Постанова від 23.02.2018 по справі 173/120/18

Справа № 173/120/18

Провадження № 3/173/32/2018

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2018 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління з питань дотримання права на звернення Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1,

ідентифікаційний номер - не вказаний в матеріалах справи;

місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2,

вул. Дніпровська, 62/5;

місце роботи: Верхньодніпровська районна державна адміністрація, голова

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212-3 КпАП України.

встановив:

що відносно гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.212-3 КпАП України (а.с.1-2), про те, що 07 вересня 2017р. вх. №16/2017-к, на електронну адресу Верхньодніпровської районної державної адміністрації надійшов інформаційний запит заявника, в якому він просив надати копії документів щодо закупівель, розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, які були підписані першим заступником голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_2.

12.09.2017р. вих. № 16/2017-п-вих за підписом голови Верхньодніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1, Заявнику було надано відповідь в якій зазначено, що відповідно до розподілу функціональних повноважень керівництва райдержадміністрації перший заступник голови райдержадміністрації підписує фінансові та бухгалтерські документи райдержадміністрації, укладає договори з суб'єктами господарювання для матеріально-технічного забезпечення діяльності райдержадміністрації, та зазначено що вся інформація щодо закупівель розміщена у відкритому доступі на сайті prozorro.org.

Так, Закон України «Про доступ до публічної інформації» (Далі - Закон) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

ч.1. cт.1 Закону визначено, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації визначених цим Законом.

Відповідно до п.2, ч.1 cт.13 Закону, до розпорядників публічної інформації відносяться юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.

Крім того відповідно до п.3, ч.1 cт. 13 до розпорядників публічної інформації також відносяться особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків

Частиною п'ятою статті 6 Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Відповідно до пункту 6 статті 14 Закону, розпорядники інформації зобов'язані, зокрема, надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Відповідно до ч.2, cт.22 Закону, відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Таким чином, відповідь № 16/2017-п-вих від 12.09.2017 року надана головою Верхньодніпровської районної державної адміністрації ОСОБА_1, на інформаційний запит Заявника від 06.09.2017 року, не відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Однак, відповідно до вимог п.7 ст.247 КпАП України - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені ст.38 КпАП України.

Згідно диспозиції ст.38 КпАП України, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Таким чином, враховуючи, що вищевказане правопорушення вчинено у 2016 році, а в провадження Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області матеріал надійшов 23.01.2018 року, внаслідок чого, на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені ст.38 КпАП України. А тому, провадження по справі відносно гр. ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ч.2 ст.212-3 КпАП України, підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КпАП України.

На підставі викладеного та керуючись ст.38, п.7 ст.247 КпАП України.

постановив:

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбачене ч.2 ст.212-3 КпАП України - закрити на підставі п.7 ст. 247 КпАП України, внаслідок закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КпАП України.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного суду на протязі 10 днів.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _______________