 28.08.08р. № 185/185
Суддя Пригунова А.Б.
Представники:
від прокуратури: Дьогтяр О.А.
від позивача: Глущенко З.В.
від відповідача: Безносик А.О.
від третьої особи 1: ОСОБА_1
від третьої особи 2: не з'явились
від третьої особи 3: не з'явились
від третьої особи 4: Подоляк О.П.
від третьої особи 5: не з'явились
від третьої особи 6: не з'явились
Заступник прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів звернувся до Господарського суду міста Києва з вимогою про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 28.08.08 р. № 185/185. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що зазначене рішення органу місцевого самоврядування прийнято з порушенням вимог чинного законодавства, осікльки земельна ділянка площею 0,10 га у АДРЕСА_1 межує з територією парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва національного значення -Національним ботанічним садом ім. М. Гришка Національної академії наук України. Крім того, оспорюваним рішенням Київради від 28.08.08р. внесено зміни до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, зокрема, спірну земельну ділянку переведено за функціональним призначенням із категорії багатоповерхової житлової забудови до території садибної забудови.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.03.09 р. порушено провадження у даній справі, призначено її до розгляду у судовому засіданні на 01.04.09 р. за участю представників сторін та прокурора, яких зобов'язано надати суду певні документи.
У наданих письмових поясненнях по справі прокурор послався на те, що проект відведення земельної ділянки в порушення вимог ч. 9 ст. 118 ЗК України не погоджено із органом охорони культурної спадщини. Прокурор зауважив на тому, що п. 4 оспорюваного рішення, в порушення ст. 141 ЗК України, припинено право користування земельною ділянкою площею 0,05 га Тресту будівельної механізації, яка відведена останньому на підставі рішення виконавчого комітету Печерської районної ради депутатів трудящих м. Києва від 03.02.58р. № 65 «Про відвід земельної ділянки під будівництво колективного (самодіяльного) будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2», не отримавши при цьому згоди попереднього користувача земельної ділянки.
Позивач підтримав заявлені прокурором позовні вимоги та зазначив, що оспорюваним рішенням порушені інтереси держави у галузі земельних відносин та вжиті дії, щодо неправомірного набуття права власності на земельну ділянку.
Відповідач заперечив проти заявлених на нього позовних вимог з тих підстав, що спірне рішення прийняте в порядку, встановленому законодавством України за результатами розгляду проекту відведення земельної ділянки, який відповідно до ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України погоджений з усіма необхідними інстанціями. Також відповідач зазначив, що оспорюване рішення не порушує підпункту 10.4. Державних будівельних норм 360-92, підпункту 6.1. та підпункту 4.2. Державних санітарних правил № 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів», оскільки відповідно до висновків Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві земельні ділянки у АДРЕСА_1 не входить до переліку зелених зон, визначених у Програмі комплексного розвитку зелених зон міста Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затверджених рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 р. № 806/3381. Відповідач зазначив, що з позову не вбачається як саме оспорюване рішення порушує права чи охоронювані інтереси держави в особі Державного комітету України із земельних ресурсів.
Представник третьої особи 1 вважає, що рішення Київради від 28.08.08р. № 185/185 не порушує вимог чинного законодавства, а невстановлення Київською міською радою меж охоронної зони Національного ботанічного саду ім. М. Гришка на момент прийняття оскаржуваного рішення не може впливати на його законність. Третя особа 1 зауважила на тому, що надання земельної ділянки у приватну власність, не суперечить розпорядженню КМДА від 17.05.02р. № 979 «Про внесенні змін та доповнень до рішення Виконкому КМР народних депутатів від 16.07.79р. № 920 «Про уточнення меж історико -культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури в м. Кимєві», оскільки цим рішенням встановлено, що проектування та будівництво в зоні охоронюваного ландшафту обмежується, але не забороняється.
Третя особа 6 в наданих письмових поясненнях по справі підтримала правову позицію відповідача з огляду на те, що рішення Київської міської ради від 28.08.08 р. № 185/185 прийнято в порядку, встановленому чинним законодавством України, за наслідками розгляду проекту відведення земельної ділянки, який відповідно до ч. 9 ст. 118 ЗК України (в редакцій чинній на момент прийняття опротестованих рішень) погоджено з Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київською міською санітарно - епідеміологічною станцією, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, Державною службою з питань національної культурної спадщини, Головним управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).Третя особа 6 зауважила на тому. Що норми Закону України «Про основи містобудування»та Норми Закону України «Про планування і забудову територій»не регулюють відносин в сфері набуття права користування земельними ділянками, а лише містять посилання на необхідність взяття за основу містобудівної документації при вирішенні питань вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб, якщо така документація розроблена. Проте, нормами чинного законодавства України та спеціальним законом в сфері регулювання земельних відносин не заборонено відведення земельної ділянки у випадку відсутності розробленої та затвердженої у встановленому порядку містобудівної документації.
