08 травня 2018 року Справа №804/3346/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді суддів Верба І.О. Сидоренка Д.В., Тулянцевої І.В.
при секретарі судового засіданняШелгуновій І.А.
за участі:
позивача представника позивача представника відповідача ОСОБА_5 ОСОБА_6 Борисенка А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області про скасування протоколу та зобов'язання вчинити дії, -
7 травня 2018 року о 15 годині 40 хвилин ОСОБА_5 подав до Дніпропетровського окружного адміністративного суду позовну заяву до Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області, в якій просив суд:
- скасувати протокол Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області про результати виборів депутатів Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17, складений 2 травня 2018 року о 15 годині 40 хвилин;
- зобов'язати Піщанську сільську виборчу комісію Новомосковського району Дніпропетровської області визнати голосування на виборчій дільниці Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17 недійсним.
В обґрунтування позову зазначено наступне:
- згідно оскаржуваного протоколу кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування, становить тридцять чотири особи;
- згідно частини п'ятої статті 78 Закону України «Про місцеві вибори» вказані особи подають власноручно написану заяву виборця про бажання голосувати за місцем проживання (перебування), яка разом із довідкою медичної установи про стан його здоров'я реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім'я (усі власні імена), по батькові (за наявності), місце проживання (перебування) виборця, назва та місцезнаходження медичної установи, що видала довідку про стан здоров'я виборця;
- але, 29 квітня 2018 року під час проведення виборів з'ясувалось, що такі заяви оформлені всупереч вимог Закону України «Про місцеві вибори», а саме набрані на комп'ютері та роздруковані у вигляді готових бланків з текстом, про неможливість з'явитись до виборчої дільниці через стан здоров'я, із приміткою, що власноручно написана заява подається виборцем до дільничної виборчої комісії особисто, поштою або через інших осіб не пізніше 20 годин останньої п'ятниці перед днем голосування;
- в порушення вказаної норми було заготовлено бланки заяв, які виборці повинні писати власноручно, а не заповнювати готовий бланк. Слід також зазначити, що довідки медичного закладу не містять повної інформації про особу, якій вони видані, не містять дату видачі, та скріплені печаткою, яка дуже погано читається, не містить чіткого відтиску із даними лікаря;
- на виборчу дільницю було викликано працівників правоохоронних органів. Слідчим СВ Новомосковського ВП старшим лейтенантом поліції Чорним Дмитром Сергійовичем складено два протоколи прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується), обидва 29 квітня 2018 року о 13 год. 35 хв. та 15 год. 10 хв., та відібрано пояснення від ОСОБА_5 кандидата в депутати Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17;
- заяви в кількості тридцяти чотирьох штук було передано голові дільничної комісії Резниченку Олегу Володимировичу, який повідомив, що їх буде передано до територіальної виборчої комісії із зазначенням наших зауважень, і там буде вирішено питання про законність чи незаконність складання цих заяв;
- загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці по виборчому округу №17, складає 268 осіб, враховуючи тридцять чотири особи, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
- 34 особи, які голосували не на виборчій дільниці, голосували незаконно, адже порушено норму частини п'ятої статті 78 Закону України «Про місцеві вибори» - невірно подано заяву про бажання голосувати за місцем проживання (перебування). Якщо підрахувати процентне співвідношення тих, хто проголосував на дільниці та тих хто подав заяву про голосування за місцем перебування, то виходить, що відсоток осіб, що подали вищевказані заяви становить 12,69%;
- відповідно до пункту 1 частини першої статті 81 Закону України «Про місцеві вибори», якщо виявлено факти незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує п'ять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці, то виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним;
- але Піщанською сільською виборчою комісією Новомосковського району Дніпропетровської області 2 травня 2018 року об 15 год. 40 хв. було складено протокол про результати виборів депутатів по виборчому округу №17;
- 4 травня 2018 року о 09 год. 25 хв. Піщанська сільська виборча комісія Новомосковського району Дніпропетровської області винесла постанову про обрання депутатів Піщанської сільської ради на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 квітня 2018 року;
- територіальна виборча комісія прийняла по суті незаконне рішення, спочатку склавши протокол про результати виборів, а потім і постанову про обрання депутатів;
- дії відповідача призвели до спотворення результатів виборів депутатів Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17, зокрема, внесено невірні дані до протоколу про результати виборів, прийнято до урахування невірно складені та подані заяви про голосування за місцем перебування, невірно вказано моє прізвище, замість ОСОБА_5 вказано ОСОБА_5, і це навіть не можна сприйняти як якусь автоматичну помилку, коли вказується невірно буква. Це навмисне спотворення даних в протоколі, який є офіційним документом;
- вважаємо вибори депутатів Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17, які відбулись 29 квітня 2018 року, недійсними, у зв'язку із порушенням норм Закону України «Про місцеві вибори».
