Ухвала від 08.05.2018 по справі 805/3155/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 травня 2018 р. Справа №805/3155/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Краматорське автотранспортне підприємство 11410», місцезнаходження: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, буд. 6

до відповідача: Виконавчого комітету Краматорської міської ради, місцезнаходження: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, пл. Миру, буд. 2

про: визнання бездіяльності виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області щодо неприйняття рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі, з підстав визначених п. 1.6 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту протиправною, зобов'язання виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі з урахуванням наданих Приватним акціонерним товариством «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» розрахунків тарифу.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне акціонерне товариство «Краматорське автотранспортне підприємство 11410», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання бездіяльності виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області щодо неприйняття рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі, з підстав визначених п. 1.6 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту протиправною, зобов'язання виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі з урахуванням наданих Приватним акціонерним товариством «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» розрахунків тарифу.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1762 грн.

З позовної заяви вбачається, що позивач просив суд: 1) визнати бездіяльності виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області щодо неприйняття рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі, з підстав визначених п. 1.6 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту протиправною; 2) зобов'язати виконавчий комітету Краматорської міської ради Донецької області прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі з урахуванням наданих Приватним акціонерним товариством «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» розрахунків тарифу.

Таким чином, суд зазначає, що позивачем до суду заявлені дві вимоги немайнового характеру.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору встановлена - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» позивача не звільнено від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.

Отже, за подання даного адміністративного позову з двома вимогами немайнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто на загальну суму 3524 грн. (2 немайнові вимоги*1762 грн.).

Позивачем звертаючись до адміністративного суду з даною позовною заявою надано платіжне доручення № 2584 від 03.05.2018 року про сплату судового збору в розмірі 1762 грн., у зв'язку з чим суд приходить висновку, що позивачем сплачений судовий збір за однією вимогою немайнового характеру.

Таким чином, суд зазначає, що позивачу необхідно доплатити судовий збір за другу вимогу немайнового характеру в розмірі 1762 грн. за реквізитами вказаними на офіційному сайті Донецького окружного адміністративного суду.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1, 3 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Згідно ч. 3 ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява ПрАТ «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» підписана директором ПрАТ «Краматорське АТП-11410» ОСОБА_1, однак у порушення положень Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем не надано доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_1

В зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що позивачем не дотримані вимоги ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання бездіяльності виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області щодо неприйняття рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі, з підстав визначених п. 1.6 Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту протиправною, зобов'язання виконавчого комітету Краматорської міської ради Донецької області прийняти рішення про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі з урахуванням наданих Приватним акціонерним товариством «Краматорське автотранспортне підприємство 11410» розрахунків тарифу - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків шляхом надання суду платіжного документу про сплату судового збору належного зразка та у належному розмірі, а також докази на підтвердження повноважень директора ПрАТ «Краматорське АТП-11410» ОСОБА_1 Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Олішевська В.В.