Розгляд справи переносився через необхідність залучення до участі у розгляді справи третіх осіб, неявкою у судові засідання учасників провадження у справі, невиконання ними вимог суду та необхідність витребування нових доказів, які мають суттєве значення для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.
У даному судовому засіданні представники прокуратури, позивача, відповідача та третіх осіб 1 та 2 підтримали свої правові позиції.
Ініші учасники судового процесу на виклик суду не з'явилися, причини неявки суду не відомі.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення всіх учасників судового процесу про час і місце судового засідання та про наслідки ненадання ними витребуваних судом документів, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами без їх участі.
За згодою представників сторін у судовому засіданні 23.11.09р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, Господарський суд міста Києва, -
Пунктом 1 рішення виконавчого комітету Печерської районної ради депутатів трудящих м. Києва «Про відвід земельної ділянки під будівництво колективного/самодіяного/будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2»№ 65 §-2 від 03.02.58р. відведено земельну ділянку площею біля 0,05 га по вул. Бастіонній, № 13а під будівництво колективного житлового будинку на 80 квартир для треста будівельної механізації будівельного управління № 3 треста «Хрещатик», будівельного управління «Київжитлобуд», будівельного управління «Київелектромонтаж», тресту Київспецбуд та Дніпромаш.
28.08.08р. Київською міською радою прийнято рішення № 185/185 “Про передачу громадянину ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у АДРЕСА_1”.
Пунктом 1 вказаного рішення КМР затверджено містобудівне обґрунтування щодо внесення змін до містобудівної документації та визначення параметрів об'єкта містобудування «Розміщення житлових будинків, господарських будівель і споруд по пров. Бастіонному у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до п. 2 зазначеного рішення внесено зміни до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, а саме: територію, яка передається відповідно до цього рішення, вилучено із категорії багатоповерхової житлової забудови та переведено за функціональним призначенням до території садибної забудови.
Згідно з п. 3 рішення КМР № 185/185 від 28.08.08р. на Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища покладено обов'язок привести матеріали Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року у відповідність до п. 2 цього рішення.
Пунктом 4 зазанченого рішення органу місцевого самоврядування визнано таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Печерської районної ради депутатів трудящих м. Києва від 03.02.58р. № 65 §-2 «Про відвід земельної ділянки під будівництво колективного/самодіяного/будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2»як таке, що виконане, та віднести земельну ділянку, яка відводилась відповідно до цього рішення, до міських земель, не наданих у власність чи користування.
Згідно з п. 5 рішення КМР № 185/185 від 28.08.08р. затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у АДРЕСА_1.
Відповідно до 6 рішення КМР № 185/185 від 28.08.08р. громадянину ОСОБА_1 передано, за умови виконання пункту 7 цього рішення, у приватну власність земельну ділянку площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у АДРЕСА_1 за рахунок міських земель, не наданих у власність чи користування.
Згідно з ч. 2 ст. 140 Конституції України особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
Пунктом 34 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 9 ЗК України, до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території належить, зокрема, розпорядження землями територіальної громади міста.
Пунктом 10 ст.118 ЗК України встановлено, що сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Частиною 1 ст. 122 ЗК України до повноважень міських рад віднесено -передачу земельних ділянок у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Пунктом 1 ч.1 ст. 12 Норми Закону України “Про основи містобудування” до компетенції міських рад у сфері містобудування на їх території віднесено затвердження відповідно до законодавства місцевих містобудівних програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.
Статтею 121 ЗК України громадянам України надане право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в містах -не більше 0,10 гектара.
У п. 2. Роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 № 02-5/35 “Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів” визначено, що підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов'язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.
Недодержання вимог правових норм, які регулюють порядок прийняття акта, у тому числі стосовно його форми, строків прийняття тощо, може бути підставою для визнання такого акта недійсним лише у тому разі, коли відповідне порушення спричинило прийняття неправильного акта. Якщо ж акт в цілому узгоджується з вимогами чинного законодавства і прийнятий відповідно до обставин, що склалися, тобто є вірним по суті, то окремі порушення встановленої процедури прийняття акта не можуть бути підставою для визнання його недійсним, якщо інше не передбачено законодавством.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, прокуратура посилається на порушення відповідачем ч. 9 ст. 118 ЗК України, оскільки проект відведення земельної ділянки в порушення вимог вказаної норми права не погоджено із органом охорони культурної спадщини. На думку прокуратури, лист Головного управління охорони культурної спадщини від 20.11.06р. № 6094 не є погодженням проекту землеустрою, оскільки з нього вбачається, що розглянутим є питання лише щодо відведення земельної ділянки.