Протоколом автоматичного розподілу адміністративних справ призначено розгляд справи у складі колегії суддів головуючого судді Верба І.О., судді Сидоренко Д.В., судді Тулянцевої І.В.
Ухвалою від 7 травня 2018 року відкрито загальне провадження в адміністративній справі та призначено попереднє засідання на 10 год. 30 хвил. 8 травня 2018 року.
Разом із позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення доказів по справі, в якій позивач просив витребувати у Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області, яка розташована за адресою: 51280, Дніпропетровська область Новомосковський район сел. Знаменівка вул. Центральна, 185, оригінали заяв виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування для голосування на виборчій дільниці Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17, а також оригінал журналу реєстрації цих заяв. В задоволенні заяви про забезпечення доказів, розглянутої 8 травня 2018 року у підготовчому засіданні на підставі пункту сьомого частини другої статті 180 Кодексу адміністративного судочинства України, відмовлено.
У підготовчому засіданні представником позивача заявлено усне клопотання про допит свідка, який особисто бачив заяви виборців та медичні довідки, був присутній при розмові із головою дільничної виборчої комісії з приводу їх оформлення, та може надати пояснення з цих обставин.
У задоволенні клопотання про виклик свідка протокольною ухвалою суду відмовлено.
Представником Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області надано відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог повністю наступним:
- прийняття рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним є безпосередньою та виключною компетенцією дільничної виборчої комісії, а не територіальної виборчої комісії;
- позивач вважає, що підставою для визнання недійсним голосування на виборчій дільниці є невірно складені та подані заяви про голосування за місцем перебування. Однак, такої підстави для визнання недійсним голосування на виборчій дільниці частина перша статті 81 Закону України «Про місцеві вибори» не містить;
- для організації голосування виборців, не здатних пересуватися самостійно, за їх місцем перебування дільнична виборча комісія в останній день перед днем голосування, тобто 28.04.2018 року, на своєму засіданні виготовляє витяг із списку виборців, до якого, в тому числі, включаються за рішенням дільничної виборчої комісії - виборці, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан їх здоров'я, поданих до дільничної виборчої комісії, з проханням забезпечити їм голосування за місцем перебування;
- якщо позивач вважав, що зазначені заяви складені та подані незаконно, то позивач мав реальну можливість оскаржити рішення дільничної виборчої комісії №120330 від 28.04.2018 року про включення виборців до витягу із списку виборців на підставі невірно на його думку складених та поданих заяв про голосування за місцем перебування;
- однак, позивач не подав в порядку статті 94 Закону України «Про місцеві вибори» скаргу з цього приводу в день голосування до дільничної виборчої комісії №120330, для того щоб під час підрахунку голосів з'ясувати це спірне питання та дільнична виборча комісія згідно до наданих повноважень могла прийняти рішення про визнання недійсним голосування на виборчій дільниці або відмовити у прийнятті такого рішення;
- також, позивачем не було подано до адміністративного суду в порядку частини п'ятої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов про визнання протиправним та скасування рішення дільничної виборчої комісії №120330 від 28.04.2018 року про включення виборців до витягу із списку виборців на підставі невірно на думку позивача складених та поданих заяв про голосування за місцем перебування;
- за наявності діючого та не скасованого рішення дільничної виборчої комісії №120330 від 28.04.2018 року про включення виборців до витягу із списку виборців на підставі складених та поданих заяв про голосування за місцем перебування, відсутні будь-які правові підстави та фактичні обставини для визнання недійним голосування на виборчій дільниці №120330 в одномандатному виборчому окрузі №17;
- у територіальної виборчої комісії не було жодних підстав ставити під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці та приймати рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців і відповідно розпаковувати пакети з виборчими документами;
- таким чином, при складанні оскаржуваного протоколу територіальна виборча комісія діяла правомірно, згідно до приписів Закону України «Про місцеві вибори» та фактичних обставин.
