Рішення від 12.04.2018 по справі 806/3801/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2018 року м.Житомир справа № 806/3801/17

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е.,

секретар судового засідання Недашківська Н.В.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

за участю: представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії -,

встановив:

ОСОБА_3 (далі - позивач) звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_3;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.01.2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 у відповідності до вимог Закону України від 23.12.2015 № 900 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статті 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", зі збереженням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (премій, надбавок, доплат, підвищень) та премій передбачених постановами КМУ № 393 від 17.07.1992 та №1294 від 07.11.2007, у розмірах встановлених йому на день призначення пенсії; інших додаткових видів грошового забезпечення врахованих позивачу відповідно до постанови Богунського районного суду м. Житомира від 06.06.2017 по справі № 295/3382/17 із збереженням основного розміру пенсії 83 % грошового забезпечення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він перебуває на обліку у Головному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби".

У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та з метою реалізації свого права на перерахунок пенсії, позивач 24.11.2017 звернувся до відповідача із відповідною заявою про здійснення перерахунку пенсії починаючи з 01 січня 2016 року.

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 08.12.2017 № 3345/К-11 повідомило позивачу про відсутність в Державному бюджеті України коштів, передбачених для забезпечення здійснення виплат в зв'язку з проведенням перерахунку пенсій та зазначило, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після надходження відповідних коштів.

Відмову у перерахунку пенсії позивач вважає такою, що порушує його права. У зв'язку з нездійсненням відповідачем перерахунку та виплати пенсії позивач звернувся з даним позовом до суду.

На підтвердження законності своїх позовних вимог, позивач посилається на положення Закону України від 23.12.2015 № 900 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтю 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанову Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", постанову Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09.03.2006 №268", відповідно яких з 01 січня 2016 року передбачений перерахунок раніше призначеної, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19 січня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

07 лютого 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначив, що даний спір є передчасним, а вимоги позивача є безпідставними, оскільки перерахунок пенсії здійснюється виключно на підставі наданих довідок про грошове забезпечення, а не самостійно визначається органом Пенсійного фонду України на підставі певних нормативних актів. Також представник відповідача вказував на те, що оскільки довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії за № 85/1660 датована 29.06.2017, то визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та здійснення перерахунку пенсії за період з 01.01.2016 по 29.06.2017 є безпідставним, тому що перерахунок пенсії міг бути здійснений лише після надходження довідки № 85/1660 датована 29.06.2017. Крім того, у відзиві на позовну заяву зазначається, що вимоги позивача, щодо здійснення перерахунку пенсії у розмірах визначених в позовних вимогах суперечать чинному порядку здійснення перерахунку пенсій та судовій практиці.

19 лютого 2018 року ухвалою суду провадження у вказаній справі зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17 (номер провадження Пз/9901/8/18).

Ухвалою суду від 28 березня 2018 провадження у справі № 806/3801/18 поновлено, у зв'язку із набранням чинності рішенням у зразковій справі.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про неможливість прийняття законного та обґрунтованого рішення без проведення судового засідання, а тому ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 28 березня 2018 року справу було призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі на 12 квітня 2018 року о 12:00.

В судове засідання 12 квітня 2014 року з'явились представник позивача - ОСОБА_1 та представник відповідача - ОСОБА_2. Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_3 є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Ліквідаційною комісією УМВС України у Житомирській області Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області була надана довідка №85/1660 від 29.06.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016, згідно якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 становить: посадовий оклад - 3600,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням полковник поліції - 2400,00 грн., надбавка за стаж служби 50 % - 3000,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15,0 % - 540,00 грн., премія 1,03 % - 98,26 грн., всього: 9638,26 грн (а.с.44).

24 листопада 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про проведення перерахунку пенсії починаючи з 01.01.2016 року із збереженням основного розміру пенсії 83 % грошового забезпечення (а.с.10).

Листом від 08.12.2017 № 3345/К-11 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відмовило позивачу в перерахунку пенсії. Відповідь вмотивована тим, що у відповідності до статті 8 Закону № 2262-XII виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, а тому перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після надходження коштів на забезпечення проведення перерахунку пенсій. (а.с.12)

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, регулює Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-XII).

Відповідно частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

29.12.2015 року набрав чинності Закон України від 23.12.2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей".

