Ухвала від 13.04.2018 по справі 185/2788/18

Справа № 185/2788/18

Провадження № 2-а/185/178/18

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

13 квітня 2018 року м. Павлоград

Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Бондаренко В.М., ознайомившись з матеріалами адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 4 ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративною позовною заявою до поліцейського СРПП № 4 ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, в якій просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн. по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичного режимі серії НК № 183722 від 01.04.2018 року та справу про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі закрити.

Відповідно до ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

У позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що він зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, однак фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.

Дійсно, як вбачається копії паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_1, останній дійсно зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

Доказів в підтвердження проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, позивачем не надано.

Розпорядженням голови Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 2710/38-14 від 02.09.2014 року, відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", на підставі подань Державної судової адміністрації України на зміну територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним та апеляційним судам (вх. № 913/0/1-14 від 29 серпня 2014 року, вх. № 10027/0/30-14 від 01 вересня 2014 року), Токмацькому районному суду Запорізької області визначено територіальну підсудність справ Старобешівського районного суду Донецької області.

Відповідно до ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Статті 169-170 КАС України не містять такої підстави повернення позову чи відмову у відкритті провадження, як порушення правил предметної підсудності.

Відтак, адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 4 ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі не підсудна Павлоградському міськрайонному суду Дніпропетровської області, у зв'язку з чим, даний позов належить передати за підсудністю до Токмацького районного суду Запорізької області, в межах територіальної та предметної юрисдикції якого знаходиться даний спір.

На підставі викладеного та керуючись ст. 19, 20, 29, 167-170, 248, 294 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 4 ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області, про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі - передати за підсудністю до Токмацького районного суду Запорізької області (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Володимирська, буд. 28).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Відповідно до п.15.1 Перехідних положень КАС України подання апеляційної скарги здійснюється в паперовій формі. Відповідно до п.15.5 Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається учасником справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя В.М. Бондаренко