Ухвалою суду від 8 травня 2018 року закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду безпосередньо після закінчення підготовчого судового засідання.
У судовому засіданні позивач та представники сторін підтримали обрані правові позиції.
Позивач пояснив, що не погодившись із фактом врахування дільничною виборчою комісією голосів 34 виборців, які голосували за місцем перебування, подав скаргу до дільничної виборчої комісії, в задоволенні якої відмовлено, позивач зазначив, що не має можливості надати таке рішення та зазначав, що останнє не оскаржував.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що пунктом 1 постанови Центральної виборчої комісії від 19 лютого 2018 року №22 призначено на неділю, 29 квітня 2018 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів за переліками згідно з додатками 1 - 17. Оголошено з 10 березня 2018 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених пунктом 1 цієї постанови.
Додатком №3 до постанови ЦВК від 19 лютого 2018 року №22 визначено перелік об'єднаних територіальних громад, утворених у межах Дніпропетровської області, у яких призначаються перші місцеві вибори 29 квітня 2018 року.
Зокрема, в переліку за порядковим №2 визначено об'єднані територіальні громади, утворені на території однієї адміністративно-територіальній одиниці, а саме у Новомосковському районі:
- найменування об'єднаної територіальної громади: Піщанська сільська об'єднана територіальна громада;
- найменування місцевих рад територіальних громад, що увійшли до складу об'єднаної територіальної громади: Піщанська сільська рада (села Піщанка, Новоселівка, Соколове, Ягідне), Знаменівська сільська рада (села Знаменівка, Новотроїцьке, Підпільне), Орлівщинська сільська рада (село Орлівщина), Меліоративнівська селищна рада (смт Меліоративне);
- найменування сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади, що обиратиметься на перших виборах депутатів місцевої ради: Піщанська сільська рада Новомосковського району Дніпропетровської області.
ОСОБА_5 є кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі №17 з виборів депутатів Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, що підтверджується посвідченням №187 від 6 квітня 2018 року.
29 квітня 2018 року відбулись перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в одномандатному виборчому окрузі №17.
2 травня 2018 року о 15 год. 40 хвил. Піщанською сільською виборчою комісією Новомосковського району Дніпропетровської області на підставі частин першої, другої, шостої, восьмої статті 85 Закону України «Про місцеві вибори», як територіальною виборчою комісією, складено оскаржуваний протокол про результати виборів депутатів Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17.
Згідно оскаржуваного протоколу:
1) кількість виготовлених виборчих бюлетенів: 560;
2) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями: 561;
3) кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях: 598;
4) кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування: 35;
5) кількість невикористаних виборчих бюлетенів: 293;
6) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування: 234;
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування: 34;
8) загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного одномандатного виборчого округу: 268;
9) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні: 268;
10) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню 0;
11) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними 0;
12) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в депутати:
1. ОСОБА_11 - 1;
2. ОСОБА_12 - 96;
3. ОСОБА_10 - 1;
4. ОСОБА_13 - 3;
5. ОСОБА_14 - 5;
6. ОСОБА_15 - 31;
7. ОСОБА_16 - 131;
13) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати: 268;
14) найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі - 131, набрав: ОСОБА_16.
