Рішення від 15.09.2009 по справі 2-997

Справа № 2-997

2009 р.

РІШЕННЯ

і м е н е м У країни

15 вересня 2009 року Токмацький районний суд Запорізької області

у складі головуючого: Селіверстова С.М.

при секретарі: Жмурко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в р. Токмак справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Токмацький ковально-штампувальний завод» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку та моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

До Токмацький районного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ВАТ «Токмацький ковально-штампувальний завод» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку та моральної шкоди, в якому вказав, що працював у відповідача з 08.07.2005 року по 03.11.2008 рік. Заборгованість ВАТ «ТКШЗ» перед позивачем по заробітній платі становить - 1024 грн., що підтверджується довідкою відповідача.

Крім того вказав, що згідно ст. 117 КЗпП України - у разі не виплати з вини власника або уповноваженого їм органу сум, що належать звільненому працівнику, в терміни - підприємство повинне виплатити працівнику його середній заробіток за час затримки по день фактичного розрахунку, який скадає 5076,45грн.

ОСОБА_1 в позові зазначив, що порушенням відповідачем його трудових прав, у вигляді несплати заробітної плати за виконану роботу - підприємство завдало йому моральну шкоду, внаслідок чого він зазнав велих моральних страждань, захворів і залишився без засобів існування. Моральну шкоду він оцінює в розмірі 10000грн.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, просив його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги в частині стягнення зарплати та середнього заробітку визнав повністю, в частині стягнення моральної шкоди визнав частково в розмірі 3000грн.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню. Позивачу дійсно за виконану роботу не сплатили заборгованість по зарплаті у розмірі 1024 грн., що підтверджується довідкою відповідача. Він має право вимагати стягнення вказаної заборгованості. Прохання позивача документально підтверджене і сторонами не оспорюється.

Позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди заявлені у відповідності до ст. 237-1 КзпП України яка передбачає обов'язок власника або уповноваженого ним органу по відшкодування моральної шкоди за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин, яке призвело до його моральних страждань, суд вважає такими, що підлягають частковому задоволенню в розмірі 3000грн., у зв'язку з тим, що позивач не надав суду доказів та фактів про завдану йому відповідачем моральної шкоди, внаслідок якої він захворів.

Керуючись ст. ст. 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. 113, 116, 117, 237-1 КЗоТ України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ВАТ «Токмацький ковально-штампувальний завод» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку та моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з ВАТ «Токмацький ковально-штампувальний завод» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 1024 грн., середній заробіток на весь час затрикми розрахунку в сумі 5075,45грн., моральну шкоду в розмірі 3000грн., а всього - 9100, 45 грн.

Стягнути з ВАТ «Токмацький ковально-штампувальний завод» на корсить держави держмито в сумі 91 грн., та витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120грн.

Протягом десяти днів з момента проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження цього рішення, а протягом двадцяти днів з момента подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга на рішення.

Суддя __________________

Попередній документ
7381883
Наступний документ
7381885
Інформація про рішення:
№ рішення: 7381884
№ справи: 2-997
Дата рішення: 15.09.2009
Дата публікації: 14.01.2010
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Токмацький районний суд Запорізької області
Категорія справи: