Постанова від 04.05.2018 по справі 362/2225/18

Справа № 362/2225/18

Провадження № 1-кс/362/537/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2018 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі слідчого судді - ОСОБА_1 , за участю: секретаря - ОСОБА_2 , слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області клопотання старшого слідчого СВ Васильківського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Київській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

03.05.2018 р. до Васильківського міськрайонного суду Київської області звернулась слідчий СВ Васильківського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Київській області ОСОБА_3 з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, інформації щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації, а також всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подавалися ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 . Також просить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити на паперових носіях документи, в яких відобразити інформацію щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, інформації щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації а також всі подані вказаними особами декларації.

Клопотання слідчого мотивовано наступним.

Слідчим відділом Васильківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110140000802 від 21.04.2018, за фактом умисного неподання суб'єктами декларування декларації, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст. 366-1 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), перебуваючи з 15.06.2016 по 23.07.2017 на посаді старшого офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто будучи у вказаний період суб'єктом декларування, визначеним літ. г) п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто військовою посадовою особою Збройних Сил України та відповідно до наказу № 98 від 13.07.2017 тимчасово виконуючого обов'язки командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_4 » будучи звільненим із вказаної посади, таким чином припинивши діяльність, пов'язану з використанням функцій держави або місцевого самоврядування з 23.07.2017, відповідно до ч. 2 ст. 45 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2017 по 23.07.2017, за формою, що визначається Національним агентством, шляхом заповнення такої на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), перебуваючи у період з 29.09.2014 по 09.02.2017 на посаді спеціаліста 1 категорії відділення комплектування ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто являючись у вказаний період суб'єктом декларування, визначеним літ. в) п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто державним службовцем, будучи звільненою відповідно до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 обєднаного ІНФОРМАЦІЯ_5 № 2 від 09.02.2017 та таким чином припинивши діяльність, пов'язану з використанням функцій держави або місцевого самоврядування з 09.02.2017, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону, зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2017 по 09.02.2017, за формою, що визначається Національним агентством, шляхом заповнення такої на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), перебуваючи у період з 22.08.2014 по 21.08.2017 на посаді головного спеціаліста відділення забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто являючись у вказаний період суб'єктом декларування, визначеним літ. в) п. 1 ч. 1 ст .3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто державним службовцем, будучи звільненою відповідно до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_5 № 6 від 21.08.2017 та таким чином припинивши діяльність, пов'язану з використанням функцій держави або місцевого самоврядування з 21.08.2017, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону, зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2017 по 21.08.2017, за формою, що визначається Національним агентством, шляхом заповнення такої на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 45 вказаного Закону особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Роз'ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 від 11.08.2016 № 3 передбачено, що декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Однак в ході проведення огляду інтернет-ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_6 , за допомогою якого забезпечується відкритий цілодобовий доступ до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, поданих колишніми працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , не виявлено.

Таким чином, в ході проведення досудового розслідування, з метою підтвердження чи спростування наявності події кримінального правопорушення (злочину) виникла необхідність в отриманні інформації щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, а також щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації.

Крім того, з метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у вилученні на паперових носіях всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подавалися ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ).

При цьому, вказана інформація знаходиться у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У зв'язку із вищевикладеним, на даному етапі досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до інформації щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, інформації щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації, а також всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подавалися ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), оскільки така інформація має важливе значення для подальшого досудового розслідування та може бути використана як доказ.

Одночасно із цим, вищезазначена інформація знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , які можуть змінити електронні документи, доступ до яких планується отримати, тобто незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ, на даному етапі може зашкодити проведенню подальшого досудового розслідування та може призвести до знищення доказів.

Вислухавши слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.

У відповідності до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що задоволення клопотання має істотне значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення, оскільки вищезазначена інформація, яка знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , має важливе значення для подальшого досудового розслідування та може бути використана як докази, а тому, відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 132 КПК України, без застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин кримінального провадження неможливо.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 159,163, 164, 165, 166, КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ Васильківського ВП ГУНП в Київській області майору поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, інформації щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації, а також всіх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подавалися ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити на паперових носіях документи, в яких відобразити інформацію щодо переліку дій та послідовності дій суб'єкта декларування - ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) при поданні електронної декларації, дати реєстрації ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час подання декларації, інформації щодо наявності електронного підпису, який було використано ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) під час подання декларації.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити на паперових носіях всі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подавалися ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ).

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1