Справа № 127/15459/16-а
Головуючий у 1-й інстанції: Воробйов В.В.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
19 квітня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Матохнюка Д.Б.
суддів: Боровицького О. А. Смілянця Е. С.
за участю:
секретаря судового засідання: Ременяк С.Я.,
позивача: ОСОБА_2,
представника позивача: ОСОБА_3,
представника відповідача: ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 07 грудня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання протиправним рішення та зобов'язання здійснити розрахунок пенсії із зарахуванням заробітної плати,
у липні 2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Вінниці (УПФ України у м. Вінниці) в якому просив:
-визнати протиправними рішення УПФ України в м. Вінниця щодо відмови у призначенні пенсії позивачу з урахуванням заробітної плати з 01.01.1991 р. по 31.12.1995 р. згідно довідки №7 від 13.11.2015 р. виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 р. виданої ТОВ «Піонер ЛТД»;
- зобов'язати УПФ України в м. Вінниці провести повторний розрахунок пенсії по інвалідності позивачу починаючи з 13.10.2015 р. з урахуванням заробітної плати з 01.01.1991 р. по 31.12.1995 р. відповідно до ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» згідно довідки №7 від 13.11.2015 р. виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 р. виданої ТОВ «Піонер ЛТД».
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 17 жовтня 2016 року, яка залишена без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року, адміністративний позов задоволено.
УПФ України у м. Вінниці подало касаційну скаргу за результатами розгляду якої Вищий адміністративний суд України 11 жовтня 2017 року виніс ухвалу про скасування постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 17 жовтня 2016 року і ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року та направлення адміністративної справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
Крім того, Вищий адміністративний суд України в своїй ухвалі від 11 жовтня 2017 року зазначив, що при новому розгляді справи суду слід з'ясувати право ОСОБА_2 на підписання документів фінансового характеру юридичних осіб - ПП «Будтехсервіс» та ТОВ «Піонер ЛТД», а також якими первинними документами підтверджуються дані довідок про заробітну плату позивача.
Так, за результатами нового розгляду даної справи, постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 07 грудня 2017 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову.
Не погоджуючись з вказаним рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.
В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначив про те, що в матеріалах справи наявні статути та витяги з державного реєстру підприємств по ПП «Будтехсервіс» та ТОВ «Піонер ЛТД» в яких зазначено, що ОСОБА_2 має право підпису (є підписантом).
У поданому відзиві на апеляційну скаргу УПФ України у м. Вінниці зазначило про те, що врахування наданих позивачем довідок можливе лише за умови їх підтвердження первинними документами про сплату страхових внесків.
У судовому засіданні позивач та його представник апеляційну скаргу підтримали та просили її задовольнити.
Представник відповідача про задоволення апеляційної скарги заперечили, посилаючись на її необгрунтованість та безпідставність.
Заслухавши суддю -доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено з матеріалів справи, ОСОБА_2 з 23.09.2015 року перебуває на обліку в УПФ України в м.Вінниці та отримує пенсію по інвалідності ІІІ-ї групи загального захворювання згідно ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Так, при поданні заяви про призначення пенсії по інвалідності позивач подано довідки про заробітну плату з 01.01.1986 року по 31.12.1999 року, а саме: довідку про заробітну плату від 19.10.2015 року №94 за період роботи з 01.01.1986 року по 31.12.1988 року в Колективному підприємстві «Управління механізації будівництва»; довідку про заробітну плату від 07.10.2015 року №3 за період роботи з 01.08.1989 року по 31.12.1989 року в Приватному підприємстві «Будтехсервіс»; довідку про заробітну плату від 07.10.2015 року №4 за період роботи з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року в Приватному підприємстві «Будтехсервіс»; довідку про заробітну плату від 07.10.2015 року №2 за період роботи з 01.08.1991 року по 31.12.1999 року в ТОВ «Піонер ЛТД»; довідку про заробітну плату від 10.10.2015 року №3 за період роботи з 02.07.1999 року по 31.12.1999 року в Приватному підприємстві «Практика».