Відповідно до п. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Рішення Київської міської ради від 14 березня 2002 р. N 313/1747 (в редакція, яка діяла на час прийняття оспорюваного рішення) затверджено Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами у м. Києві, який розроблено з метою впорядкування та оперативного вирішення земельно-правових питань з урахуванням специфіки м. Києва як столиці України, удосконалення процедури набуття права на землю.
Пунктом 7 вказаного Порядку передбачено порядок передачі громадянам безоплатно у власність або надання в оренду ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва
Зазначена норма права кореспондує з приписами ст. 14 Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затвердженого рішення Київської міської ради від 15 липня 2004 р. N 457/1867 (в редакція, яка діяла станом на час винесення спірного рішення), відповідно до якої землевпорядна організація або зацікавлена особа забезпечує погодження розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (КМДА), Головним управлінням охорони культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт виконавчого органу Київради (КМДА), управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА), Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією, іншими підприємствами, установами та організаціями, землекористувачами та власниками земельних ділянок, з якими відповідно до вимог законодавства необхідно погодити проект.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується зазначеними органами в порядку, визначеному законодавством України, шляхом надання ними письмового висновку або здійснення запису "погоджено", засвідчених підписом уповноваженої особи та скріплених печаткою. Надання письмових висновків є обов'язковим за наявності обмежень або обтяжень.
Як вбачається з наданого суду проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у АДРЕСА_1, він був погоджений з наступними органами: Головним державним санітарним лікарем м. Києва, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, Державною службою з питань національної культурної спадщини, Головним управлінням охорони культурної спадщини Виконавчого органу КМР (КМДА), Головним управлінням земельних ресурсів Виконавчого органу КМР (КМДА), Печерською районної у м. Києві державною адміністрацією.
Таким чином, проект відведення земельної ділянки у АДРЕСА_1 погоджено з усіма переліченими в п. 9 ст. 118 Земельного кодексу України органами.
Судом не приймається до уваги посилання прокуратури на те, що в листі Головного управління охорони культурної спадщини від 20.11.06р. № 6094 є застереження щодо зобов'язання ОСОБА_1 розробити проект на підставі «Умов до проектування»та погодити його за усталеними ладом, оскільки дане зауваження мало рекомендаційних характер і діюче законодавство не встановлює обов'язку отримувати розробки такого проекту, відсутність якого не може бути підставою для визнання оспорюваного рішення недійсним.
Нормативно обґрунтовуючи свою правову позицію прокуратура також посилається на рішення виконкому КМР народних депутатів від 16.07.79р. № 920 та розпорядження КМДА вд 17.05.02р. № 979 та звертає увагу суду на те, що спірна земельна знаходиться в зоні охорони пам'яток -зоні охоронюваного ландшафту та центральному історичному ареалі, де не дозволяється здійснювати будівництво, що негативне впливає на характер ландшафту.
З листа Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України від 21.05.2008 р. № 112-8/211-1 вбачається, що останній не заперечує щодо відведення земельної ділянки, що знаходиться у м. Києві по пров. Бастіонному, 11-а, у приватну власність для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у встановленому порядку згідно з чинним законодавством.
За приписами ст. 43 ЗК України, землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Частиною 2 ст. 47 Норми Закону України “Про землеустрій” встановлено, що проектами землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення визначаються місце розташування і розміри земельних ділянок, власники земельних ділянок, землекористувачі, у тому числі орендарі, а також встановлюється режим використання та охорони територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення.
Порядок розробки проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень пункту 10 Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно -заповідного фонду , іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційоного та історико -культурного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. №1094, проект землеустрою з організації та встановлення меж територій природно -заповідного фонду розглядається та затверджується сільською, селищною, міською радою, обласною, районною, Київською або Севастопольською міською держадміністрацією чи в установленому порядку подається іншим органам, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок.
Частиною 3 ст. Закону України “Про природно-заповідний фонд України” визначено, що рішення про встановлення охоронних зон територій та об'єктів природно-заповідного фонду приймається Київською міською радою.
Беручи до уваги те, що рішення Виконкому Київської міської ради народних депутатів від 16.07.79р. № 920 «Про уточнення меж історико -культуриних заповідників та зон охорони пам'яток історії культури в м. Києві»містить посилання на обмеження, а не заборону проектування та будівництва в зоні охоронюваного ландшафту, зважаючи на те, що ані прокуратурою, ані позивачем не доведено суду належним та допустимими доказами факту розробки та погодження проекту відведення земельної ділянки у провулку Бастіонному, 11-а у Печерському районі м. Києва, приймаючи до уваги те, що межі охоронної зони парку - пам'ятки садово-паркового мистецтва національного значення - Національного ботанічного саду ім. М.Гришка Національної академії наук України не визначено, суд дійшов висновку про безпідставність посилання прокуратури на порушення відповідачем вимог чинного законодавства України при прийняття оспорюваного рішення.
