27 квітня 2018 року
Справа № 808/1139/18
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О., розглянувши у м.Запоріжжі матеріали адміністративного позову
Товариства з обмеженою відповідальністю "Техенергохім" (69034, м.Запоріжжя, вул.Цимлянська, буд.29-А; код ЄДРПОУ22161169)
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (69096, м.Запоріжжя, вул.Бородінська, буд.1-А; код ЄДРПОУ 39491003)
про скасування реєстрації податкової застави та визначення способу і порядку виконання судового рішення, -
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» (далі - позивач, ТОВ «Техенергохім») до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: 1) скасувати реєстрацію податкової застави від 28.05.2015 №15363825; 2) визначити спосіб виконання судового рішення шляхом припинення реєстрації зареєстрованої 28.05.2015 за №15363825 податкової застави; 3) визначити порядок виконання судового рішення шляхом вилучення реєстратором (Державне підприємство «Національні інформаційні системи», 04053, м.Київ, бул.Бульварно-Кудрявська, буд.4) з Державного реєстру обтяжень рухомого майна зареєстрованої 28.05.2015 за №15363825 податкової застави.
Адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ст.160-ст.161 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; 10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч.1 ст.43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Як зазначено у ч 3 ст.43 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (загальнодоступна інформація на офіційному сайті Міністерства юстиції України:www.usr.minjust.gov.ua/ua/freesearsh) зареєстровано припинення юридичної особи Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (ЄДРПОУ 39491003).
Постановою Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" (з текстом можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України (www.rada.gov.ua)) перейменовані та реорганізовані деякі територіальні органи ДФС України.
Так, відповідно Додатку №1 до постанови Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 Державну податкову інспекцію в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області перейменовано в Запорізьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Відповідно до Додатку №2 до постанови Кабінету Міністрів України №892 від 04.11.2015 Державна податкова інспекція у Заводському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державна податкова інспекція у Комунарському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області реорганізовані шляхом приєднання до Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано як юридичну особу Запорізьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.14; код ЄДРПОУ 39488184).
В порушення п.2 ч.5 ст. 160 КАС України, відповідачем у позовній заяві зазначено Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка є припиненою, тоді як її правонаступником є Запорізька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС України у Запорізькій області.
Позивачем у позові заявлено вимоги про скасування реєстрації податкової застави від 28.05.2015 №15363825, визначення способу виконання судового рішення шляхом припинення реєстрації зареєстрованої 28.05.2015 за №15363825 податкової застави та визначення порядку виконання судового рішення шляхом вилучення реєстратором з Державного реєстру обтяжень рухомого майна зареєстрованої 28.05.2015 за №15363825 податкової застави.
Однак, позивачем у позові, в порушення п.4, п.5 ч.5 ст.160 КАС України, не наведено нормативного та документального обґрунтування звернення із такими вимогами до суду.
Також, виконувати рішення має реєстратор - Державне підприємство «Національні інформаційні системи», який всупереч п.2, п.4, п.5 ч.5 ст.160 КАС України не зазначений стороною у позові
Ухвалою суду від 03.04.2018 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування реєстрації податкової застави та визначення способу і порядку виконання судового рішення залишено без руху.
Позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі суду вказано, що недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання: позовної заяви, оформленої у встановленому порядку і з урахуванням викладених в ухвалі недоліків, а також її копії та копії документів доданих до неї відповідно до кількості відповідачів.
Копію ухвали представник позивача отримав 12.04.2018, про що свідчить його підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Недоліки позивачем у встановлений термін (з урахуванням поштового перебігу) не усунуті. Будь-яких документів, зазначених в ухвалі суду від 03.04.2018 - не надходило; клопотання про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви позивач не подавав.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Згідно з ч.5 ст.169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись п.1 ч.4 ст.169, ст.ст.241 - 243, 248 КАС України, суддя -
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» позовну заяву до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування реєстрації податкової застави та визначення способу і порядку виконання судового рішення.
Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.256 КАС України.
Ухвала оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294, 295 КАС України.
Суддя О.О. Прасов