Також, в матеріалах справи містяться довідки про заробітну плату №7 від 13.11.2015 року, виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 року, виданої ТОВ «Піонер ЛТД», які позивач просить врахувати при здійснені повторного розрахунку його пенсії.
Проте, за своїм змістом довідки про заробітну плату від 07.10.2015 року №4 за період роботи з 01.01.1990 року по 31.12.1999 року в Приватному підприємстві «Будтехсервіс» та про заробітну плату від 07.10.2015 року №2 за період роботи з 01.08.1991 року по 31.12.1999 року в ТОВ «Піонер ЛТД» ідентичні довідкам №7 від 13.11.2015 року, виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 року, виданої ТОВ «Піонер ЛТД», однак відрізняються особою підписантом, а саме довідки від 07.10.2015 року №4, №2 підписані ОСОБА_2 в якості директора та керівника, а довідки від 13.11.2015 року №7, №8 в якості засновника цих підприємств.
Так, листом №137/П-1 від 25.04.2016 року відповідачем відмовлено проводити розрахунок пенсії згідно наданих позивачем довідок про заробітну плату до 2000 року, з посиланням на те, що відповідно до актів зустрічних перевірок достовірності видачі довідок про заробітну плату від 05.04.2016 р., та відмови в наданні для підтвердження достовірності відповідних відомостей про заробітну плату копій первинних документів, уточнюючих довідок відділу платежів до пенсійної системи, зарахувати заробітну плату за період роботи в приватному підприємстві “Будтехсервіс” та товаристві з обмеженою відповідальністю “Піонер ЛТД” неможливо.
Вказані обставини слугували підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі, в межах та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Так, ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується.
Згідно із ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Так, з 22.05.2008р. відновлено дію положення ч. 2 ст. 40 та ч. 4 ст. 42 Закону України від 09.07.2003р. №1058-ІУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Закон №1058) у його первинній редакції, що підлягають застосуванню.
Частиною 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону №1058 до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Відповідно до п. 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 (у редакції, чинній на час спірних правовідносин), довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією.
Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Пунктом 4.2 Порядку передбачено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч. 2 ст.27 вказаного вище Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
На виконання Указу Президента України від 04 травня 1998 р. №401 "Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов'язкового державного пенсійного страхування" Кабінет Міністрів України видав Постанову №794 від 04.06.1998"Про затвердження Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування", яку було доповнено Постановою Кабінету Міністрів України №1498 від 16.11.2001 р., та встановлено, що починаючи з 01 липня 2002 р. обчислення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" здійснюється із заробітку особи за період роботи після 1 липня 2000 р. за даними системи персоніфікованого обліку".
Тобто, персоніфікація для обчислення пенсій почала впровадитись після 2002 р.
До 2001 року діяло два Закони стосовно пенсійного забезпечення: №1788 та №400/97.
Відповідно до пункту "а" статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (№1788-12), право на трудову пенсію мають особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду.
Статтею 56 вказаного Закону було встановлено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, згідно зі ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Нині діє постанова Кабінету Міністрів від 12.08.1993р. №637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" (Порядок №637).
Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з п. 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
У відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 р. за №919 «Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату» запроваджено механізм визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за основним місцем роботи застрахованої особи за період стажу до 1 липня 2000 року у зв'язку зі стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.
Вказаним порядком передбачено, що довідки про заробітну плату (дохід) у визначених випадках надаються підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їх правонаступником, а в разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівних установ не передано, довідки надаються місцевими органами праці та соціального захисту населення, в окремих випадках - Міністерством праці.
Таким чином, з аналізу наведених вище положень законодавства слідує, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період до 1 липня 2000 року є не лише наявність відповідної довідки про заробітну плату (дохід), але й підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, до яких також відносяться трудові книжки, акти та довідки. Іншого чинним законодавством не передбачено.
При цьому, первинними документами є: розрахунково-платіжні відомості, розрахункові відомості по заробітній платі, особові рахунки по заробітній платі або ж платіжні відомості по заробітній платі.