Вищезазначеним законом внесено доповнення до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме: статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліції", встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 № 947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.

Встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та Постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 947 "Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268" розміри грошового забезпечення працівників поліції значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Положеннями абзацу 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII "Про Національну поліцію" (далі - Закон № 580-VIII) встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до статті 102 Закону № 580-VIII пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відтак, відповідно до Закону України від 23.12.201 № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статті 63 Закону №2262-XII зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, яка набрала чинності 02.12.2015.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", яка набрала чинності 20.02.2008.

Пунктами 1, 2, 3 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України - Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч. 2, 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій є рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють Пенсійний фонд України.

В даному випадку підстави для перерахунку пенсії позивачу виникли з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала чинності 02.12.2015.

Відповідно до частини 2 статті 51 Закону України № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Таким чином, у відповідача після отримання довідки № 85/1660 від 29.06.2017 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3, виник обов'язок з перерахунку його пенсії саме з 01.01.2016.

Згідно частиною 3 статті 51 Закону України № 2262-XII в редакції, чинній з 01.01.2016, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу з 01.01.2016 не проведений перерахунок пенсії саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини 3 статті 51 Закону України № 2262-XII.

Враховуючи те, що право на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги для проведення перерахунку пенсії, передбачені Порядком № 45, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Протоколу 1 Конвенції право мирно володіти своїм майном.

Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08.11.2005).

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі №21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі №21- 44а10). Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 №5-рп/2002, від 17.03.2004 №7-рп/2004, від 01.12.2004 №20-рп/2004, від 09.07.2007 №6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо, в залежність від видатків бюджету.

Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 по зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), а відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

На підставі частини 3 статті 291 КАС України, суд при вирішенні даного адміністративного спору врахував правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем не доведено правомірності факту не проведення позивачеві перерахунку та виплати пенсії.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_3 з 01.01.2016 року на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 29.06.2017 № 85/1660 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 29.06.2017 № 85/1660 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії підтверджено сукупністю належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів, а тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо частини позовних вимог, пов'язаної із здійсненням перерахунку пенсії зі збереженням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (премій, надбавок, доплат, підвищень) та премій передбачених постановами КМУ № 393 від 17.07.1992 та №1294 від 07.11.2007, у розмірах, встановлених позивачу на день призначення пенсії а також зі збереженням інших додаткових видів грошового забезпечення, врахованих позивачу відповідно до постанови Богунського районного суду м. Житомира від 06.06.2017 по справі №295/3382/17, із збереженням основного розміру пенсії 83 % грошового забезпечення, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Зі змісту пунктів 1-3 Порядку № 45 вбачається, що перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданих державними органами, з яких особи звільнилися зі служби. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 25.11.2014 у справі № 21-322а14, відповідно до якої органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Позивачем не надано суду жодних доказів на підтвердження того, що відповідачем порушене його право на здійснення перерахунку пенсії зі збереженням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій передбачених постановами КМУ № 393 від 17.07.1992 та №1294 від 07.11.2007 у розмірах, встановлених позивачу на день призначення пенсії та з урахуванням інших додаткових видів грошового забезпечення, врахованих позивачу відповідно до постанови Богунського районного суду м. Житомира від 06.06.2017 у справі №295/3382/17 із збереженням основного розміру пенсії 83 % грошового забезпечення.

Окрім того, в розумінні норм Кодексу адміністративного судочинства України, суд не наділений повноваженнями зобов'язувати відповідача до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє, оскільки порушення ще не відбулося. Отже, на підставі вищезазначеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги в цій частині є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича 7, Житомир, 10003. Код ЄДРПОУ 13559341) у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_3 (вул. Зарічна 20, с. Гульськ, Новоград-Волинський район, Житомирська область, 11782. Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з 01.01.2016 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича 7, Житомир, 10003. Код ЄДРПОУ 13559341) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 (вул. Зарічна 20, с. Гульськ, Новоград-Волинський район, Житомирська область, 11782. Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у відповідності до грошового забезпечення, визначеного у довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області № 85/1660 від 29 червня 2017 року, починаючи із дня виникнення права на перерахунок пенсії - з 01.01.2016.

В решті позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.Е.Черняхович

Повне судове рішення складене 02 травня 2018 року