Також судом не приймається до уваги посилання позивача на те, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки не було погоджено з Головним управлінням Державного комітету із земельних ресурсів у м. Києві, оскільки, яв вже встановлено судом та підтверджується проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки (копія -в матеріалах справи) вказаний проект було погоджено Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), про що свідчить письмовий висновок № А-11725 засвідчений підписом уповноваженої особи.
Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням КМР № 182/342 від 19.12.02р., Головне управління земельних ресурсів є - структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та згідно з законодавством виконує функції територіального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді та безпосередньо підпорядковується Київському міському голові.
В силу вимог п. 3 вказаного Положення, до завдань Головного управління земельних ресурсів, зокрема, відноситься погодження документації із землеустрою, подання своїх висновків з питань розпорядження землями в межах міста Києва; передачі земельних ділянок у власність громадян та юридичних осіб.
Відповідно до статті 20 Норми Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.
Вичерпний перелік повноважень Державного комітету України із земельних ресурсів визначається главою 3 ЗК України та Положенням про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008 № 224. Дані нормативні акти не передбачають права Державного комітету України із земельних ресурсів брати участь у прийняті місцевими радами рішень щодо питань надання чи вилучення земельних ділянок.
Таким чином, зважаючи на вищевикладені обставини, беручи до уваги те, що в силу вимог п. 9 ст. 118 ЗК України, проект землеустрою погоджується з органом по земельних ресурсах , а як встановлено судом, саме на Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) покладено обов'язок погоджувати документації із землеустрою та подавати свої висновки з питань розпорядження землями в межах міста Києва, передачі земельних ділянок у власність громадян, суд дійшов висновку, що проект відведення земельної ділянки був погоджений уповноваженим на те органом по земельних ресурсах.
Зважаючи на те, що пунктом 4 оспорюваного рішення органу місцевого самоврядування визнано таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Печерської районної ради депутатів трудящих м. Києва від 03.02.58р. № 65 §-2 «Про відвід земельної ділянки під будівництво колективного/самодіяного/будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2»як таке, що виконане, та віднесено земельну ділянку, яка відводилась відповідно до цього рішення, до міських земель, не наданих у власність чи користування, суд дійшов висновку про безпідставність посилання прокуратури на обов'язковість отримання згоди попереднього користувача земельної ділянки -Тресту будівельної механізації.
Також суд вважає безпідставним посилання прокуратури на те, що оспорюване рішення Київської міської ради порушує вимог ст. 17 Закону України "Про основи містобудування" та ст.ст. 12, 13 Закону України "Про планування і забудову територій" з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 3 ЗК України спеціальним законом у сфері регулювання земельних відносин, зокрема щодо регулювання процедури набуття права користування землею, є Земельний кодекс України.
Норми Закону України "Про основи містобудування" та Закону України "Про планування і забудову територій" не регулюють відносин у сфері набуття права користування земельними ділянками, а лише вказують на необхідність взяття за основу містобудівної документації при вирішенні питань вибору, вилучення (викупу), надання \ власність чи користування земель для містобудівних потреб, якщо така документація розроблена. Однак нормами законодавства України та спеціальним законом у сфері регулювання земельних відносин не заборонено відведення земельної ділянки у разі відсутності розробленої та затвердженої у встановленому порядку містобудівної документації.
Крім того слід зазначити, що рішення Київської міської ради від 28.08.2008 № 185/185 також не порушує підпункту 10.4 ДБН 360-92**, підпункту 6.1 та підпункту 4.2 ДСП № 173-96 "Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів", оскільки відповідно до висновків Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві земельні ділянки у пров. Бастіонному, 11-а, у Печерському районі м. Києва не входить до переліку зелених зон, зазначених у Програмі комплексного розвитку зелених зон міста Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затверджених рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 N 806/3381.
Отже, проаналізувавши вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення від 28.08.2008 № 185/185, прийняте Київською міською радою в порядку та в межах її компетенції, встановленої законодавством України, затверджений цим рішенням проект відведення земельної ділянки, повністю відповідає вимогам чинного законодавства та погоджений з усіма органами, відповідно до частини 9 ст.118 Земельного кодексу України, права чи охоронювані законом інтереси будь-яких осіб оспорюваним рішенням органу місцевого самоврядування не порушувалися.
Таким чином, проаналізувавши матеріали справи, всебічно, повно та об'єктивно оцінивши подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що у даному випадку відсутні підстави для задоволення заявлених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -
У задоволенні позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Суддя Пригунова А.Б.
Дата підписання 25.12.09р.