Ухвала від 07.05.2018 по справі 817/994/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

07 травня 2018 року м. Рівне №817/994/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискін С.А., після одержання позовної заяви

ОСОБА_1

до Державної фіскальної служби України

провизнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення грошових коштів,

ВСТАНОВИВ:

05.04.2018 ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу від 17.11.2017 №772 "Про проведення службового розслідування з відстороненням від виконання посадових обов'язків на час дисциплінарного провадження", стягнення грошових коштів за час відсторонення від виконання посадових обов'язків начальника Рівненської митниці ДФС з 17.11.2017 по 07.03.2018, скасування наказу від 02.02.2018 №208-о "Про звільнення ОСОБА_1." та поновлення на посаді начальника Рівненської митниці ДФС, стягнення грошових коштів за час вимушеного прогулу.

Ухвалою суду від 10.04.2018 вказану позовну заяву у справі №817/994/18 залишено без руху. Встановлено позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. У вказаний строк позивач допущені недоліки усунув, відтак позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона подана з дотриманням правил підсудності.

Крім того, при вирішенні питання про можливість відкриття провадження, судом встановлено, що 04.04.2018 ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України у якому просив суд скасувати наказ ДФС України про звільнення №208-о від 02.02.2018 та поновити його на посаді начальника Рівненської митниці та стягнути грошові кошти за час вимушеного прогулу. Справі присвоєно №817/988/18.

Відповідно до п.5 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.

Згідно з п.4 ч.1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Водночас, судом встановлено, що ухвалою суду від 02.05.2018 у справі №817/988/18 за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про скасування наказу ДФС України про звільнення №208-о від 02.02.2018 та поновлення його на посаді начальника Рівненської митниці, стягнення грошових коштів за час вимушеного прогулу, - позовну заяву і додані до неї документи повернено позивачу, у зв'язку з тим, що позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.

За таких обставин, суд вважає, що станом на 07.05.2018 перешкоди для відкриття провадження, з підстав визначених п.5 ч.4 ст.169, п.4 ч.1 ст.170 КАС України, відсутні.

Інші підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені цим Кодексом, відсутні.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до положень статті 12 КАС України та приміток до ст.50 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Згідно з ч.2 ст.173 КАС України завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.1 ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження в адміністративній справі та призначити підготовче засідання.

26.04.20178 за вх.№7819/18 до суду надійшло клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3, в якому вона просить суд залучити до розгляду справи в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_3. На обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що факт поновлення на посаді ОСОБА_1 на посаді начальника Рівненської митниці ДФС має безпосереднє відношення до процесу поновлення ОСОБА_3 на цій же посаді, дає додаткові підстави та можливості ДФС України для уникнення поновлення ОСОБА_3 та невиконання постанови ВАСУ від 06.12.2016 про поновлення ОСОБА_3 на вказаній посаді, що безпосередньо впливає на права а інтереси ОСОБА_3, і більше того, може унеможливити поновлення ОСОБА_3 на посаді начальника Рівненської митниці ДФС.

Відповідно до ч.2 ст. 49 КАС країни треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи положення наведеної норми права, суд зазначає, що до участі у справі в якості третьої особи може бути залучена лише та особа, якщо рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки.

Відтак, враховуючи, що на даний час докази виконання рішення суду про поновлення ОСОБА_3 на посаді начальника Рівненської митниці ДФС відсутні, то на даний момент і відсутні підстави вважати, що рішення у даній справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов'язки.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, ОСОБА_3.

Водночас, суд вважає, що до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача слід залучити - виконуючого обов'язки начальника Рівненської митниці ДФС - Іванова Івана Івановича, оскільки зважаючи на предмет та підстави позову, судове рішення може вплинути на його права та обов'язки.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 80 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати надати суду у строк до початку судового засідання:

позивача: докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод та інтересів; докази отримання (ознайомлення) з спірними наказами;

відповідача: докази, які були покладені в основу прийняття оскаржуваних рішень; докази вручення спірних наказів позивачеві; належним чином засвідчені копії довідки про середньомісячну та середньоденну заробітну плату станом на день звільнення позивача.

Керуючись статтями 49, 80, 171, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_1 ) до Державної фіскальної служби України ( Львівська площа, 8,м.Київ 53,04053, код ЄДРПОУ 39292197 ) про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення грошових коштів.

Розгляд справи провести за правилами загального позовного провадження.

У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 про вступ ОСОБА_3 у справу в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - відмовити.

З власної ініціативи залучити виконуючого обов'язки начальника Рівненської митниці ДФС Іванова Івана Івановича (33028, м. Рівне, вул. Соборна, 104) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Підготовче засідання у справі призначити на "08" червня 2018 р. о 10:30 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня 87).

Зобов'язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третій особі копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.

Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.

У зазначений вище строк відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, та усі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків (за наявності), що підтверджують заперечення проти позову.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини третьої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, до відзиву додаються: докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина шоста статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України).

Роз'яснити відповідачу, що згідно частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 80 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати надати суду у строк до початку судового засідання:

позивача: докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод та інтересів; докази отримання (ознайомлення) з спірними наказами;

відповідача: докази, які були покладені в основу прийняття оскаржуваних рішень; докази вручення спірних наказів позивачеві; належним чином засвідчені копії довідки про середньомісячну та середньоденну заробітну плату станом на день звільнення позивача.

Запропонувати учасникам справи надати суду належні, допустимі, достовірні та достатні докази, якими обґрунтовуються їхні вимоги та заперечення, в порядку статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити учасникам справи, що у випадку якщо вони без поважних причин не нададуть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вони посилаються, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (частина п'ята статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

У підготовче засідання викликати учасників справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1770.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Заперечення на ухвалу з інших підстав можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Борискін С.А.