про відмову у забезпеченні позову
27 квітня 2018 року ЛуцькСправа № 803/727/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання Шикун О.Є.
за участю представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4,
представника третьої особи ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Луцької районної державної адміністрації Волинської області про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Луцької районної державної адміністрації Волинської області до Луцької районної ради Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_6 фінансів Волинської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення,
Луцька районна державна адміністрація Волинської області звернулася в суд із позовом до Луцької районної ради Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_6 фінансів Волинської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування додатку №6 пункту 6 рішення Луцької районної ради Волинської області від 22 грудня 2017 року №30/25 «Про районний бюджет на 2018 рік» в частині капітальних видатків з проведення невідкладних відновлювальних робіт, будівництва та реконструкції загальноосвітніх навчальних закладів.
26 квітня 2018 року Луцька районна державна адміністрація Волинської області подала заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного додатку №6 пункту 6 рішення Луцької районної ради Волинської області від 22 грудня 2017 року №30/25 та заборони Луцькій районній раді Волинської області, іншим підприємствам, установам та організаціям, що належить до державної та комунальної форм власності вчиняти дії направлені на виконання оскаржуваного додатку.
Заява мотивована тим, що на адресу Управління фінансів Луцької районної державної адміністрації Волинської області надіслано листи Луцькою районною радою щодо фінансування розпочатих та виконаних робіт по об'єктах, кошти на які було виділено КП «Луцьке» відповідно до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №25/30 «Про районний бюджет на 2018 рік». Також на адресу Управління фінансів Луцької районної державної адміністрації Волинської області надійшов лист КП «Луцьке» щодо профінансування деяких платежів для проведення робіт зазначених в додатку №6 пункту 6 рішення Луцької районної ради Волинської області від 22 грудня 2017 року №30/25 «Про районний бюджет на 2018 рік» в частині капітальних видатків з проведення невідкладних відновлювальних робіт, будівництва та реконструкції загальноосвітніх навчальних закладів. Вважає, що є очевидні ознаки протиправності оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень та, відповідно, порушення прав, свобод та інтересів позивача. Крім того, зазначає, що в даному випадку є всі ознаки наявності небезпеки заподіяння шкоди інтересам позивача. Враховуючи наведене, вважає, що не забезпечення адміністративного позову до ухвалення рішення в адміністративній справі може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття додаткових заходів.
Заява про забезпечення позову не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Відповідно до частини другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно із частиною четвертою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Як передбачено пунктом 1 частини першої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути забезпечено зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта.
За приписами частин четвертої - шостої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову та підстави його обрання. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач не погоджується із додатком №6 пункту 6 рішення Луцької районної ради Волинської області від 22 грудня 2017 року №30/25 «Про районний бюджет на 2018 рік» в частині капітальних видатків з проведення невідкладних відновлювальних робіт, будівництва та реконструкції загальноосвітніх навчальних закладів.
Правову оцінку додатка №6 пункту 6 рішення Луцької районної ради Волинської області від 22 грудня 2017 року №30/25 судом буде надано за результатами розгляду справи, при цьому, очевидних ознак протиправності рішення чи порушення прав позивача оскаржуваним рішенням при розгляді заяви про забезпечення позову не встановлено.
З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення позову, з огляду на що в задоволенні заяви Луцької районної державної адміністрації Волинської області про забезпечення позову слід відмовити.
Керуючись статтями 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні заяви Луцької районної державної адміністрації Волинської області про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Луцької районної державної адміністрації Волинської області до Луцької районної ради Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_6 фінансів Волинської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 Кодексом адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя А.Я. Ксензюк
Повний текст ухвали складений 02 травня 2018 року.