про оголошення переви у підготовчому засіданні
10 квітня 2018 року справа № 823/673/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді: Тимошенко В.П.,
за участю секретаря судового засідання: Цаплі І.Ю.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2 (за ордером),
розглядаючи у підготовчому засіданні в загальному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації, в особі Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, Черкаської обласної державної адміністрації, в особі комісії з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
13 лютого 2018 року до суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Київської обласної державної адміністрації (площа Лесі Українки, 1, м. Київ - 196, 01196) Черкаської обласної державної адміністрації (бул. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18000), в якому просить:
1) рішення Київської обласної державної адміністрації про не підтвердження факту проживання (перебування) ОСОБА_1 у м. Прип'ять на момент аварії на Чорнобильській АЕС 26.04.1986 та евакуацію у встановленому порядку і визнання недійсної довідки виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 № 7736 - визнати протиправними та протокол засідання Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році Київської обласної державної адміністрації від 31.08.2017 № 191 в частині не підтвердження факту проживання (перебування) ОСОБА_1 у м. Прип'ять на момент аварії на Чорнобильській АЕС 26.04.1986 та евакуацію у встановленому порядку і визнання недійсної довідки виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 24.06.1991 № 7736 - скасувати;
2) рішення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання недійсним посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1, виданого 04.04.2002 Черкаською обласною державною адміністрацією - визнати протиправними та протокол засідання Комісії Черкаської обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28.09.2017 № 9 (пункт 31) в частині визнання недійсним посвідчення категорії 2 серії НОМЕР_1, виданого 04.04.2002 Черкаською обласною державною адміністрацією - скасувати;
3) зобов'язати Черкаську обласну державну адміністрацію поновити ОСОБА_1 статус громадянки, евакуйованої у 1986 році із зони відчуження, та видати їй відповідне посвідчення.
Підготовче засідання з розгляду даної справи призначено на 14 год. 10 хв. 10 квітня 2018 року.
Представники відповідачів у підготовче засідання не з'явилися, заяв про розгляд справи за їхньої відсутності не надали, про причини неявки суд не повідомили.
Ухвалою суду від 05.03.2018 відповідачу 1 - Київській обласній державній адміністрації запропоновано в п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали надіслати до суду відзив на позовну заяву та надати в судове засідання належним чином завірені копії оскаржуваних рішення та завірені належним чином копії документів, що стали передумовою та підставою для прийняття оскаржуваних рішень.
Згідно з наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення копія вказаної ухвали була отримана Київською обласною державною адміністрацією 12.03.2018.
Київська обласна державна адміністрація відзив на позовну заяву та документів на підставі яких прийнято оскаржуване рішення суду не надала.
Суд зазначає, що наявні у справі документальні докази не дають змоги встановити всі обставини у справі та прийняти законне і обґрунтоване рішення.
Частиною 4 статті 9 КАС України визначено, що суд вживає визначених законом заходів, необхідних для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 3 ст. 77 КАС України суд може збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Положеннями ч. 1 ст. 79 КАС України передбачено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Таким чином, суд вважає за необхідне повторно витребувати від Київської обласної державної адміністрації документів на підставі яких прийнято оскаржуване рішення та додатково витребувати положення про Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження Київської обласної державної адміністрації та розпорядчий акт про створення даної комісії.
Учасники справи в судовому засіданні проти витребування документів у відповідача 1 не заперечували.
Згідно з частинами 7, 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України завданням підготовчого провадження є, зокрема, з'ясування заперечень проти позовних вимог.
Враховуючи що відповідачем 1 не надано відзив на позовну заяву, документів на підставі яких прийнято оскаржуване рішення та необхідність витребування додаткових доказів, суд вважає, що підготовче провадження не може бути закінчене.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема, у випадках невиконання учасником справи вимог ухвали про відкриття провадження у справі у встановлений судом строк, якщо таке невиконання перешкоджає завершенню підготовчого провадження.
Пунктом 4 ч. 7 ст. 181 КАС України передбачено, що суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності витребування нових (додаткових) доказів.
Беручи до уваги, що підготовче провадження не може бути закінчене, суд прийшов до висновку про необхідність оголошення перерви в підготовчому засіданні для з'ясування заперечень відповідача 1 на позов та витребування додаткових доказів.
Керуючись статтями 9, 77, 79, 80, 149, 173, 181, 243, 248 КАС України, суд
ухвалив:
Оголосити перерву в підготовчому засіданні.
Призначити підготовче засідання на 08 травня 2018 року о 09 год. 00 хв., що буде проводитись суддею Тимошенко В.П. в залі Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, - із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Повторно витребувати від Київської обласної державної адміністрації документів на підставі яких прийнято оскаржуване рішення та додатково витребувати положення про Комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження Київської обласної державної адміністрації та розпорядчий акт про створення даної комісії.
Витребувані докази надати Черкаському окружному адміністративному суду в судове засідання.
Роз'яснити відповідачу 1, що згідно з пунктом 3 частини 1 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Роз'яснити відповідачу 1, що згідно з частиною 9 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
В підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.П. Тимошенко