Так, у судовому засіданні представник позивача зазначив про те, що ПП «Будтехсервіс» та ТОВ «Піонер ЛТД» на сьогоднішній день не ліквідовані, але підприємницьку діяльність не здійснюють і згідно статутів та витягів з державного реєстру підприємств ОСОБА_2 має право підпису документів фінансового характеру. Дана обставина не заперечувалась представником УПФ України в м. Вінниці.
Також, згідно з акту зустрічної перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату від 05.04.2016 року, було проведена зустрічна перевірка на ТОВ «Піонер ЛТД» щодо достовірності нарахованих сум заробітної плати ОСОБА_2, за період роботи 01.07.1991 року по 31.12.1999 року. Під час перевірки документів про нараховану заробітну плату встановлено, що суми заробітної плати, зазначені в довідці, відповідають сумам заробітної плати, зазначеним в графі всього нараховано в особових рахунках по нарахуванню заробітної плати. Страхові внески до Пенсійного фонду України нараховано на всі види заробітку.(т. 1 а.с.12).
Із акту зустрічної перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату від 05.04.2016 року, встановлено, що була проведена зустрічна перевірка на ПП «Будтехсервіс» щодо достовірності нарахованих сум заробітної плати ОСОБА_2, за період роботи 01.08.1989 року по 31.12.1999 року. Під час перевірки документів про нараховану заробітну плату встановлено, що суми заробітної плати, зазначені в довідці, відповідають сумам заробітної плати, зазначеним в графі всього нараховано в особових рахунках по нарахуванню заробітної плати. Страхові внески до Пенсійного фонду України нараховано на всі види заробітку (т. 1 а.с.13).
Крім того, під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції оголошувалась перерва для надання додаткових доказів.
Так, представником УПФ України в м. Вінниці надано копії документів (носіїв інформації), на підставі яких у 2016 році відділом платежів до пенсійної системи до відділу з питань призначення та перерахунку пенсій були надані довідки від 26.01.2016 року №39 та від 26.01.2016 №37, згідно з якими інформація про сплату страхових внесків ПП «Будтехсервіс» за період з 13.07.1989 по 31.12.1999 відсутня, а за період з 17.07.1991 по 31.12.1999 ТОВ «Піонер» внески сплачені лише за період з 01.07.1991 по 31.05.1996.
Також, представником позивача надані наступні документи:
-завірена копія акту з архівної справи про виділення до знищення документів, що не підлягають зберіганню ПП «Будтехсервіс» за період 1989р. по 2005 р., що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірена копія опису справ з особового складу ПП «Будтехсервіс» за період з 1989 р. по 2005 р. про знищення первинних документів, що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірена копія опису справ з особового складу ПП «Будтехсервіс» за період з 1989 р. по 2005 р. про знищення первинних документів, що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірені копії річних бухгалтерських звітів про нарахування страхових внесків та використання коштів пенсійного фонду ПП «Будтехсервіс» за період з 1993 р. по 1995 р.;
- копії актів зустрічних перевірок УПФ в м. Вінниці щодо співробітників ПП «Будтехсервіс», яким призначено та виплачується пенсія згідно отриманих довідок про заробітну плату за період 90-х років: ОСОБА_6 (період з 01.06.1993р. по 31.05.1995р.); ОСОБА_7 (період з 01.10.1989р. по 31.07.1991р.); ОСОБА_8 (період з 01.12.1989р. по 31.12.1992р.);
- завірена копія акту з архівної справи ТОВ «Піонер» за період з 1991 р. по 2005 р. про знищення первинних документів, що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірена копія опису справ з особового складу ТОВ «Піонер» за період з 1991 р. по 2003 р. про знищення первинних документів, що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірена копія опису справ з особового складу ТОВ «Піонер» за період з 1998 р. по 2005 р. про знищення первинних документів, що підготовлено та погоджено з архівістом ЕПК Держархіву Вінницької області ОСОБА_5;
- завірені копії річних бухгалтерських звітів про нарахування страхових внесків та використання коштів пенсійного фонду ТОВ «Піонер» за період з 1994 р. по 1998 р.;
- копії актів зустрічних перевірок УПФ в м. Вінниці щодо співробітників ТОВ «Піонер», яким призначено та виплачується пенсія згідно отриманих довідок про заробітну плату за період 90-х років: ОСОБА_9 (період з 01.10.1991р. по 31.12.1999р.); ОСОБА_6 (період з 01.06.1993р. по 31.05.1995р.); ОСОБА_7 (період з 01.10.1991р. по 30.10.1995р.); ОСОБА_8 (період з 01.01.1991 р. по 31.12.1992 р.); ОСОБА_10 (період з 1993р. по 1994р).
