Баранівський районний суд Житомирської області
Справа № 273/616/18
Провадження № 1-кс/273/113/18
07 травня 2018 року слідчий суддя Баранівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Баранівського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області
ОСОБА_3 , погодженого з прокурором ОСОБА_4 про арешт майна по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за
№ 42018061240000024 від 03.04.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України,-
До Баранівського районного суду Житомирської області надійшло клопотання слідчого Баранівського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про арешт майна.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з жовтня 2017 року по даний час, невстановлені особи у спеціально облаштованих гральних закладах, розташованих за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 з використанням спеціального обладнання - комп'ютерної техніки із доступом до всесвітньої мережі «Інтернет» та спеціального програмного забезпечення, під виглядом розповсюдження державної грошової лотереї «ФОРТУНА ЛАЙВ» та «Joker» в порушення вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» та Закону України «Про державні лотереї в Україні», організовують, проводять та надають можливість доступу до азартних ігор.
На підставі ухвали слідчого судді 02.05.2018 року близько 10 год. органами досудового розслідування проведено обшук у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_5 . Під час обшуку із застосуванням відеозйомки в даному приміщенні виявлено та вилучено до Баранівського ВП в якості речових доказів системні блови, модеми, кабеля живлення.
З метою повного, всебічного та об'єктивного досудового розслідування кримінального провадження, забезпечення збереження доказів, з'ясування про причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення, забезпечення можливого збереження речових доказів, для проведення судових експертиз по провадженню виникла необхідність в накладенні арешту на наступні речі та документи, які визнані речовими доказами по провадженню, згідно постанови слідчого від 02.05.2018 року.
1)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 755, service code 02663245135;
2)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 360, service code 15276627379;
3)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 760, service code 02755567027;
4)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 380, service code 20396652967;
5)Модем марки TP-LINK моделі TD-W8901N білого кольору та кабель живлення;
6)Модем марки TP-LINK моделі TD-WR840N білого кольору та кабель живлення;
7)Пристрій, що зовні схожий на модем марки ALCALEL-LUCENT моделі GPON SN: ALCLF2925F51;
8)Пристрій марки «Страж смарт 8», серійний номер якого на корпусі відсутній;
9)101 чек переказу на карткові рахунку «ПАТ КБ ПРИВАТБАНК»;
10)Чорновий зошит із заповненими 10 арк. на обкладинці надпис «Nature»;
11)Документація в кількості 23 арк.;
В судове засідання слідчий не явився, будучи належним чином повідомлений.
Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України, неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Виходячи з того, що зазначені речі та документи являються знаряддям кримінального правопорушення та речовими доказами, згідно постанови слідчого від 02.05.2018 року, з метою збереження їх як речових доказів та забезпечення виконання слідчих дій в частині проведення судових експертиз, запобіганню можливості його приховування, пошкодження, псування, пересування, передачі, відчуження, керуючись ст. ст. 170, 172-173,175 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
1) Накласти арешт на системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 755, service code 02663245135;
2)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 360, service code 15276627379;
3)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 760, service code 02755567027;
4)Системний блок чорного кольору марки DELL OPTIPLEX 380, service code 20396652967;
5)Модем марки TP-LINK моделі TD-W8901N білого кольору та кабель живлення;
6)Модем марки TP-LINK моделі TD-WR840N білого кольору та кабель живлення;
7)Пристрій, що зовні схожий на модем марки ALCALEL-LUCENT моделі GPON SN: ALCLF2925F51;
8)Пристрій марки «Страж смарт 8», серійний номер якого на корпусі відсутній;
9)101 чек переказу на карткові рахунку «ПАТ КБ ПРИВАТБАНК»;
10)Чорновий зошит із заповненими 10 арк. на обкладинці надпис «Nature»;
11)Документація в кількості 23 арк., яка вилучена під час обшуку в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , з забороною їх використання та розпорядження.
Вказані речові докази залишити в кімнаті зберігання речових доказів на території Баранівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Житомирської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Арешт може бути скасовано відповідно до статті 174 КПК України.
Слідчий суддя: ОСОБА_1