Протокол підписаний восьма членами територіальної виборчої комісії, присутніми на засіданні 2 травня 2018 року о 15 год. 40 хвил.
Вирішуючи заявлений спір по суті та надаючи оцінку обґрунтованості позовних вимог про скасування протоколу від 2 травня 2018 року про результати виборів депутатів Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17, суд виходить із того, що відповідно до частини першої статті 85 Закону України «Про місцеві вибори», якою врегульований порядок встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, сільська територіальна виборча комісія на підставі протоколу про підсумки голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів (протоколів, у тому числі з позначкою "Уточнений") встановлює результати виборів у цьому окрузі, про що складає протокол.
Вказаний протокол про результати виборів депутатів у єдиному одномандатному виборчому окрузі, згідно частини другої вказаної норми, є підставою для прийняття сільською територіальною виборчою комісією на своєму засіданні, не пізніш як на п'ятий день з дня голосування, одного з таких рішень:
1) про визнання депутата обраним у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі;
2) про проведення повторного голосування;
3) про визнання виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися.
Складенню оскаржуваного протоколу передувала процедура складення протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців (стаття 80); транспортування протоколів дільничних виборчих комісій до територіальної виборчої комісії (стаття 82); встановлення територіальною виборчою комісією підсумків голосування, в межах якої можливо прийняття рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної виборчої комісії, про зобов'язання дільничної комісії виправити виявлені недоліки чи внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою «Уточнений» (стаття 83).
Таким чином, оскаржуваний протокол не є рішенням виборчої комісії, до якого можливо застосування процедури скасування, а є способом фіксування результатів голосування, на підставі якого приймається відповідне рішення.
У разі незгоди кандидата у депутати із результатами голосування, які визначаються відповідним рішенням, належним способом захисту є оскарження саме такого рішення.
Надаючи оцінку аргументам позивача про складення 34 виборцями заяв про бажання голосувати за місцем проживання (перебування) не власноруч у повному обсязі тексту заяви, додання до вказаної заяви довідки медичної установи про стан здоров'я не містять повної інформації про особу, якій вони видані, не містять дату видачі, та скріплені печаткою, яка дуже погано читається, не містить чіткого відтиску із даними лікаря, як підставу задоволення заявлених позовних вимог, суд зазначає, що порядок організації голосування за місцем перебування врегульований статтею 78 Закону України «Про місцеві вибори».
Так, згідно вказаної статті виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку з інвалідністю чи за станом здоров'я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця.
Для організації голосування виборців, не здатних пересуватися самостійно, за їх місцем перебування дільнична виборча комісія в останній день перед днем голосування на своєму засіданні виготовляє витяг із списку виборців за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Такий витяг невідкладно після його складення надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
До витягу із списку виборців включаються:
1) без рішення комісії - виборець, постійно не здатний самостійно пересуватися, стосовно якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка, якщо такий виборець до 12 години останньої суботи перед днем голосування письмово або особисто не повідомив відповідну дільничну виборчу комісію про бажання проголосувати у приміщенні для голосування;
2) за рішенням дільничної виборчої комісії - виборці, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан їх здоров'я, поданих до дільничної виборчої комісії, з проханням забезпечити їм голосування за місцем перебування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана ним особисто, поштою або через інших осіб не пізніше 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.
Власноручно написана заява виборця про бажання голосувати за місцем проживання (перебування) разом із довідкою медичної установи про стан його здоров'я реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім'я (усі власні імена), по батькові (за наявності), місце проживання (перебування) виборця, назва та місцезнаходження медичної установи, що видала довідку про стан здоров'я виборця.
Постановою ЦВК від 2 жовтня 2015 року №380 затверджені «Роз'яснення положень Закону України «Про місцеві вибори» щодо перевірки факту тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися для надання йому можливості голосування за місцем перебування на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ».
Згідно Роз'яснення, виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку з інвалідністю чи за станом здоров'я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія з місцевих виборів (далі - дільнична виборча комісія) надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця.
Виборець, який тимчасово нездатний пересуватися самостійно і має бажання проголосувати за місцем свого перебування, особисто, поштою або через інших осіб не пізніше 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування подає до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці, на якій він включений до списку виборців, власноручно написану заяву з проханням надати йому можливість голосувати за місцем свого перебування із зазначенням такого місця. Заява викладається в довільній формі.
До заяви додається довідка медичної установи про стан здоров'я виборця, яка засвідчує факт тимчасової нездатності його пересуватися самостійно. Така заява є зобов'язанням виборця забезпечити умови для дотримання вимог щодо порядку голосування, передбачених Законом.
Під час організації голосування виборців за місцем їх перебування члени дільничної виборчої комісії зобов'язані до дня виборів перевірити факт тимчасової нездатності кожного такого виборця самостійно пересуватися.
Для здійснення вказаної перевірки рішенням дільничної виборчої комісії визначаються не менше трьох членів комісії, які повинні бути представниками різних суб'єктів подання кандидатур до складу цієї дільничної виборчої комісії (місцевих організацій різних політичних партій, кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища).
Перевірка факту тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно здійснюється до прийняття на засіданні дільничної виборчої комісії (не пізніше 24 години останньої суботи перед днем голосування) рішення щодо включення виборця до витягу із списку виборців на звичайній (спеціальній) виборчій дільниці для голосування за місцем перебування виборців, не здатних пересуватися самостійно.
Таким чином, процедура забезпечення права виборців голосувати за місцем перебування здійснюється дільничною виборчою комісією до дня голосування, шляхом перевірки факту тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно, шляхом формування витягу із списку виборців, до якого включаються особи без рішення комісії - у разі, коли виборець постійно не здатний самостійно пересуватися, та за рішенням дільничної виборчої комісії щодо виборців, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан їх здоров'я, поданих до дільничної виборчої комісії.
Враховуючи безперервність та послідовність виборчого процесу, у разі незгоди позивача із включенням 34 осіб, які голосували за місцем перебуванням, наведені доводи мали слугувати підставою позову до дільничної виборчої комісії щодо організації 28 квітня 2018 року голосування виборців, не здатних пересуватись самостійно, за місцем їх перебування та подальшого врахування таких голосів, а не позову щодо встановлення результатів виборів територіальною виборчою комісією.
Вирішуючи заявлений спір в частині зобов'язання відповідача визнати голосування на виборчій дільниці Піщанської сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №17 недійсним, суд зазначає про необґрунтованість їх заявлення до територіальної виборчої комісії, оскільки визнання голосування недійсним врегульовано статтею 81 Закону України «Про місцеві вибори», та вказана процедура віднесена до компетенції дільничної виборчої комісії та щодо визнання недійсним голосування на виборчій дільниці, а не в одномандатному окрузі.
Так, частиною першою вказаної статті встановлений вичерпний перелік обставин, за яких дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог Закону України «Про місцеві вибори», внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців.
Повноважень територіальної виборчої комісії по визнанню голосування недійсним на виборчій дільниці Закон України «Про місцеві вибори» не передбачає.
Надаючи оцінку доводу позивача щодо невірного написання його прізвища в оскаржуваному протоколі, суд зазначає, що вказана помилка усувається шляхом внесення уточнень до протоколу, а не шляхом його скасування.
З системного аналізу матеріалів справи колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення позову, у зв'язку із чим відмовляє в присудженні на користь позивача понесених судових витрат.
Керуючись статтями 241-246, 271-273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 (код НОМЕР_1; АДРЕСА_1 до Піщанської сільської виборчої комісії Новомосковського району Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 32495331; вул. Центральна, 185, с. Знаменівка, Новомосковський район, Дніпропетровська область, 51280) про скасування протоколу та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог частини першої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строк, передбачений частниною другої статті 278 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне рішення проголошено у судовому засіданні 8 травня 2018 року.
Судді І.О. Верба Д.В. Сидоренко І.В. Тулянцева