Дані документи оглянуті судом та взяті до уваги, оскільки вони оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, що виключає підстави вважати їх фіктивними.
Крім того, у судовому засіданні позивачем для огляду надані оригінали особових рахунків по нарахуванню заробітної плати ОСОБА_2 за період з 01.07.1991 року по 31.12.1999 року, копії яких містяться в матеріалах справи, якими підтверджено, що нарахована заробітна плата у спірний період ОСОБА_2 відповідає розміру зазначеному позивачем у довідках від 07.10.2015 року №4, №2 та від 13.11.2015 року №7, №8 виданих та підписаних ОСОБА_2 При цьому, вказані книги жодних виправлень чи дописок стосовно заробітної плати позивача не містять, що виключає можливість їх підроблення.
Представник позивача в судовому засіданні зазначив про те, що на підставі аналогічних особових рахунків працівникам підприємств, а саме: ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_10, були видані та підписані ОСОБА_2 довідки про розміри нарахованих заробітних плат за період з 1991 року по 1999 року для отримання пенсій. Тобто, УПФ України в м. Вінниці при прийнятті документів від вказаних осіб для призначення пенсій не виникало жодних сумнівів про нарахування та виплати їм заробітних плат, їх розмір та сплати страхових внесків, а тому є незрозумілим чому сумніви виникли щодо поданих документів ОСОБА_2
Також, представник позивача зазначив про те, що не можливо надати будь-яких інших письмових доказів, крім наданих, про розмір нарахованої заробітної плати ОСОБА_2 за період з 01.07.1991 року по 31.12.1999 року.
Представник УПФ України в м. Вінниці підтвердила факт отримання ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_10 пенсій на підставі довідок, виданих та підписаних ОСОБА_2
Також, із наданих позивачем копій річних бухгалтерських звітів підтверджується сплата страхових внесків по ПП «Будтехсервіс» та ТОВ «Піонер» за період з 1993 року по 1998 року.
Враховуючи викладене вище, колегія суддів вважає за необхідне зазначити про те, що позивачем надано усі докази відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” у підтвердження нарахованої йому заробітної плати до 01 липня 2000 року, яка відповідає розмірам зазначеним у довідках від 07.10.2015 року №4, №2 та від 13.11.2015 року №7, №8 виданих та підписаних ОСОБА_2
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи.
Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 07 грудня 2017 року, - скасувати.
Прийняти нову постанову.
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання протиправним рішення та зобов'язання здійснити розрахунок пенсії із зарахуванням заробітної плати, - задовольнити.
Визнати протиправними рішення управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці, щодо відмови у призначенні пенсії ОСОБА_2 з урахуванням заробітної плати з 01.01.1991 р. по 31.12.1995 р. згідно довідки №7 від 13.11.2015 р. виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 р. виданої ТОВ «Піонер ЛТД».
Зобов'язати провести повторний розрахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_2 починаючи з 13.10.2015 р. з урахуванням заробітної плати з 01.01.1991 р. по 31.12.1995 р. відповідно до ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» згідно довідки №7 від 13.11.2015 р. виданої ПП «Будтехсервіс» та №8 від 13.11.2015 р. виданої ТОВ «Піонер ЛТД».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці на користь ОСОБА_2 кошти пов'язані зі сплатою судовою збору, в розмірі 1255 грн. 20 коп.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 26 квітня 2018 року.
Головуючий ОСОБА_1
Судді ОСОБА_11 ОСОБА_12