Постанова від 29.07.2010 по справі 2-а-207/2010

Бучацький районний суд Тернопільської області

м. Бучач, вул. Міцкевича, 11, 48400, (03544) 2-16-40

Справа № 2а-207(2010р.)

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2010 року

Бучацький районний суд Тернопільської області

в складі

головуючого судді Шваюк Г.В.,

при секретарі Тарчинській Л.Я.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бучач справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління ДАІ УМВС України в Івано-Франківській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить суд скасувати постанову інспектора ДПС ВДАІ м.Тисмениця ОСОБА_3 від 11.06.2010 року щодо накладення адміністративного стягнення у справі про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.9 ст.133-1 КУпАП, та справу закрити, мотивуючи тим, що правопорушення він не скоїв, що при розгляді справи не здійснено своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи і справу вирішено без дотримання вимог закону.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали і ОСОБА_1 пояснив, що 11.06.2010 року він повертався з Буковелі, в с. Клубівці Тисменецького району його зупинив працівник ДАІ та склав постанову за те, що ніби-то він, керуючи автобусом, перевозив дітей за маршрутом Бучач-Буковель, не пройшовши при цьому щозмінного передрейсового медичного огляду. Вважає, що його безпідставно притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення. Так, коли його зупинив інспектор Тисменецького ВДАІ, він надав документи, які надаються водієві при наданні послуг з перевезення пасажирів та документи для безпечного керування автомобільним транспортом. Згідно шляхового листка №235559 він, відміткою лікаря та механіка, був допущений до керування автобусом. Вищевказаний шляховий листок був виданий на 10-11 червня 2010 року. Таким чином, ним були пред'явлені документи, які надають інформацію про проходження медичного огляду та допущено його до надання послуг з перевезення пасажирів. Його пояснень інспектор ДАІ до уваги не взяв, тому вважає, що постанова в справі про адмінправопорушення є незаконною, необ'єктивною та такою, що не відповідає дійсним обставинам справи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоч належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.

Згідно постанови інспектора ДПС ВДАІ м.Тисмениця ОСОБА_3 від 11.06.2010 року вбачається, що ОСОБА_1 11.06.2010 р. о 19 год. 10 хв. в с. Клубівці Тисменецького району, керуючи автобусом «Сканія», д.н.з. НОМЕР_1, перевозив дітей за маршрутом Бучач-Буковель, не пройшовши щозмінного передрейсового медичного огляду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.9 ст.133-1 КУпАП, за що на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн.

Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.9 ст.133-1 КУпАП, складено протокол від 11 червня 2010 року.

Заслухавши позивача, представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив, що при розгляді справи не здійснено своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи, що справу не вирішено в точній відповідності з законом, як це передбачено ст.245 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Згідно ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Відповідно до ст.ст. 279-280 названого Кодексу розгляд справи розпочинається з оголошення складу колегіального органу або представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.

Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Судом встановлено, що розгляд справи проведено поспішно із порушенням названих норм, чим порушено права особи, що притягувалася до адмінвідповідальності, на захист.

Відповідно до ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі не виконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Судом встановлено ті обставини, що ОСОБА_1, який здійснював перевезення пасажирів, пройшов щозмінний передрейсовий медичний огляд та передрейсовий контроль технічного стану транспортного засобу, що підтверджується відмітками лікаря та механіка в шляховому листку №235559 виданого на 10 та 11 червня 2010 року.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідачем не подано і судом не здобуто доказів, які б свідчили, що ОСОБА_1 11.06.2010 р. в с. Клубівці Тисменецького району, вчинивправопорушення передбачене ч.9 ст.133-1 КУпАП.

Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення не доведена, отже, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.9 ст.133-1 КУпАП, в зв'язку з цим провадження по справі слід закрити.

За таких обставин, суд приходить до переконання, що адміністративний позов ОСОБА_1 є обґрунтованим і підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 55, 124 Конституції України, ст.ст. 18,70,71,86, 159,160,162,163, 167 КАС України, ст.ст.251, 252, 280,293 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову серії АТ №151446 винесену інспектором ДПС ВДАІ м.Тисмениця ОСОБА_3 від 11.06.2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення і провадження в справі про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Бучацький районний суд Тернопільської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви у строк, встановлений законом.

Суддя Г.В. Шваюк